Авторизація | Реєстрація

«Нива» зайняла пристойне місце в обласному архіві

 • 12.12.2012 17:25
 • 6
 • 5428

В Державному архіві Тернопільської області відкрилася виставка «Футбол Тернопілля». На ній представлено понад 300 експонатів, безпосередньо пов'язаних з футбольним життям Тернопільської області.

Значне місце на виставці зайняли експонати, пов'язані з головною футбольною командою Тернопільщини останніх десятиріч - «Нивою». Подано найрізноманітніші й унікальні речі, з яких можна дізнатися про перші кроки «Ниви», що були зроблені у  Підгайцях (1978 р.), змужніння команди в Бережанах (1982-84 рр.) і здобуття слави в Тернополі. На стендах виставки представлено світлини усіх президентів футбольного клубу «Нива» - від засновника команди, нині покійного Івана Михайловича Потупи, до нинішнього президента ФК Автанділа Мамійовича Мдінарадзе. Подано також чимало командних фотографій «Ниви», в яких можна впізнати легендарних футболістів «Ниви» - Петра Прядуна, Володимира Венгриновича, Ігоря Яворського, Ігоря Біскупа, Романа Мацюпу, Анатолія Назаренка, Ігоря Цисельського, Віктора Сухенка, Віталія Рудницького, братів Капанадзе та багатьох інших.

Не обійшли увагою організатори виставки й один надзвичайно цікавий факт. Виявляється, «Нива» - єдина команда в Україні, що має статус… королівського клубу. В 1998 році перед домашнім поєдинком чемпіонату України проти київського «Динамо» регент королівства Україна-Русь, єпископ Карпатський Роман, граф Карелін Романишин Русин присвоїв королівський статус ФК «Нива» та подарував тодішньому керівництву клубу офіційний клубний прапор. Цей прапор теж представлено на виставці в обласному архіві. Як і оригінальні футболки з клубними емблемами. А також - книги, буклети, газетні вирізки, значки, афіші та вимпела різних обласних футбольних команд. Серед останніх особливе місце займає вимпел, який інформує про поєдинок тоді команди другої ліги тернопільської «Ниви» та клубу вищої Союзної ліги вірменського «Арарату» (що цікаво, матч той тернополяни виграли з рахунком - 3:1).


Співорганізатор виставки Михайло Проців демонструє фото табла бережанського стадіону.


Усі президенти ФК «Нива»


На задньому плані — футболки сучасної «Ниви»


Співорганізатор виставки Віталій Попович демонструє королівський прапор та унікальні програми матчів за участю київського «Динамо» та болгарського «Слівена»


Вимпел «Нива — срібний призер чемпіонату СРСР» та фото команди


Королівський прапор клубуАфіші бережанської «Ниви»


Коментарі

 • 16

  Henry 12 December 2012, 17:32

  Невже екс-президент таки віддав королівський прапор? Символ, як не крути...
 • 39

  FCNT 12 December 2012, 17:37

  як дав так і забрав... там зара одні афіші, вирізки з газет, книжки програмки та стенд з фото...
 • 681

  nyvoman 12 December 2012, 20:51

  Регент?
 • 3097

  falin 18 12 December 2012, 22:17

  королiвсъкий клуб нива тернопiлъ
 • 39

  FCNT 12 December 2012, 22:26

  королевський клуб - це партія Україна вперед Grin
 • 3275

  gino 14 December 2012, 23:10

  Дуже цікаво! Треба буде навідатися, подивитися.

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів