Перша перемога «Ниви» у «Фавбет лізі 1» у рідних стінах

• 13.10.2013 23:19
  • 0
  • 1760

Вболівальники тернопільської «Ниви» відверто кажучи вже зачекалися на перемогу своїх улюбленців у «Фавбет лізі 1» у рідних стінах. Від початку сезону і до сьогоднішнього дня таких перемог у «Ниви» не було. А це не мало, не багато майже три місці. І ось довгоочікувана вікторія прийшла. Тернополяни на власному полі переграли непоступливий «УкрАгроком» з Головківки (Кіровоградська обл.) – 2:0.

Гравці «Ниви» провели ледь не зразково-показовий футбол. В першу чергу це  стосується гри в обороні. За всі 90 хвилин матчу тернополяни не дозволили суперникам створити жодного більш-менш гольового моменту. І це при тому, що в звітному поєдинку не зміг прийняти участі один з стовпів захисту «Ниви» Микола Лазорик, котрий у переддень матчу зазнав ушкодження на тренуванні у В. Гаях. Його замінив Михайло Басараб. І хоча гра молодого захисника у кількох епізодах була далека від ідеальної (відчувалося хвилювання Михайла), однак він та досвідчений Андрій Донець так жодного разу і не дозолили гостям з Кіровоградщини пройти через центр захисту, що, до речі, частенько бувало у попередніх поєдинках. До того ж, гра в обороні в пас, зважаючи на важке поле, була зведена до мінімуму гра. Захисники намагалися по простому вибити м’яча по далі від воріт, а вже технічні півзахисники «Ниви» чіплялися за м’яча, організовуючи атаки.

Перший сигнал для «УкрАгрокому» прозвучав уже на третій хвилині гри. Дещиці не вистачило атакувальним гравцям «Ниви»,  щоб дотягнутися до м’яча після хорошої флангової подачі Сергія Шестакова. Незадовго Ігор Мельник у властивому йому стилі видряпав м’яча у суперника на правому краю атаки і  зробив прострільну передачу. На жаль, ані Григорій Баранець, ані Сергій Загинайлов до м’яча не дотягнулись, відповідно ще одну нагоду, щоб відкрити рахунок у матчі було втрачено. Перший удар у ствір воріт стався на 10 хвилині. Найактивніший у матчі Сергій Шестаков зробив навісну передачу на дальню стійку. Її замикав Загинайлов, однак на удар головою лівого крайнього «Ниви» зреагував воротар гостей Сергій Науменко. Далі два хороших моменти не зуміли використати брати Баранці. Спершу Борис Баранець отримав оперативний простір метрах в 25-ти від воріт, але його потужний удар полетів значно вище воріт. А за якусь мить після штрафного у виконанні Андрія Кікотя, вже Григорій Баранець чіркає м’яча головою і той у кількох сантиметрах розминувся з «дев’яткою» воріт «УкрАгрокому». Величезна перевага «Ниви» таки призвела до забитого голу.  Штрафний майже від кутової позначки знайшов голову Віктора Яневича, і той потужним ударом з лінії воротарського майданчика вколотив м’яча у сітку (1:0). У час, що залишився до завершення першого тайму команди на двох створили два напів моменти. Гості спіймали захист «Ниви» на неуважності при розіграші кутового і нападник «УкрАгрокому» ледь не вийшов на побачення з тернопільським кіпером Андрієм Новаком. На щастя, правий оборонець «Ниви» Віталій Романюк встиг накрити суперника. У господарів свої нагоди в одні атаці втратили спочатку Басараб, удар якого оборонці гостей заблокували, а коли м’яч відскочив до Загинайлова, то Сергій вже пробив повз ворота.

І другий тайм активніше розпочали тернополяни. Практично в дебюті другої 45-хвилинки небезпеку для воріт гостей створив Григорій Баранець – м’яч по дузі влучив у поперечину. Небезпечним був штрафний від Загинайлова. М’яч після рикошету летів прямісінько в праву «шістку», однак воротар гостей зумів перегрупуватися і витягнув непростого м’яча. Вже за мить прудконогі Шестаков з Мельником вийшли з суперниками два в два, проте пас першого на хід другому перервав оборонець гостей. Далі чудеса техніки демонстрував Шестаков. Сергій філігранно двічі поспіль пошив в дурні захисників «УкрАгрокому». Глядачі оплесками дякували Шестакову за таку гру. І як виявилося не дарма. Якщо в наступній атаці якесь диво завадило Шестакову відзначитися голом, коли він пробивав по воротах метрів з 10-ти. А за мить заме Сергія суперника поклали на газон не за правилами у карній зоні, за що арбітр призначив одинадцятиметровий. Штатний пенальтист «Ниви» Ігор Мельник спокійно розвів м’яча та голкіпера «УкрАгрокому» по різних кутах (2:0). Ще в двох випадках блискавична швидкість Шестакова ледь не призвела до голів. У першому випадку правий крайній «Ниви» обіграв двох захисників, увійшов до штрафного майданчика, однак третій суперник таки вибив м’яча на кутовий. У другому випадку, Шестаков на «четвертій» швидкості знов пошив у дурні двох оборонців гостей та відкинув м’яча під удару Мельнику. Ігор не зорієнтувався як слід у слушному епізоді і захисники «УкраАгрокому» ліквідували небезпеку. Гості наприкінці матчі намагалися створити, щось на зразок міні-штурму, але всі їхні потуги розбилися об надійну гру оборонців «Ниви» і воротаря Андрія Новака.

Загалом, за приємного, як рахунку, так і самої гри тернопільської команди, все ж таки залишився певний негативний осадок. У цьому матчі одразу чотири футболісти «Ниви» отримали попередження, через які не зможуть провести наступний виїзний поєдинок проти кіровоградської «Зірки». Було б не так прикро, якби попередження тернополяни отримували в справді ігрових епізодах, силовій боротьбі тощо. Натомість жовтні картки в більшості випадків були не обов’язковими. Так, Григорій Баранець отримав «гірчичника» за затримку руками суперника, його брат Борис – за удар після свистка, а Віталій Романюк виконав небезпечний підкат ще на половині поля суперника, у епізоді, коли того не вимагала ситуація. І лише Віктор Яневич заробив можна так сказати «робоче» попередження – за удар суперника ззаду по ногах…

І тим не менше, давайте кадрові проблеми залишимо на наступний матч. Сьогодні ж потішимося перемогою «Нива», яка дозволила команді залишити таке неприємне передостаннє місце в турнірній таблиці…  Так, команда з 14 заліковими пунктами всього лиш 14-та, однак, сподіваємося, що це старт «Ниви» вгору по турнірних щаблях…