Під акомпанемент снігу «Нива» перемагає «Суми»

• 26.11.2013 08:27
  • 0
  • 2632

В останньому офіційному матчі 2013 року тернопільська «Нива» перемогла ФК «Суми» – 2:0. Не дивлячись на комфортний рахунок, матч для тернополян видався непростим.

Ціною великих зусиль, зважаючи на складані погодні умови та шалений опір сумчан, нашим землякам таки вдалося здобути перемогу, яка дозволила з хорошим настроєм піти на зимову перерву.

Вкотре цього сезону тренери «Ниви» зіштовхнулися з серйозними кадровими проблемами. І якщо в попередніх поєдинках здебільшого дискваліфікації супроводжували гравців «Ниви», то цього разу футболісти мали проблеми зі здоров’ям. Через це не змогли вийти на поле правий півзахисник Сергій Шестаков (проблеми з ногою) та нападник Руслан Івашко, а один з лідерів команди Борис Баранець з’явився лише у компенсований час. До всього цього вже на 23 хвилині звітної гри головний тренер «Ниви» Ігор Яворський був змушений замінити Сергія Загинайлова, який отримав травму.

Все добре, що добре закінчується. У цьому матчі «Нива» перемогла, але якою ціною? Суперник із Сум приїхав до Тернополя не відсиджуватись в обороні, а з твердим наміром взяти очки. І до честі гостей, незважаючи на важке поле, вони продемонстрували добротну гру, мали чимало нагод відзначитися, однак велика самовіддача та фортуна допомогли «Ниві» здобути таку непросту перемогу.

Активніше розпочали матч тернополяни. Вже на старті матчу їх капітан Григорій Баранець утік по правому флангу від опікунів і вже замахнувся, щоб зробити прострільну передачу на Василя Товкацького, однак як слід по м’ячу не потрапив і момент було втрачено. Незадовго Ігор Малиш розіграв «спартаківську» стінку з Товкацьким і перший завдавав удар метрів з 15-ти. На постріл у нижній кут воріт зреагував кіпер сумчан Олександр Бабак, котрий перевів м’яча на кутовий. Саме після кутового тернополяни відкрили рахунок у матчі. Андрій Кікоть зробив подачу, а Сергій Загинайлов, вигравши повітря в кіпера гостей, ударом головою переправив м’яча у ворота (1:0). Приземляючись, Сергій травмувався, внаслідок чого був змушений передчасно залишити поле.

Найактивніший у складі ФК «Суми» Гегам Кадимян, очевидно, надовго запам’ятається захисникам «Ниви», яких він заставив добряче попотіти, а в деяких епізодах ті виглядали простими статистами. Вперше Кадимян створив небезпечний момент у середині першого тайму, коли пройшов, мов ніж, крізь тернопільську оборону і з меж штрафного майданчика пробив низом у кут воріт. На щастя для вболівальників «Ниви», м’яч пройшов поруч зі стійкою. Незадовго вже Віталій Бугайов смачно приклався до м’яча, який просвистів над поперечиною. І все ж таки останню небезпеку в першій 45-хвилинці створили гравці «Ниви», точніше - її оборонці. Після навісної передачі зі штрафного спершу Віктор Яневич виявився найспритнішим у боротьбі в повітрі, однак його удар був не сильним і гості винесли м’яча, але не далеко. На підборі опинився Микола Лазорик, потужний удар якого з лінії карного майданчика прийняв на себе оборонець ФК «Суми».

Першу небезпеку в другому таймі створили теж гравці «Ниви». Лише якимось чудом прострільну передачу з лівого флангу не замкнув Степан Гірський. М’яч після удару головою останнього розминувся з воротами всього за кілька сантиметрів. Далі двічі віч-на-віч з Андрієм Новаком виходив все той же Кадимян. У першому випадку він на швидкості втік від центральних оборонців, пригальмував, обіграв Миколу Лазорика і пробив у дальній кут. Новак у стрибку зумів перевести м’яча на кутовий. У другому випадку нападник гостей намагався перекинути м’яча через тернопільського воротаря, однак влучив у сітку з зовнішньої сторони.

У середині другого тайму ініціативу перехопила «Нива». Одразу чотири більш-менш небезпечні атаки її гравцям вдалося організувати. Спершу Товкацький у падінні не зумів замкнути передачу Білого, згодом після кутового Малиш пробив в один дотик, але м’яч пройшов вище цілі, незадовго Донець завдав потужного удару зі штрафного, однак знайшов спину оборонця ФК «Суми». І насамкінець Григорій Баранець викочувався на воротаря, але капітана «Ниви» корпусом відтіснив від м’яча оборонця гостей.

У заключному відрізку ігрового часу гості влаштували справжній штурм біля воріт «Ниви». Андрія Скарлоша тернопільські оборонці забули у центральній зоні, але той пробив вище поперечини. Олег Давидов після кількох рекошетів завдав удару по м’ячу головою, але і цього разу сумчанин у рамку не поцілив. А справжня «пожежа» виникла біля тернопільських воріт після подачі кутового. Гості намагалися ледь не заштовхати м’яча у  ворота. І Новак у цьому епізоді був безсилим, однак надійно зіграв Лазорик, котрий вибив м’яча з порожніх воріт.

У контратаці Малиш робив передачу, яку рукою у карній зоні зупинив оборонець ФК «Суми». Пенальті чітко виконав той, хто його заслужив, – Ігор Малиш. А коли на останній доданій хвилині за удар рукою в обличчя був вилучений з поля екс-«нивівець» Тарас Дурай, було зрозуміло, що гості викинули білий прапор…

Звітна перемога додала до здобутків «Ниви» ще три залікових пункти, і тепер команда з 27 очками на зимову перерву йде сьомою у турнірній таблиці.