Тернопільська “Нива” минулого тижня здобула важливі три очки. Натомість перед черговим випробуванням втратила двох ключових гравців.
ТЕРНОПІЛЬ: Вірковський, Дурай, Стус (Семенюк, 51), Вовчук (Біскуп, 53), Удич, Суспіцин, Ніканович (Гринченко, 69), Міщишин (Карабин, 73), Беркита (Тригуба, 64), Грешта, Гусаковський.
Асистенти арбітра: А.Грисьо (Львів), О.Ставнічук (Чернівці).
Делегат ФФУ: В.Сушко (Калуш).
Голи: Т.Дурай, 20, Ю.Удич, 90 (п.).
Попередження: А.Грінченко, 77, Ю.Гусаковський, 85 – П.Стариков, 36, А.Катомкін, 90+2.
Вилучення: П.Стариков, 87 (повторне попередження).
В черговому турі чемпіонату України тернопільська “Нива” приймала на власному полі середняка ліги – броварський “Нафком”. Команду, яка тижнем раніше змогла здолати одного з лідерів першості, – івано-франківський “Факел” (2:1). Щоправда, тоді гості з Київщині грали з суперником у себе вдома. А от на виїзді “Нафком” демонструє не надто результативний футбол. Так було і в Тернополі.

Володимир ЛІВІНСЬКИЙ

Схоже, що наставник “Ниви” Петро Червін ніяк не може визначитися з основним голкіпером команди. В чотирьох весняних поєдинках наші ворота почергово боронили Микола Вірковський та Василь Раковіца. І досягли вони кардинально протилежних показників. Новобранець “Ниви” (Раковіца) намагався себе проявити у виїзних матчах, які для тернопільської команди закінчилися результативною нічиєю – 1:1. А от Вірковський проявив себе на всі сто, потішивши місцевих уболівальників “сухою” серією з двох матчів. Та про все за порядком.
Ледь стрілка секундоміра завершила друге коло, як Юрій Удич, вийшовши на побачення з голкіпером, міг “розпечатувати” ворота броварчан. Та завершальний удар форварда “Ниви” прийшовся значно вище воріт. Через вісім хвилин Удич отримав шанс на реабілітацію. Цього разу в пригоді гостям стала відмінна реакція голкіпера “Нафкома” Іванова. Останній зумів втримати свої ворота в недоторканості до 20-ої хвилини гри. Аж доки тернополяни не заробили право на штрафний. До м’яча підійшов Дурай, який славиться своїми гарматними пострілами. Саме йому судилося першим “розписатися” у воротах “Нафкома” – 1:0. Надалі на полі точилася рівна боротьба із перемінним успіхом обох команд. Та до загрози воротам справа так і не доходила.
Початок другої половини зустрічі був за “Нафкомом”. І лише чудова реакція Вірковського завадила м’ячеві побувати у сітці тернопільських воріт. Згодом “огризнулася” і “Нива”. Після навісної передачі зліва Удич пробив головою трохи вище поперечини. А в середині тайму ще один нападник господарів Олександр Семенюк, який з’явився на полі в другій половині гри, ледь не сотворив футбольний шедевр. Сашко по-бразильськи “ножицями” з лінії штрафного майданчика вдарив під поперечину. Голкіпер “Нафкома” Іванов зумів ліквідувати загрозу лише ціною кутового. Далі ініціативу приборкали броварчани. І їхні намагання зрівняти рахунок не виглядали б аж надто безнадійними, якби за вісім хвилин до закінчення основного часу був дещо точнішим нападник “Нафкома” Левченко. Втім, надії гостей остаточно згаснули, коли броварчани під завісу гри залишилися в меншості. А в доданий арбітром час ще й “заробили” 11-метровий у власні ворота. Крапку в цьому нелегкому протистоянні поставив штатний пенальтист “Ниви” Удич, який записав черговий гол до свого бомбардирського списку – 2:0.
На завершення слід додати, що на фоні здобуття чергових трьох очок “Нива” зазнала і втрат. Наступний поєдинок проти рівненського “Вереса”, через перебір жовтих карток, будуть пропускати одні з ключових гравців нашої команди – півзахисники Гусаковський та Грінченко. Віримо, що їхня відсутність не надто позначиться на грі нашої команди.