• 06.05.2007 10:44
  • 18
  • 14260

Поразка там, де її найменше чекали
За 90 хвилин гри між тернопільською “Нивою” та рівненським “Вересом” кожна з команд зуміла нанести по одному удару у площину воріт суперника. На відміну від нашої команди, господарі своїм пострілом скористалися сповна.

5 травня. Рівне. 300 глядачів.
Тернопіль: Вірковський, Дурай, Лівіцький (Семенюк, 76), Грешта, Біскуп, Ніканович (Стус, 81), Вовчук (Тригуба, 81), Беркита, Карабин (Семенина, 57), Суспіцин, Удич (Кривий, 62).
Арбітр: Р.Кусень (Львів).
Асистенти арбітра: В.Покора (Львів), Л.Харко (Луцьк).
Делегат ФФУ: А.Бойко (Київ).
Голи: А.Федорчук, 43.
Попередження: М.Лисенко, 28, О.Любар, 69, Д.Назаренко, 78 – Ю.Удич, 44, М.Грешта, 83, Д.Кривий, 90+2.
Вилучення: М.Грешта, 83 (повторне попередження).
У 2007 році “Ниві” з неабиякою важкістю даються виїзні поєдинки. Спершу тернополяни розписали “мирову” (1:1) із львівськими “Карпатами-2”. Далі, буквально на останніх хвилинах гри, вирвали нічию (1:1) з чернівецькою “Буковиною”. А останній виїзд у Рівне закінчився для “Ниви” найгірше. Адже зрівняти рахунок тернополянам так і не вдалося. Тому виникає цілком логічне запитання – що бракує нашій команді на виїзді, щоб першими повести в рахунку і довести гру до перемоги?

Володимир ЛІВІНСЬКИЙ

Відповідь на нього проста. Якщо в минулих виїзних турах у “Ниви” не було жодних внутрішньо-командних негараздів, то в останньому – навпаки. Пов’язані вони із кадровими перетрубаціями на тренерському містку. За кілька днів до поєдинку проти “Вереса” “Ниву” залишив її тренер Сергій Шиманський, який з осені 1995 року представляв її як гравець. А починаючи з літа 2004 року, перейшов на тренерську роботу. За словами пана Шиманського, для себе, як для тренера, він вирішив, що в “Ниві” в нього немає перспектив для росту, хоча і після стількох років роботи залишити клуб було нелегко. Такі зміни не могли не позначитися на психологічному стані нашої команди.
В нинішньому сезоні послужний список “Вереса” не надто вражає. В 21-у матчі команда з Рівного здобула лише дві перемоги. Натомість “Нива” в 5,5 разів більше. Та ця різниця абсолютно не відчувалася на полі місцевого стадіону “Авангард”. Команди грали на рівних, ніби сусіди по турнірній таблиці. До того ж, з її нижньої частини. Про останнє красномовно свідчила статистика гри. За 90 хвилин ігрового часу суперники спромоглися лише на два удари у площину воріт. Першими його завдали господарі за 2 хвилини до перерви. Юрій Скороход оббіг з лівого боку штрафний майданчик “Ниви” і виконав навісну передачу на дальню стійку, де тернопільські захисники проґавили ривок 38-річного ветерана рівненського клубу Андрія Федорчука. Останній в один дотик переправив м’яча у ближній кут – 1:0. А от удар у площину воріт “нивівця” Юрія Беркити в середині другої половини гри був менш ефективнішим. М’яч, після його пострілу, без жодних труднощів приборкав кіпер “Вереса” В’ячеслав Голюк.
Залишалася надія, що в заключній частині матчу тернополяни організують фінальний штурм і все-таки зможуть вирвати нічию. Та за сім хвилин до закінчення основного часу ці надії згасли. За “розмови” з асистентом арбітра Микола Грешта побачив перед собою жовту картку. Однак він не вгамовувався, і вже за мить арбітр гри Роман Кусень показав повторне попередження, а за ним і червону картку. Таким чином, давши можливість нашому футболісту демонструвати талант “ораторського мистецтва” в роздягальні. За такої відверто слабкої гри, та ще й у меншості, подвигів від “Ниви” було очікувати марно.
Після цієї поразки шанси тернополян на підвищення у класі помітно зменшилися. Втім, опускати руки надто рано. Не виключено, що хтось із двох лідерів відмовиться від путівки до Першої ліги. Тоді на неї зможе претендувати наша команда. Однак для цього потрібно втриматися на третій позиції. Саме це і спробують зробити гравці “Ниви” вже 12 квітня. В суботу тернополяни прийматимуть на власному полі сусіда по турнірній таблиці – “Єдність” (Плиски). Наша команда щиро вірить у палку підтримку місцевих уболівальників.