Єдиний гол вирішив долю принципового протистояння

• 17.05.2013 09:03
  • 0
  • 2988

Фото — karacool.com.ua.

Для тернопільської «Ниви» пропущений матч першого туру фінальної частини чемпіонату України серед команд другої ліги з земляками з ФК «Тернопіль» був, як говорять, «не на життя, а на смерть», адже знаючи про амбітні плани керівництва клубу, втрата очок у звітному турі означала б, що команда фактично припиняє боротьбу за друге місце, яке дає право поборотися в перехідних матчах за путівку до першої ліги. В підсумку, в четвертому тернопільському дербі в сезоні-2012/13 перемогу здобула команда, якій того дня три очки були потрібні як повітря, хоча ця вікторія далася ой як не просто.

Тактичні новинки від Яворського

Першими до вологого поля (в Тернополі того дня йшов дощ і лише перед самою грою виглянуло сонечко) пристосувалися футболісти «Ниви». Вони стали грати першим номером, запропонувавшии муніципалам швидкісний, силовий та агресивний футбол. Не в останню чергу цьому сприяли суттєві перестановки в стартовому складі «Ниви». Якщо тренер суперників з перших хвилин випустив на поле тих же футболістів і в тій же розстановці, що й e недільному матчі цих команд (1:1), то коуч «Ниви» запропонував кілька новинок. Так, вперше в весняній частині сезону, в атаці діяв швидкий Ігор Мельник, натомість з лавки запасних спостерігав за матчем до того гравець стартового складу Василь Товкацький. Водночас, Борис Баранець поміняв фланги, з лівого перемістившись на правий, ліву ж бровку наставник команди віддав Ігореві Швецю (як виявилося згодом, футболіст відіграв вкрай слабко і вже після першого тайму був замінений). Натомість замість травмованого Тараса Яворського, на допомогу Григорію Баранцю у центральну зону півзахисту був відряджений Андрій Кікоть. І наостанок, вимушена заміна відбулася в центрі оборони: замість капітана Миколи Лазорик, котрий минулого поєдинку був вилучений з поля, тим самим змушений був пропустити звітний матч, діяв Василь Білий.

Перший гол Баранців у футболці «Ниви»

Вже в дебюті матчу просто зобов'язані були забивати хтось із зв'язки атакувальних гравців «Ниви» Г. Баранець — Мельник. Їм, немов на блюдечку, передачею з правого краю атаки виклав м'яча Кікоть, але ні перший, ні другий не змоги дотягнутися до «смугастого», щоб з близької відстані переправити м'яча в ворота. Двічі по ходу першого тайму партнери виводили на зручні позиції Ігоря Швеця (особливо елегантним на хід в розріз між двох оборонців був пас від Григорія Баранця), однак його обводка бажала бути кращою. Доволі небезпечним був і удар зі штрафного на 20-ій хвилині матчу. Кікоть відкотив на Ільківа, м'яч після удару котрого просвистів над поперечиною. Незадовго подачу з правого флангу від Романюка повинен був замикати Баранець, той що Григорій, проте як слід не влучив головою по м'ячу і «шкіряний» пройшов повз рамку воріт. Разом з тим, як виявилося, для Григорія це була лише пристрілка. Йому судилося стати героєм матчу, позаяк саме точний удар Баранця на 40 хвилині вирішив долю поєдинку. Провал у центрі оборони ФК «Тернополя» (недограли епізод Курило−Атласюк) і Григорій Баранець опинившись перед воротами Плетеницького, «розстрілював» того метрів з восьми (1:0).

А що ж муніципали? Вони у перші 45 хвилин гри спромоглися на дві більш-менш серйозні небезпеки. Спершу Роман Гаврилюк потужно пробив зльоту з кута штрафного майданчика — воротар «Ниви» Андрій Новак «намертво» зафіксував м'яча в руках. А згодом Богдан Семенець міг пройти ще кілька метрів, щоб з більш вигідної позиції пробити, але чомусь не зробив цього, наважившись на удар із-за меж штрафного майданчика, з яким знову ж таки справився Новак.

***

Свідомо чи ні, але в другому таймі «Нива» віддавала муніципалам ініціативу, сама ж граючи здебільшого на контратаках. За такої гри, в деяких епізодах, оборона тернопільської «Ниви» грала доволі невпевнено, і лише надійна гра Новака в одних епізодах, і відвертий нефарт гравців ФК «Тернополя» в інших, призвів до того, що ворота «Ниви» виявилися «сухими».

Так, після подачі кутового, Семенець випередив капітана «Ниви» Ільківа і ударом головою пробив фактично з лінії воротарського майданчика — м'яч розминувся з поперечиною кількома сантиметрами; Кондзьолка після скидки Гаврилюка пробивав по воротах Новака з-за меж штрафного — трішки вище воріт; Гаврилюк гострою передачею ледь не вивів віч-на-віч з голкіпером «Ниви» прудконогого Семенця — воротар Андрій Новак лише в останній момент випередив форварда ФК «Тернополя», тим самим підстрахувавши  своїх партнерів по обороні (відчувалася певна неузгодженість у парі центральних захисників Ільків−Білий).

У «Ниви» в ці хвилини запам'ятався «смачний» удар метрів з 22-ох у виконанні Віктора Данищука, з яким з надзусиллями впорався Плетеницький, перевівши кінчиками пальців м'яча на кутовий та контратака Мельника. Єдиний нападник номінальних господарів поля «протягнув» м'яча ледь не півполя і вже з підступів до штрафного майданчика завдав потужного удару — «смугастий» пройшов вище воріт.

А кульмінаційним міг стати момент на 83 хвилині гри. Знову після розіграшу стандарту (цього разу, кутового) сталася «пожежа» в володіннях «Ниви». На дальній стійці підопічні Ігоря Яворського забули правого хава ФК «Тернополя» Сергія Полячнука, котрий з близької відстані «розстріляв» ворота Новака. На щастя, оборонець Віктор Данищук у карколомному стрибку зумів вибити м'яча вже з лінії воріт... І хоча щодо цього епізоду було багато суперечок, гравці муніципального клубу переконували арбітра, що м'яч пересік лінію воріт, однак боковий суддя одразу ж повідомив центрального, що взяття воріт не було.

Ця перемога дозволила «Ниві» повернутися на другу позицію турнірної таблиці. Тепер команда на два очки випереджає свого головного конкурента за місце під «сонцем» — черкаський «Славутич». У наших земляків 50 очок, а у черкащан — 48. Разом з тим, тернополянам не варто розслаблятися, адже їм ще грати у Черкасах, а звідти небагато команд вивозять очки. Отож, матч «Славутич» - «Нива» (25 травня) має стати для тернопільської команди ключовим у сезоні. Хоча до цієї зустрічі у наших земляків не менш важливий у плані здобуття очок матч з аутсайдером фінальної шістки — «Реал Фаром» з Южного (19 травня).

Статистика

«Нива» (Тернопіль) - ФК «Тернопіль» 1:0 (1:0)
15 травня. Тернопіль. Міський стадіон. 4000 гл. +21 град.

Арбітр: Михайло Митровський (Ужгород).
Асистенти: Віктор Нижник (Вінниця), Дмитро Маринович (Вінниця).
4-й арбітр: Володимир Федунець (Тернопіль).

«Нива»: Новак, Романюк, Ільків (к), Білий, Яневич, Басараб (Товкацький, 87), Б. Баранець, Кікоть (Гребинський, 71), Г. Баранець (Плішка, 90), Швець (Данищук, 46), Мельник (Лакуста, 90).

ФК «Тернопіль»: Плетеницький, Курило, Клекот, Дубчак, Куріцький, Полянчук, Гаврилюк (Сороцький, 73), Кондзьолка (к), Чорний, Семенець

Гол: Г. Баранець (39).
Попереджені: І. Швець (41), А. Кікоть (64) - І. Курило (21), С. Атласюк (48), В. Чорний (54).

Післяматчевий коментар Ігоря Яворського

— Поєдинок двох тернопільських команд видався цікавим, я тішуся з того, що група фанатів «Ниви», яка не була допущена на попередній матч, сьогодні підтримувала нашу команду. І не тільки фанати, а й майже усі вболівальники, які прийшли того вечора на стадіон палко вболівали за «Ниву». Важко грати проти команди, яка закривається на своїй половині поля і одним дотиком вибиває всі м'ячі на чужу половину поля. Так складаються обставини, що налаштування ФК «Тернополя» на наш матч був максимальний. Вони хотіли довести, що нічия в попередньому поєдинку була закономірним результатом і хоча я переконаний, що наша команда сильніша за ФК «Тернопіль», разом з тим треба віддати належне гравцям суперника: хлопці викладалися та показали на полі все, що вони вміють. Зі свого боку я, хто не знає, скажу, що «Нива» та ФК «Тернопіль» провели цього сезону чотири матчі і наш суперник у них взяв тільки одне очко. «Нива» є «Нива», це бренд відомий на всю Україну!

Якщо ж охарактеризувати гру «Ниви», то в порівнянні з матчем цих команд, який відбувся кількома днями раніше, то треба сказати, що ми менше допустили помилок, було менше браку в передачах, більше використовували фланги, діагональні передачі, адже важко зламати захисні редути проходячи через центр. Все це в сукупності призвело до хорошого забитого гола, та й загалом, вважаю, гра багатотисячній армії вболівальників сподобалася.