Випробування лідером «Нива» не пройшла

• 11.11.2013 12:18
  • 0
  • 1034

У матчі 18-го туру «Фавбет ліги 1» тернопільська «Нива» на власному полі мінімально поступилася лідерові ліги донецькому «Олімпіку» – 0:1.

На звітний матч головним болем для тренерського штабу «Ниви» була лінія атаки. Номінальні форварди – Ігор Мельник (проходить відновлення після операції) та Руслан Івашко (потягнув задню) – травмовані, а Василь Товкацький ще не в тих кондиціях, щоб успішно зіграти всі 90 хвилин матчу. Тим самим наставникам тернопільської команди довелося в атаку кидати півзахисників братів Баранців. Останнім не відмовиш у старанні, але вже таки їм складно було діяти на вістрі атаки, коли у них на плечах перебували кремезні оборонці «Олімпіка».  Навіть їхня техніка у багатьох епізодах не допомагала справлятися з опікунами.

Загалам матч активніше розпочали гості. Вони вже в дебюті створили небезпеку. Після навісної передачі з правого краю атаки «Олімпіка» Олексій Дитятьєв виграв повітрі і завдав удару головою. На щастя для уболівальників «Ниви» м’яч пройшов повз ворота. Перший момент біля тернопільських воріт не став сигналом для надійнішої гри оборонців «Ниви». І вже фактично в наступній гострій атаці господарі пропустили. Правий оборонець «Ниви» Віталій Романюк невиправдано залишив свою позицію, пішовши в атаку. Після втрати м’яча тернополянами, донеччани провели зразково-показову контратаку. Центральний оборонець Андрій Донець, надимаючись підстрахувати партнера по оборонці, втратив зону, побігши ледь не до центрального кола. Не з кращого боку зіграв і інших центральних захисник Михайло Басараб, котрий фактично був простим спостерігачем, як гості мов ніж крізь масло пройшли оборону «Ниви». Атакувальному півзахиснику «Олімпіка» Шерифу Ісі, який залишився без опіки, не було складно вразити ворота Андрія Новака метрів з одинадцяти (0:1).

Тернополяни одразу ж намагалися відновити статус-кво. Спершу, у нижній кут воріт завдавав підступного удару Борис Баранець, згодом це ж саме робив, але вже з протилежного, лівого флангу Ігор Малиш. І насамкінець Сергій Шестаков пробивав головою після навісної передачі. Однак, у всіх цих епізодах надійно зіграв страж воріт «Олімпіка» Заурі Махарадзе. А далі була травма одного з найактивніших у «Ниви» Шестакова (проблеми з пахом). Його замінив Василь Товкацький, котрому цей матч до активу записати не можна. За годину ігрового часу Василь, якому тренери відвели місце на вістрі атаки (натомість на правий край півзахисту перемістився Борис Баранець), так жодного разу і не створив хоча б одного гольового моменту.

Після активності гравців «Ниви» за справу взяли гості. І треба по правді сказати, що їх атаки були більш гострішими Так, Сергій Алексанов залишив «поза грою» праву бровку «Ниви» і викотив м’яча під удар Дорошенку. Кіпер «Ниви» Новак лише ногою зумів ліквідувати небезпеку, вибивши м’яча на кутовий. Після подачі м’яча з корнера, на підступах до штрафної тернополяни забули нігерійця Шерифа Ісу. Той завдав потужного удару, який, щоправда, виявився не влучним. Він ж наприкінці тайму пробивав з того ж місця і теж без супротиву з боку оборонців «Ниви». Цього разу Іса був ближче до цілі, потрапивши м’ячем у поперечину.

В проміжку між двома пострілами нігерійця, по одному гольовому моменту створили кожна з команд. Так, після подачі м’яча зі штрафного Андрієм Кікотем Віктор Яневич пробивав по м’ячу ударом головою, але і цього разу надійного зіграв  кіпер «Олімпіка», Також надійну гру після удару в ближній кут воріт єдиним донецьким форвардом Олександром Ситником продемонстрував Андрій Новак.

Другий тайм став повною протилежністю першого. Гості сконцентрувалися на збережені переможного рахунку, натомість гравці «Ниви» ніяк не могли пройти ешелоновану оборону суперника. У підсумку, за великим рахунком один гольовий момент біля воріт «Олімпіка» виник лише на 90 хвилині матчу. Після флангового проходу Ігоря Малиша і наступної гострої передачі в центр штрафного майданчика, удар завдавав Віктор Яневич, однак на шляху м’яча став донецький оборонець. У підсумку замість голу «Нива» отримала право лише на пробиття кутового…