Беззахисні дублери

• 31.03.2014 11:42
  • 0
  • 2022

У матчі в Конче-Заспі, що відкривав весняну частину чемпіонату, тернопільська «Нива» мінімально здолала київське «Динамо-2»

Конча-Заспа. НТБ "Динамо". 200 глядачів
Головний арбітр: Юрій Іванов (Макіївка)
Асистенти: Сергій Толмачов (Маріуполь), Олексій Целовальник (Донецьк)

"Динамо-2" - "Нива" 0:1

Гол: Сворак 85

"Динамо-2": Волинець, Ягодінскіс, Рижук, Акубардія, Ісраїлов (Короп 82), Маїк (Мякушко 67), Савченко (Морозенко 70), Цибульник, Гемега, Чорноморець (Шваб 90+3), Каверін

Тренер: Олександр Хацкевич

"Нива": Новак, Лазорика, Яневич , Загинайлов (Грінченко 64), Мельник, Рустамов, Яворський, Панас (Сворак 64), Басараб, Малюк (Бадло 88), Донець

Тренер: Богдан Самардак

Попередження: Савченко 25, Ягодінскіс 27, Цибульник 30, Ісраїлов 65, Каверін 86, Каверін 90 - Загинайлов 34

Вилучення: Каверін 90

Перший весняний тур закривав матч в Кончі-Заспі, в якому «Динамо-2» приймав тернопільську «Ниву». Ідеальна весняна погода, гарна якість газону і відмінна мотивація у команд для перемоги - все це схиляло до того, що поєдинок буде цікавим. «Динамо-2» підійшло до матчу на останній сходинці турнірної таблиці. До того ж конкуренти киян днем раніше поповнили свій очковий багаж, тому підопічним Олександра Хацкевича перемога над «Нивою» потрібна була, як повітря людині. Тернополяни, у свою чергу, в разі тріумфу могли злетіти на п'яте місце в турнірній таблиці. Погодьтеся, командам було за що боротися!

Однак гра відверто розчарувала. Якби не активна група вболівальників «Ниви», які приїхали з «Файного міста» і підтримали свою команду, скандуючи і співаючи пісні, чесне слово, так би й заснув на трибунах, пригрівшись на сонечку! І гаразд «Нива», яка вийшла на гру з твердим наміром не пропустити і відвезти додому хоча б нічию (склалося таке враження). Від тернополян іншого і не варто було очікувати, адже команда тільки два тижні тому приступила до тренувань, а в середу провела важкий, виснажливий 120-хвилинний кубковий поєдинок проти «Славутича», відновитися після якого дуже непросто. Застосувати ротацію можливості у Богдана Самардака не було. А тут ще напередодні звітного матчу травмувалися Семенюк і Романюк. Останній з командою все-таки приїхав, але участі в поєдинку не прийняв.

Інша справа «Динамо-2». Турнірне становище зобов'язує киян в кожному матчі грати на перемогу, інакше з зони вильоту їм просто не вибратися. Ось тільки атакувати команда як не вміла, так і не навчилася. Чим динамівці займалися на зборах - незрозуміло. Напрацьовували фізику? Так на цьому далеко не заїдеш. Бум-бах бий ногою в пах вперед на Маїка, який в боротьбі з потужними центральними захисниками «Ниви» не міг зачепитися за м'яч — ось і вся гра «Динамо-2».

Загалом, матч проходив у невисокому темпі і практично без небезпечних моментів. Тому й описувати толком нічого. Кияни були трохи швидше, жвавіше, чи що. Але ніяких дивідендів з цього не мають. «Нива», у свою чергу, грамотно перекривала всі вільні зони в обороні, а в атаку намагалася перейти за рахунок довгих передач на Мельника або на флангових півзахисників. Але варто було гостям замешкатись, зіграти коротко, обігратися пару раз в один дотик, як підопічні Хацкевича відразу губилися і не встигали за тернополянами, що призводило до фолів і жовтими картками.

До перерви все більш-менш гідні згадки моменти створили гості - і все після стандартів. Так, на третій хвилині Яворський відгукнувся на подачу зі штрафного і головою пробив над поперечиною. В середині тайму свій автограф у воротах «Динамо-2» спробував залишити Маля, який підібрав м'яч і з лінії штрафного пробив повз дальньої штанги.

У другій половині зустрічі гості про атаки практично не думали. «Нива» підсіла, грала просто, вибиваючи м'яч зі своєї половини поля вперед в надії на те, що Мельнику вдасться втекти від захисників, або зачепитися за м'яч. Зате в обороні тернополяни діяли надійно, особливо виділявся Донець, який не тільки виграв всю верхову боротьбу, але й встигав страхувати партнерів. І тільки на флангах у «Динамо-2» з'явилося більше простору. Однак ні старанний Гемега, ні Каверін, якого глядачі на трибунах прозвали «Містер мільйон євро», цим скористатися не могли.

В середині другого тайму Хацкевич вніс корективи у гру. Старший тренер «Динамо-2» випустив на лівий фланг швидкісного і технічного Мякушко, внаслідок чого Каверін перемістився на вістрі атаки. Потім на полі з'явився ще й Морозенко. Богдан Самардак також вирішив з замінами не тягнути і поміняв Загинайлова і Панаса на Грінченка і Сворака. Однак на хід гри всі ці заміни не вплинули - на полі було все так само нудно.

Але навіть за такої беззубої гри в атаці «Динамо-2» могло сьогодні перемогти. На 82-й хвилині грубо помилився воротар «Ниви». Мабуть, Новака засліпило яскраве сонце, через що він у своїй воротарської площі випустив м'яч з рук. Круглим одразу заволодів Морозенко, але з вигідної позиції пробив повз ворота.

Хвилин за п'ять до закінчення основного часу вболівальники «Ниви» заспівали гімн України. Мабуть, надихнувшись цим, підопічні Самардака знайшли в собі сили на ще кілька атак. Одна з них призвела до взяття воріт «Динамо-2». Гостям вдалася нехитра комбінація: Мельник після передачі з глибини поля нав'язав боротьбу центральним захисникам суперника і головою скинув м'яч на Сворака, який з 13-ти метрів пробив без шансів для Волинця - м'яч від штанги опинився в сітці воріт, 0:1. До речі, Мельник (зріст - 170 см) протягом усього матчу регулярно боровся за такі верхові м'ячі і частенько виходив переможцем з єдиноборств з Ягодинскісом (190 см). І цього захисника брали на збори з першою командою «Динамо»?!

Також потрібно відзначити, що «Динамо-2» знову пропустило вирішальний гол на останніх хвилинах зустрічі - в шостий раз в нинішньому сезоні. На своїх помилках динамівці, як ми бачимо, не навчаються....

Кінцівка зустрічі вийшла досить нервовою для гостей. Арбітр компенсував п'ять хвилин і за цей час підопічні Хацкевича спробували організувати щось на подобу навали на ворота «Ниви». Частково їм це вдалося, але не більше того. Гості вистояли, а господарі примудрилися закінчити гру вдесятьох. За симуляцію жовту картку отримав Каверін.

0:1 - «Нива», напевно, сама того не очікуючи, повезла додому три очки і піднялася на п'яту позицію у турнірній таблиці. У наступному турі підопічні Богдана Самардака вдома приймуть «Сталь», а ось «Динамо-2» відправиться в Краматорськ, в гості до «Авангарду».