Авторизація | Реєстрація

Ігор Яворський: «Брати Баранці, як колись брати Капанадзе»

 • 19.03.2013 19:19
 • 3
 • 5749

Сьогодні, 19 березня, тернопільська «Нива» знову взяла курс на Кримське узбережжя, де буде проведено останній (четвертий) збір перед першими офіційними матчами 2013 року. Про те, яким був третій підготовчий відрізок команди, і про плани на заключний збір клубній прес-службі розповів головний тренер «Ниви» Ігор Яворський.

«Нові футболісти змінили стиль гри «Ниви»

Наставник «Ниви» оцінив останні збори в Криму як найбільш плідні з усіх проведених.

— Ті футболісти, які були в команді, та ті, які влилися, стали єдиним цілим. Один одному допомагають, підказують. І, що найголовніше, в колективі з'явився хороший мікроклімат, — заявив коуч.

Щодо спарингів, то хоча в більшості з них «Нива» перемагала (три перемоги, одна нічия та одна поразка), але не це стало головним.

— Спаринги були досить якісними. У зіграних матчах команда виглядала пристойно, при тому, що поєдинки проводилися на фоні втоми після виснажливих тренувань. Не хочу говорити про результат, адже він на даному етапі підготовки не є основним. Критерій — це гра команди. А вона змінилася в кращу сторону. Нові футболісти змінили стиль гри «Ниви». Якщо минулоріч команда демонструвала більш силовий, атлетичний футбол, то сьогодні ми, завдяки хорошому контролю м'яча та хорошій техніці футболістів, стали грати в технічний футбол, — зазначив Ігор Петрович. — Зі сторони дивишся і приємно усвідомлювати, що «Нива» не «б'ється», як говорять спеціалісти, а саме грає у футбол. Адже рівень футболістів, які влилися в колектив (брати Баранці, Кікоть, Мельник, Ільків, Романюк), додали команді м'якості в грі.

Розповів наставник і про єдиний програний на третьому зборі матч проти «Сталі» з Дніпродзержинська (0:1).

- У даному матчу не грали гравці основного складу. Хоча, можливо, гравці «Ниви» дещо розслабилися і недооцінили суперника. Разом з тим, по правді кажучи, у першому таймі резерв тернопільської команди володів значною перевагою. Натомість по перерві далася взнаки втома, адже, якщо в попередні дні основний склад грав, то резерв отримував великі навантаження на тренуваннях. Водночас, зазначу, що і команда суперника виглядала достойно, — розповів коуч.

Наставник «Ниви» також охарактеризував кожну з ліній команди: «У розпорядженні тренерів два кваліфікованих воротарі - Андрій Новак та Кирил Суслов. Переконаний, що не в кожній команді навіть першої ліги є такі голкіпери. Воротарська ланка в нас закрита і тепер все буде залежати від самих стражів: хто буде сильнішим на кожен конкретний матч, той і стоятиме в рамці.

Якщо взяти лінію оборони, то маємо четвірку (Романюк, Ільків, Лазорик і Яневич), яка закріпила за собою місце в основному складі і грає впевнено та спокійно. Тішить те, що з приходом Романюка та Ільківа лінія оборони «Ниви» стала прагматичною, зрілою та розумною. Ці гравці разом з надійним воротарем можуть атаку розпочинати точним пасом. Донедавна гравці лінії оборони намагалися по швидше вибити м'яча довгою передачею в лінію атаку, нині ж м'яч знаходиться під контролем гравців «Ниви».

Оновлений півзахист команди досить технічний і швидкісний, гарно працює з м'ячем. Середину поля наситили професійно технічними виконавцями, як Кікоть, брати Баранці, Мельник, Швець. Якщо взяти якості кожного з перерахованих, то відчувається, що брати Баранці — це як у нас колись були брати Капанадзе. Вони сьогодні лідери команди, з м'ячем працюють дуже легко, невимушено, вибирають різні форми атаки, використовуючи як короткі, так і довгі діагональні передачі. І, що найголовніше, вони самі можуть влучними ударами реалізувати ті моменти, які або самі створюють, або для них створюють партнери по команді. 

У нападі діє здебільшого один швидкісний форвард Товкацький. Також у нас є молодий Лакуста та, при необхідності на цій позиції може зіграти Мельник».

— Як себе почувають нові футболісти: Білий, Басараб, Стоцький, на яких покладали надії, але які сьогодні не мають постійного місця в основному складі?

- У Стоцького виникли проблеми з заявкою, аналогічно як і в Козелка. На Басараба і Білого ми розраховуємо. Так, Басараб у спарингах грав на місці опорного півзахисника, також він може надійно зіграти на позиції центрального переднього захисника, Білого ж ми пробували на позиціях центрального та лівого захисника і опорного півзахисника. Плюс в розпорядженні тренерів є ще Данищук та Гребинський. Це ті футболісти, які можуть успішно зіграти як на фланзі оборони, так і півзахисту. Тобто в тренерів є вибір і дані футболісти можуть у будь-яку хвилину повноцінно замінити гравців основи, — зауважив Ігор Яворський.

«Вихованцям тернопільського футболу буде дуже важко пробитися навіть до 18-ки»

Наразі, остаточно стало відомо, що Ігор Козелко не помічник «Ниві» у другій частині сезону-2012/13.

- Справа в тому, що Козелко перейшов до ФК «Тернополя», коли золочівський «Сокіл» ще не розпався. Відповідно перехід у «Ниву» для нього став третім у сезоні, що заборонено регламентними нормами. Тому він не може виступати за нашу команду. Хоча і я, і президент клубу готові, щоб Ігор був у команді, готові з ним працювати та платити певну зарплату. Натомість він прийняв інше рішення. Як пояснив футболіст, він не хоче в «Ниві» сидіти на «шиї». І його можна зрозуміти, адже важко дивитися коли всі грають, а ти змушений лише тренуватися. Хоча я йому радив і зараз раджу прийти і спокійно працювати. А два місяці швидко пройдуть, він не встигне і оком моргнути, як розпочнеться новий чемпіонат. А з нового сезону він вже зможе грати за «Ниву». Тим більше на тих тренуваннях, на яких я його бачив, він дивився досить пристойно. Вважаю, в майбутньому Козелко «Ниві» не був би зайвим, але в кожної людини є свої життєві принципи і вона сама приймає рішення керуючись цими принципами, — розповів Ігор Петрович.

— А як виглядають інші тернопільські вихованці, адже в спарингах вони участі практично не брали?

- Андрій Сканун — перспективний футболіст, але його ми вже не маємо можливості заявити. За нього потрібно було платити тернопільській ДЮСШ компенсацію. В нас же принцип дуже простий: за футболістів нікому грошей не платимо. Про це прикро говорити, але тернопільський вихованець не може виступати за «Ниву». Іншим тернополянам (Лівіцький, Плішка, Мдінарадзе) буде дуже важко пробитися навіть до 18-ки. Чому? В розпорядженні тренерів є футболісти, рівень гри яких суттєво вищий за тернополян. Хоча по роботі на тренуваннях до корінних тернополян особливих претензій не маю. Натомість своєю працездатністю вони мають довести, що заслуговують грати в «Ниві», — зазначив наставник команди.

Попри те, що до «Ниви» запрошено чимало кваліфікованих гравців, тренери і далі в пошуках ще одного виконавця.

- На проведених зборах ми на 90% визначилися зі складом команди. На сьогодні ми в пошуках кваліфікованого форварда. Дуже шкода, що від нас пішов нападник Тарас Кабанов. Але що поробиш — життя бере своє. На разі, на олівці є два хороших нападники. І одного, і другого я б запросив до «Ниви» без перегляду, але перший перебуває на оглядинах у білоруському «БАТЕ», інший — поки у роздумах, адже з дружиною і маленькою дитиною мешкає в Криму, тому переїзд до Тернополя для нього не є дуже зручним, — повідомив Ігор Яворський.

На третьому зборі в лазареті «Ниви» перебувало троє гравців. На щастя, двоє з них уже здорові та продовжать далі готуватися з командою.

- Оресту Янушу зробили операцію на ключицю. Цього сезону ми вже не зможемо побачити його у грі, адже реабілітаційний період, як стверджують лікарі, триватиме не менше 2,5 місяців. Борис Баранець на наступному зборі вже приступить до роботи в загальній групі, як і воротар Андрій Новак, — обнадіяв наставник «Ниви».  

«З ФК «Тернопіль» гратимемо в атакувальний футбол»

Щодо наступного етапу підготовки, то спершу очікувалося, що він проходитиме у Трускавці, але погодні умови на Львівщині не дозволяють повноцінно готуватися. Тому «Нива» знову відбула до Криму на заключний 10-денний тренувальний збір.

- Ми розглядали варіант проведення збору в Трускавці, адже це, по-перше, дешевше, а по-друге, кліматичні умови більш наближені до тернопільських. Але в зв'язку з тим, що випало 40 см снігу, там немає умов для тренувань, як і спаринг-партнерів для проведення контрольних матчів. Тому було прийнято рішення відправитися знову до Криму на добре знайому базу в смт. Куйбишеве (Бахчисарайський р-н.), але цього разу не на 14, а на 10 днів, — зауважив Ігор Петрович.  

За словами тренера, у Криму заплановано провести три спаринги — 23, 26 і 29 березня. Поки відомий лише один суперник: 23 березня тернополяни поміряються силами з «Динамо» (Брянськ, Росія), решта спаринг-партнерів наразі підшуковуються.

Кримські збори завершаться 30 березня. По приїзду до Тернополя футболісти матимуть один день відпочинку, а вже 2 квітня команда безпосередньо готуватиметься до першої календарної гри з ФК «Тернополем», яка відбудеться 6 квітня. 

— Чи визначено вже тактика на гру з муніципалами?

- Звичайно, ми моделюємо деякі ігри, в тому числі на матч з ФК «Тернопіль». Скажімо, останній спаринг з «Украгропромом» намагалися діяти так, як гратимемо з муніципалами. Щось виходило, щось — ні. Водночас, ми ще маємо час на виправлення помилок. Однозначно, з «Тернополем» гратимемо в атакувальний футбол, — запевнив Ігор Яворський. 

Наразі вирішуються питання про місце, де «Нива» буде базуватися під час календарного сезону.

- 18 березня відбулася зустріч з головою Тернопільської ОДА Валентином Хоптяном і той запевнив, що питання з помешканням для футболістів будуть позитивно вирішені. Скоріш за все, це буде готель економічного університету «Галичанка». Для наших футболістів — це кращий варіант, ніж санаторій «Медобори». Хоча і там умови були прийнятними, але місто є місто. Вболівальники зможуть дивитися у вічі футболістам, знатимуть їх, натомість гравці відчуватимуть, що ними цікавляться, відповідно викладатимуться ще більше на футбольному полі. До того ж, буде вибір з тренувальними полями в Тернополі і його околицях. Це вже краще, ніж коли раніше команда мала одне єдине тренувальне поле в Микулинцях, — зазначив наставник «Ниви».

— Поки команда готується до весняної частини сезону, до кінця не визначено, як команди другої ліги будуть переходити до першої.

- Я черпаю інформацію з преси, як і ви, тому до кінцево не можу знати, скажімо, скільки команд стартуватиме в першій лізі. Зокрема, знаю, що є певні проблеми в ФК «Одеса» та «Арсеналу» (Біла Церква). Зі своєї сторони сказу одне: ми серйозно готуємося і якщо так станеться, що «Ниві» прийдеться грати перехідні матчі за право підвищитися в класі, то ми до них готові!, — резюмував Ігор Яворський.


Коментарі

 • 3097

  falin 18 19 March 2013, 19:34

  Поки відомий лише один суперник: 23 березня тернополяни поміряються силами з «Динамо» (Брянськ, Росія). Виступає ця команда у Первенство МОА "Черноземье".
 • 1

  Mustang 19 March 2013, 19:50

  falin_18, минулоріч були 5-ми у першій лізі (ФНЛ). Мутна там історія якась.
 • 884

  Vitaha 19 March 2013, 20:56

  | Mustang, дійсно, в минулому році вони були серед лідерів ФНЛ, це аналог нашої першої ліги. А перед цим сезоном в них ліцензію відізвали на участь, там якісь фінансові питання до них були і вони заявились в третій дивізіон.

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів