Авторизація | Реєстрація

Атестація завершиться в Одесі

 • 09.07.2007 18:14
 • 2
 • 8080

Федерація футболу України вже четвертий рік поспіль проводить атестування клубів на право виступати у вищому дивізіоні чемпіонату країни та європейських кубкових турнірах. Два роки тому ця процедура була запроваджена в першій лізі, а з минулого сезону - і в другій. Згідно з вимогами УЄФА перевірка елітних колективів завершилась у кінці травня. А ось остаточний склад учасників змагань у нижчих дивізіонах на сезон-2007/08 визначиться 10 липня в Одесі, де Атестаційна комісія ФФУ проведе підсумкове засідання.

Невтішні результати
"Ситуація з клубами нижчих ліг дуже складна, - ділиться думками заступник директора Центру ліцензування ФФУ Сергій Задіран. - На превеликий жаль, попередні результати атестації невтішні, хоча в команд ще є час на виправлення недоліків або надання гарантій щодо їхнього швидкого усунення". Аналіз комісії продемонстрував, що більшість клубів не відповідають критеріям "Положення про атестацію", а деякі взагалі лише наближені до статусу професіональних. Показовими є долі першолігових бориспільського "Борисфена" та сумського "Спартака", які впродовж минулого сезону знялися з розіграшу через проблеми з фінансуванням.

Ліга громадських організацій
Майже всі представники другої ліги є громадськими організаціями, тобто існують завдяки членським внескам, що не відповідає чинним вимогам ФФУ. Наприклад, "Факел" з Івано-Франківська, який створений студентами та викладачами одного з місцевих університетів, не має жодних підстав вважатися професіональним. Така ж ситуація з "Гірником" (Кривий Ріг): згідно документації команда представляє спортивний клуб профсоюзного комітету Криворізького залізорудного комбінату, тобто не є самостійною юридичною особою. До "напівпрофесіоналів" також можна віднести "Інтер" з Боярки, "Нафтовик" з Долини, калінінський "Фенікс-Іллічовець", харківський "Газовик-ХГВ", "Явір" із Краснопілля та інші…

Останній термін - 9 липня
Зважаючи на посилення вимог до клубного ліцензування з боку Європейського футбольного союзу, ФФУ все більше уваги приділяє тому, щоб профі-колективи відповідали цьому статусу не на словах чи паперах, а по суті. Якщо до 9 липня "проблемні" клуби не нададуть належної фінансової та юридичної документації, то наступного дня, на засіданні Атестаційної комісії, виникне питання про доцільність їх участі в професіональних змаганнях. До того ж вперше відповідні гарантії вимагатимуться від команд, що виявили бажання розпочати сезон-2007/08 у другій лізі. Серед потенційних дебютантів профі-змагань - кіровоградський "Олімпік", вінницька "Нива-Світанок", "Поділля-Хмельницький", ФК "Полтава", донецький "Титан", "Арсенал" із Білої Церкви (Київська обл.), "Шахтар" із Свердловська (Луганська обл.) та луганський "Комунальник", якому, до речі, нещодавно обласна федерація відмовила у реєстрації під назвою "Зоря-Луганськ".

Працюємо на майбутнє
Однак, якщо раніше новоспеченим учасникам другої ліги було необхідно лише зробити заявочний внесок до ПФЛ, то віднині ФФУ зобов'яже їх пройти процедуру ліцензування. Якщо цим клубам не вдасться переконати Атестаційну комісію в спроможності виконати відповідні вимоги, до профі-турнірів їх не допустять, - розповідає Сергій Задіран. - Це нововведення має допомогти надалі уникати ситуацій, коли у другій чи першій, а то й вищій, лігах виступають команди, що не відповідають критеріям "Положення про атестацію". Адже потім позбавляти професіонального статусу колективи, що користуються популярністю у місцевих вболівальників та розбавляють регіональну палітру національної першості, насправді дуже шкода - з міркувань як суто спортивних, так і соціально-культурних".
Джерело: офіційний сайт Федерації футболу України


Коментарі

 • 49

  Andrii 10 July 2007, 10:32

  :nyva1:""Арсенал" із Білої Церкви (Київська обл.),..."
  це шо означає коли Арсенал допустять до змагань,то в нас буде 2 команди з Білої Церкви????
 • 39

  FCNT 10 July 2007, 14:16

  угу

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів