Авторизація | Реєстрація

Іван Гресько: «Вперше матч «Ниви» буде показано багатокамерним розворотом»

  • 19.07.2013 01:59
  • 11
  • 7717

19 липня вся Україна зможе побачити в прямому ефірі футбольний матч з Тернополя

На фото кадр з документального фільму «ЄВРО-2012: Наш досвід» виробництва телеканалу «Футбол».

Із запитанням, чому спеціалізований телеканал «Футбол» вибрав саме матч з Тернополя для свого показу, прес-служба ФК «Нива» звернулася до шеф-продюсера каналів «Футбол» та «Футбол+» Івана Греська.

— Канал «Футбол», — почав розповідь Іван Гресько, — є офіційним мовником чемпіонату України «Фавбет ліга 1». Ми придбали права на цей чемпіонат і покажемо 30 найкращих поєдинків, по одному з кожного туру. Чому телеканал «Футбол» вибрав саме матч «Нива» — МФК «Миколаїв» як центральний у другому турі? Тому що в Тернополі відчувається певний футбольний бум. Повернення команди до першої ліги потягнуло за собою і підвищений інтерес до «Ниви» не лише вдома, але й в інших містах України. Зі своєї сторони ми дуже розраховуємо на те, що сам матч глядачі будуть дивитися, відповідно він матиме хороший рейтинг, а це для нашого каналу дуже важливо.

— Тобто, коли Ви вибираєте матч, то в першу чергу сподіваєтеся на велику увагу до того чи іншого поєдинку?

— Ми повинні досягти своїх результатів, тобто отримати відповідні рейтинги, підвищений телеперегляд і увагу до цього матчу. Бо інколи бувають такі моменти, коли грають, можливо, лідери, а їх не дуже добре дивляться, адже в команд, насправді, немає аудиторії. Тернопіль і Миколаїв за підсумками останніх двох місяців — міста з хорошим телепереглядом телеканалу «Футбол». Тож, безперечно, ще й з цього боку ми вибрали для показу цей поєдинок. Що найважливіше, телетрансляції цього поєдинку не було б, якби сам клуб дуже серйозно не поставився до самої ідеї.

— До стадіонів, де в прямому ефірі показують футбол, висувають жорсткі вимоги. Те ж саме було зі сторони телеканалу «Футбол» і щодо тернопільської спортивної арени?

— Ще місяць тому, коли «Нива» вийшла в першу лігу, важко вірилося, що тернопільський стадіон відповідатиме нормам для показу телетрансляцій. Та все ж за три тижні президент ФК «Нива» Автанділ Мдінаразе з допомогою обласної адміністрації, спромоглися на такий масштабний ремонт стадіону. Мені здається, що це рекорд в Україні, коли стадіон за такий короткий час довели до телевізійних вимог, прописаних в регламенті. Навіть клуби з Прем'єр-ліги такими темпами свої стадіони не підводили під вимоги телевізійників. Переконаний, що тернопільський стадіон буде відповідати тим телевізійним вимогам, які ставляться до організації трансляцій матчів першої ліги і навіть Прем'єр-ліги. Адже те, що технічна служба нашого каналу порекомендувала зробити: побудувати всі необхідні платформи, відвести все необхідне живлення, наскільки мене запевнив Автанділ Мдінарадзе, все до початку матчу буде зроблено. Безперечно, подяка клубу і тим людям, які ось так серйозно до цього поставилися. Насамперед, президенту клубу, губернатору, віце-губернатору.

— Скільки стадіонів клубів української першої ліги відповідає високим вимогам для телетрансляцій?

— Як це не дивно, але в першій лізі, яка віднедавна стала називатися «Фавбет Ліга 1» є лише п'ять стадіонів звідки можна організовувати прямі футбольні трансляції. Це Олександрія, Алчевськ, Кіровоград, Чернівці, Суми. Тернопіль приєднався до цієї компанії і став шостим містом, де такі трансляції стали можливими. Прикро, що з 10 стадіонів першої ліги взагалі трансляції вести не можемо. Нещодавно провели інспекцію в Чернігові, адже тамтешня «Десна» теж виявила бажання мати стадіон, звідки можна вести телетрансляції. Побачимо наскільки швидко Чернігів справиться з цим завдання. Також були певні обіцянки з боку Миколаєва, футбольну команду якого очолив донедавна експерт телеканалу «Футбол» Олег Федорчук. Миколаїв також зацікавлений у тому, щоб їх показували і готовий інвестувати кошти в розбудову телевізійної інфраструктури свого стадіону. Ми зі свого боку зацікавлені, щоб матчі і з цього регіону показували в прямому ефірі.

— Зважаючи, що на сьогодні лише шість міст можуть організувати телетрансляції «Фавбет Ліга 1», телеканал «Футбол» достатньо обмежений у виборі матчу туру…

— Інколи глядачі не розуміють ситуації, дивуються, чому ми не показуємо той чи інший матч. Та тому, що стадіон не відповідає телевізійним вимогам. До прикладу, в Краматорську нам вже пів року обіцяють, що приведуть арену в порядок, але на разі не можуть цього зробити. Так само донецький «Олімпік». Його керівництво хоче, щоб показували його команду, але ж їх стадіон не відповідає вимогам телетрансляції. Водночас, можу сказати, що потихенько зрушення в другому за рангом дивізіоні українського футболу є і підтвердженням цього є підписання контракту з титульним спонсором «Фавбет», а потім між ПФЛ і телеканалом «Футбол». А загалом, календар матчів «Фавбет Ліги 1» складено так, що в 2 туру, якби не було тернопільського стадіону, то ми б і не мали звідки вести трансляцію. Я, як людина, яка не чужа цьому клубу і цьому місту, дуже сподіваюся, що Тернопіль мене не підведе. По-перше, переконаний, що збереться дуже багато людей на трибунах, адже це теж дуже важливо, щоб картинка мала справжній футбольний шарм. По-друге, сподіваюся, що ті з вболівальників, хто з тих чи інших причин на футбол не прийде, обов'язково подивляться цей матч у прямому ефірі.

— Пане Іване, що можете сказати про саму телевізійну картинку?

— Вперше в історії Тернопілля матч місцевої «Ниви» буде показано багатокамерним розворотом. До цього, ще коли я працював на ТВ-4, матчі «Ниви» знімали максимум на три камери, але, по правді, це телетрансляцією не назвеш. Якщо говорити про історичність цієї події, то це буде перша повноцінна футбольна телетрансляція в Тернополі. Матч буде зніматися на 9 камер, практично кожна з яких заведена на повтор. Це стандарт Прем'єр-ліги! Звісно, центральні матчі Прем'єр-ліги ми знімаємо більшою кількістю камер, в залежності від статусу матчу — 14-16-ма камерами. Натомість 9 камерами знімається матч середнього рівня Прем'єр-ліги та всі поєдинки першої ліги.

— Чимось особливим потішите телеглядача під час трансляції матчу з Тернополя?

— До, власне, самого матчу в нас буде годинне рев'ю-шоу, яке йтиме з нашої київської студії. У ній працюватимуть експерт Вадим Євтушенко, коментатор Сергій Панасюк та журналіст, спеціаліст першої ліги Артем Валерко. В студію відбуватимуться включення з Тернополя. Наші журналісти планують поспілкуватися з керівниками клубів, можливо, тренерами та гравцями. А після матчу відбудеться традиційний розбір гри. На стадіоні ж працюватиме флеш-зона, де прокоментують матч головні тренери та по одному гравцю від кожної команди. Коментар самого матчу «Нива» — МФК «Миколаїв» відбуватиметься зі стадіону. Його проводитиме Микола Кравчук, а журналістом на флеш-включеннях буде Віталій Крутяков. Загалом, на матчі працюватиме близько 50 людей, котрі забезпечуватимуть трансляцію (продюсери, режисери, оператори, редактори, асистенти режисерів, режисери повторів, звукоінженери, інженери АТС, журналісти, коментатори тощо).


Коментарі

  • 248

    Vasyok 19 July 2013, 11:29

    В наступний четвер в 3-25 по тк Футболу іще один повтор буде

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів