Авторизація | Реєстрація

Тернопільське поле вже європейського зразка. А що далі?

 • 21.04.2007 10:11
 • 5
 • 11370

За підрахунками нового директора стадіону Ярослава Колісника, для повної реконструкції головної арени міста потрібно 7 мільйонів гривень.
В останні роки тернополяни жартували, що поляна на тернопільському міському стадіоні більше нагадує город, аніж арену для змагань професійних команд. Втім, всі без виключення місцеві футбольні уболівальники, які у вівторок відвідали стадіон, були приємно здивовані. Мало хто міг повірити, що схожий трав’яний шедевр, до якого всі звикли з телекартинки закордонних матчів, можна зробити і в Тернополі. Безпосередня заслуга цьому нового директора стадіону Ярослава Колісника. Заступивши на посаду лише 28 лютого, менше ніж за місяць, він зумів довести свою професійність та відповідальність. На думку Ярослава Кириловича, головне – це бажання. Саме з новим директором стадіону ми вирішили поспілкуватися про подальші плани та нинішні реалії головної спортивної арени міста.

За підрахунками нового директора стадіону Ярослава Колісника, для повної реконструкції головної арени міста потрібно 7 мільйонів гривень.
В останні роки тернополяни жартували, що поляна на тернопільському міському стадіоні більше нагадує город, аніж арену для змагань професійних команд. Втім, всі без виключення місцеві футбольні уболівальники, які у вівторок відвідали стадіон, були приємно здивовані. Мало хто міг повірити, що схожий трав’яний шедевр, до якого всі звикли з телекартинки закордонних матчів, можна зробити і в Тернополі. Безпосередня заслуга цьому нового директора стадіону Ярослава Колісника. Заступивши на посаду лише 28 лютого, менше ніж за місяць, він зумів довести свою професійність та відповідальність. На думку Ярослава Кириловича, головне – це бажання. Саме з новим директором стадіону ми вирішили поспілкуватися про подальші плани та нинішні реалії головної спортивної арени міста.

Красива поляна – стане традицією
- Як Вам вдалося вперше за довгий термін пристойно підготувати футбольну поляну до початку сезону?
- Коли я тільки-но прийшов сюди на роботу і побачив стан газону, то просто жахнувся. В минулому сам був футболістом і знаю, як погано бігати на неякісній поляні. Проаналізувавши наші можливості, адміністрація стадіону спільно з президентом ФК “Нива” Олегом Садовським зуміли, мабуть, вперше в історії стадіону підготувати поле за усіма європейськими стандартами. Для цього ми уклали угоду з львівською фірмою ТОВ КПФ “Карпати”, яка займається обслуговуванням місцевого стадіону “Україна”. Це люди з досвідом, які проходили стажування в Англії. Представники цієї фірми приїхали до нас із власною технікою. Вони протягом двох тижнів виконували всі необхідні роботи для того, щоб привести поле до належного стану.
- Що для цього було зроблено?
- Насамперед, поле було підсіяне п’ятьма сортами газону і мінеральними добривами. Проведено такий агрокультурний захід, як проколювання кореневої системи газону, для того, щоб поле могло “дихати”. В місцях, де не було трави, “застелено” новий газон. А для того, щоб поле було ідеально рівним, його “вкатали” спеціальним катком із вібратором, який утряс усі кореневі скупчення. Останнім етапом підготовки до першої офіційної гри була розмітка трав’яного покриття та розбиття його на поперечні 5-метрові смуги, що надали поляні сучасного вигляду.
- В майбутньому плануєте надалі запрошувати львів’ян?
- Наші працівники отримали хороший досвід. Ми надалі підтримуватимемо газон в ідеальному стані власними силами. Для цього його потрібно регулярно поливати і двічі в тиждень підкошувати. Щодо останнього, то в найближчих планах – придбання сучасної газонокосилки, яка вкладає траву в різні боки. І саме за рахунок цього у вболівальників складається враження, що газон різних кольорів. Дещо дорожчим є каток, придбання якого теж у планах. А от щодо інших сучасних інструментів, які використовували гості зі Львова, то ми зняли копії і вже почали їхнє виготовлення.

Реконструкція залежатиме від успіхів “Ниви”
- Розкажіть про найближчі плани.

- Коли мене призначили на цю посаду, я відразу ж проаналізував фінансовий стан, у якому перебуває комунальне підприємство “Тернопільський міський стадіон”. Після цього вніс свої пропозиції щодо покращення роботи стадіону Роману Заставному. Мої пропозиції були підтримані міським головою та управлінням сім’ї, молоді та спорту міської ради.
- Що вони в себе включали?
- Найближчим часом буде оцінене майно стадіону й оголошений конкурс на освоєння та оренду підтрибунних приміщень. За умовами конкурсу, потенційний інвестор, який стане переможцем конкурсу, разом з орендою приміщень має взяти на себе зобов’язання: над однією із трибун встановити дах і пластикові сидіння. На даний момент мова йде про південну трибуну, яка прилягає до дороги. До речі, вже навіть є зацікавлені особи.
- Яку суму коштів потрібно для повної реконструкції стадіону?
- За найскромнішими підрахунками потрібно щонайменше 7 мільйонів гривень. Однак такої суми в нас на сьогодні немає. Річний бюджет міського стадіону складає всього лиш 150 тисяч гривень. Ця сума витрачається на комунальні платежі, виплата зарплати персоналу та поточний ремонт. Окрім того, влітку маємо отримати ще 100 тисяч гривень, отриманих від приватизації. Цю суму ми плануємо витратити на капітальний ремонт. Почнемо спочатку із найнеобхіднішого. Спершу ми довели до пуття місцеву поляну. Далі перейдемо до забезпечення комфортних умов для глядачів. Щоб люди, прийшовши на футбол, могли ні про що не думати, окрім самої гри.
- Планується заміна легкоатлетичних доріжок?
- Серед усіх українських стадіонів, де використовувався цей тип доріжок, вони залишилися лише в Тернополі. Якщо думати про повноцінну їх заміну на більш сучасні, то без залучення інвесторів нам не обійтися.
- В якому стані перебуває штучний підігрів поля?
- Якщо вірити попередникам, то штучний підігрів є придатним для використання. Однак вмикати його ранньою весною чи пізньою осінню дуже дорого. І на це поки що кошти не виділяються.
- У разі виникнення необхідності штучного освітлення, його теж у будь-який момент можна увімкнути?
- Воно не працює вже кілька років. Прожектори є застарілого типу і споживають дуже багато електроенергії. Якщо перед нами буде стояти завдання відновлення штучного освітлення стадіону, то потрібно буде принципово змінити його схему. Поки що таких планів у нас немає. Все залежатиме від виступів ФК “Ниви”. Якщо команда підвищиться у класі, то, відповідно, і вимоги до стадіону стануть жорсткішими.
- А яка ситуація з інформаційним табло?
- Воно також знаходиться в неробочому стані. На реконструкцію теперішнього табло знадобиться значно більше коштів, ніж на придбання нового. Мова не йде про таке велике, як сьогодні. Для Тернополя цілком би вистачило табло середніх розмірів із потужним освітленням. На наступний рік ми будемо складати новий кошторис, і якщо на сесії міської ради зможемо обґрунтувати, що стадіон необхідно привести до належного стану, то розпочнуться відновлювальні робити. Раніше цим ніхто не займався і все плило за течією. Було б добре, якби хоча б раз у рік проводили відновлювальні роботи. Для прикладу, одного року ми поміняли бігові доріжки, на наступний встановили нове табло тощо. Це був би непоганий поштовх для розвитку інфраструктури стадіону.

При стадіоні буде новий ФК
- Ходять чутки, що під час останньої реконструкції стадіону виділені кошти витрачалися недоцільно. Вам щось про це відомо?

- Чуткам я не довіряю. Зі свого боку можу сказати, що з інженерної точки зору реконструкція була зроблена абсолютно недосконало. Про це можна судити навіть по самому даху. Я не розумію, яку роль він відіграє. Окрім того, глядачів від дощу він не накриває (лише перших чотири ряди пластикових стільців – авт.), то ще й заважає перегляду матчу. На мою думку, недоцільне використання коштів було не тільки тоді, а взагалі впродовж останніх кількох років.
- Коли запланована здача в експлуатацію спортивного майданчика зі штучних газоном, що поряд зі стадіоном?
- На сьогодні всі будівельні роботи закінченні і маємо надію, що вже влітку там зможуть займатися перші відвідувачі. Плануємо встановити штучне освітлення, щоб майданчик можна було використовувати в будь-яку пору доби.
- Хто буде мати змогу користуватися новим майданчиком?
- Всі спортивні школи утримує місто, однак їхнім випускникам далі нікуди діватися. Тому, щоб відновити піраміду дитячо-юнацького футболу, незабаром ми плануємо відродити вже, мабуть, призабутий ФК “Тернопіль”, що входить у структуру стадіону. З весни команда розпочне свої виступи в обласній першості. А формуватимуть її випускники місцевих футбольних шкіл. Власне, представники ФК “Тернопіль” в першу чергу будуть тренуватися на цьому майданчику.
- Скажіть, будь ласка, кілька слів про себе.
- У свій час виступав у чемпіонаті області за команду Великих Гаїв. Футболом також займаються мої діти. Молодший син Андрій у свої 20 років є капітаном команди “Надія” (Великі Гаї). Старший син Олег останнім часом від короля спорту трохи відійшов, тому що зараз у свої 26 років планує захистити дисертацію й отримати вчену ступінь. Сам у футбол, на жаль, вже не граю за станом здоров’я. Хоч спорт дуже люблю і завжди ним цікавлюся. Особливо футболом. Цей вид спорту без перебільшення є частиною мого життя.
Розмовляв Володимир ЛІВІНСЬКИЙ

Досьє:
Прізвище, імя та по батькові:
Колісник Ярослав Кирилович.
Дата народження:
12 жовтня 1956 року.
Місце народження:
с. Новосілка (Підволочиського району).
Попередні посади:
голова правління ВАТ “Птахофабрика Тернопільська”.

З історії стадіону:
Про проведення офіційних змагань на теренах Тернополя до Першої світової війни (1914 р.) документальних матеріалів не збереглося. Домінуючою на той час була практика так званих тренінгів (товариських матчів). Перший в історії тернопільського спорту футбольний матч, який документально зафіксовано, відбувся 21 серпня 1909 року між "Поділлям" і "Кресами". На жаль, історія не зберегла для нас інформації про результат цієї зустрічі. Та уже через кілька днів, точніше – 27 серпня, відбувся повторний матч між цими командами, який виграли "Креси" з рахунком 5:4, що говорить про безкомпромісний характер поєдинку. Обидві зустрічі проходили на полі "Коло парку", де й сьогодні виступають кращі команди області (КП "Тернопільський міський стадіон").
В 30-их роках 20-го століття порядок під час матчів забезпечували так звані "порядкові" з числа товариств або клубів, які брали участь в змаганнях. Вони забезпечувались відповідними пов’язками і стежили за поведінкою вболівальників, а коли була необхідність, втручалися в сутички. Відвідування матчів було платним. Ціни квитків на стадіон "Коло парку" були такими: ложа - 1,5 зол., трибуна - 1 зол., вхідні ("стоячі") - 0,7 зол., клубові (для членів клубу) - 0,5 зол., дитячі (до 16 років) - 0,2 зол.
На реконструйований стадіон “Нива”, тоді ще бережанська, перебралася у вересні 1984 року. Загальний контроль над ремонтними роботами проводив Анатолій Кучеренко, які вдалося виконати в рекордно короткі 10 місяців. Реконструйований стадіон гостинно прийняв команду та її вболівальників. Перший матч "Нива" у Тернополі провела 15 вересня проти горлівського "Шахтаря". В той вечір прийшли підтримати команду 15 000 глядачів. І незважаючи на нічию (1:1), вони були задоволені і грою, яку продемонструвала "Нива", і великим футболом, який нарешті прийшов до Тернополя.
Востаннє капітальний ремонт головної футбольної арени області проводився на зламі тисячоліть. І знову до справи був причетним Анатолій Кучеренко, з благословення якого вдалося віднайти немалі гроші для повної реконструкції центральної трибуни, встановлення накриття, адміністративних приміщень та кількох тисяч зручних пластикових сидінь.


Коментарі

 • 86

  YOZHYK V TUMANE 21 April 2007, 21:16

  А трибуни такi грязнi, що навiть здалека видко!
 • 15

  Vovaw 23 April 2007, 18:16

  Slava Bogy xot shos ryshulosya z micya.
  Novuy stadion koshtye ne 7mln.a des bilya 100mln.Sad
 • 47

  Ihorinho 26 April 2007, 10:52

  краще зробити реконструкцію.до нас 25тис. не підуть навіть шоб челсі приїхало.і 2 стадіони нам нідочого,на одну команду (надіюсь 1 ліги)Wink
 • 135

  Ramzes 26 April 2007, 12:16

  А я дуже віру, що ми всі побачимо вже на наступний рік "Ниву" в І-лізі! І це буде першим кроком до нових великих ПЕРЕМОГ! Pfft Pfft Pfft !!!
 • 39

  FCNT 26 April 2007, 23:03

  Пацани - збийтеся з тєми- нашо ниві стадіон великий коли більше ніж 7000 не ходять на ниву. Коли будуть реально грати у вишці тоді тре стадіон новий а поки шо цим тре користуватись

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів