Авторизація | Реєстрація

Ігор Яворський: «На першому етапі чемпіонату «Нива» зіграла на тверду четвірку»

  • 29.11.2012 17:42
  • 1
  • 2828

Завершився перший етап чемпіонату України серед команд другої ліги. Про його підсумки на перспективні плани на весняну частину сезону клубній прес-службі розповів головний тренер «Ниви» Ігор Яворський.

«Керівництво клуб у повному обсязі виконали взяті на себе зобов'язання»

- Друге командне місце «Ниви» - це успіх чи невдача?

- Очікував, звичайно, трішки кращого результату. Але зважаючи на те, що команда формувалася практично з нуля, реально оцінюючи гру кожного футболіста, можу сказати, що в цілому на першому етапі чемпіонату «Нива» зіграла на тверду четвірку, зіграли не найгірше, але й не найкраще.

- Чим можете пояснити невдалий старт сезону, коли команда несподівано опинилася на дні турнірної таблиці?

- Вже на старті сезону було видно, що у деяких футболістах я помилився, тому з помічниками змушений був шукати їм заміну. Однак вважаю, кращої трансферної політики влітку годі було сподіватися, адже до «Ниви», зважаючи на негативний імідж клубу минулих років, коли футболістам місяцями не платили заробітної плати, ніхто з кваліфікованих гравців не спішив іти. Навіть ті футболісти, з якими я працював раніше і котрих я добре знав, чесно мені говорили: «Ігорю Петровичу, Ви попрацюєте місяць і буде те, що минулого року, коли по 3-4 місяці не платили зарплату, преміальних тощо?». До прикладу, скажу, що перед сезоном ми запросили трьох футболістів-студентів з Чернівців - Лакуста, Лисюк, Беженар. Витримав навантаження один перший. Загалом у підготовчий період передивилися понад 70 футболістів, з них майже 50 - з Тернопільської області, але левова їх частка не витримала конкуренції.

- Сьогодні ситуацію виправлено…

- Завдяки губернаторові В. Хотпяну, куратору від влади П. Гочу та нашому президентові А. Мдінарадзе, які у повному обсязі виконали взяті на себе зобов'язання, сьогодні футболістам не соромно говорити, що вони грають за «Ниву». Завдяки їм перед сезоном був проведений якісний підготовчий збір у Трускавці, команду одягнуто в сучасну екіпіровку, та й під час сезону заробітна плата виплачувалась день у день.

- На вашу думку, коли в «Ниви» розпочався підйом?

- Після прикрої домашньої поразки від «Реал Фарму» команда не програвала вісім  матчів. Фактично саме тоді стався перелом у грі команди і ставленні футболістів до своєї роботи. Тренери вчасно використали невелику 8-денну перерву в календарі, заклавши певний фундамент, у тому числі і фізично навантаживши гравців. Як підсумок результат не змусив себе чекати. Однак якийсь злий рок переслідує «Ниву» у матчах з южненцями. Саме у повторній грі з ними тернополяни перервали свою безпрограшну серію. Щоправда, після цієї невдачі «Нива» знову не знала гіркоти поразки аж до завершення чемпіонату.

Маткевич і Антонюк прищепили команді «дух»

- У другому колі «Нива» грала практично незмінним складом. Невже не було гідної заміни?

- Коли у «Ниву» влилися досвідчені Кабанов, Антонюк та Швед, відновився після травми Маткевич, відповідно з'явилася здорова конкуренція, яка не могла не позначитись як на командній грі, так і на діях кожного футболіста зокрема. Щодо Маткевича, то скажу по правді, нам не завжди подобалося, як він грав, але його поява багато в чому змінила саму «Ниву». Я підопічним у жартівливій формі говорив, що в нас команда «глухонімих», адже не було кому підказати,  крикнути, завести. А коли повернувся на поле Маткевич і прийшов до Тернополя Антонюк, то в команди з'явився дух, ці гравці стали лідерами на полі, які вели за собою інших. А щодо складу, то тренери на матчі виставляли кращих гравців, яких практично у другому колі від матчу до матчу не змінювали. На мою думку, такий стан речей нормальний для сучасного футболу, адже коли маєш під рукою стабільний склад і гравців, які тягнуться до кращих, то з ними легше працювати.

- Як можна пояснити парадоксальну ситуацію, коли команда більше забивала на виїзді, ніж удома?

- На «Ниву» завжди налаштовувалися, як на команду лідера, відповідно гості закривалися на своїй половині поля і скрити їхні захисні редути було дуже важко. Хоча були матчі в яких ми створювали дуже багато гольових моментів, але їх чомусь футболісти «Ниви» не реалізовували, або ж відзначалися 1-2 голами. Для прикладу можна навести матч зі «Скалою», коли команда перемогла мінімально, але тільки в першому таймі ми мали три 100% моменти. Це з можна сказати про домашню гру з «Кристалом», в якій перша половина завершилася внічию - 2:2, при цьому «Нива» мала величезну перевагу. Той ж домашній програний поєдинок «Реал Фарму». Навіть тим слабким складом, який у нас на той час був, гравці «Ниви» спромоглися організувати чотири виходи віч-на-віч, двічі поцілити в поперечину, неодноразово м'яч котився по лінії воріт, але відзначитися таки не зуміли…

- Незважаючи на дві перемоги над земляки з ФК «Тернопіль», ці матчі були особливими для «Ниви»?

- Не сказав би так. Хоча футболісти муніципального клубу налаштовувалиcя, особливо на другий матч, як на останній у їхньому житті. Разом з тим, я був задоволений такому настрою, бо і своїх футболістів вдалося перевірити в серйозному протистоянні. Хоча відверто скажу, «Нива» і в цьому матчі мала помітну перевагу, на половині поля ФК «Тернопіль» був застосований тотальний пресинг, суперник практично нічого не створив біля воріт Новака, тому цілком закономірно ми перемогли.  

- Охарактеризуйте будь-ласка гру кожного із гравців основного складу.

- Дуже задоволений грою воротаря Андрія Новака, котрий стабільно відіграв усі матчі без замін. Він, а також центральний оборонець та капітан Микола Лазорик, виконали свою роботу на «п'ятірку». Не випадково цими футболістами цікавляться інші команди. До правого захисника, а іноді і півзахисника Ігоря Гребинського по самовіддачі претензій у тренерів не було, але брак техніки і спокою під час прийняття рішень не дає йому грати ще краще. Тернопільський оборонець Олег Лівіцький допустив декілька помилок, в нього були і кращі, і гірші матчі, але кінцівку першого етапу чемпіонату він провів на хорошому рівні. Лівий захисник Віктор Яневич відіграв на тверду «четвірку». До його гри у захисті особливих претензій немає. Ще один захисник Віктор Данищук - боєць на футбольному полі, котрий, щоправда, пропустив декілька матчів через травми. З приходом лівого півзахисника Олександра Антонюка в середині поля з'явився як б так сказав «батько», котрий свої підказками став проміжною ланкою між тренерами та гравцями. Опорний півзахисник Юрій Войтович першу половину чемпіонату провів відверто слабко, але додав у другій її половині. Гра Тимофія Листопада була неоднозначна. Якщо з кіровоградською «Зіркою» він видав чудову гру, то в наступних поєдинках зіграв посередньо, плюс отримав п'ятиматчеву дискваліфікацію. Про Маткевича я згадував вище. На початку сезону він грав чудово, але отримавши важку травму, місяць лікувався, тому довгий час не міг вийти на попередній рівень. Якщо взяти гру групи атаки, то задоволений Тарасом Кабановим. Він на початках, маючи слабкі фізичні кондиції, не показував очікуваної він нього гри, але я у нього вірив і в подальшому він показав, що є дійсно класним форвардом. Не в останню чергу спостерігаючи за роботою, як на футбольному полі,так і на тренуваннях Кабанова, почав «підтягуватися» Редван Османов, котрий у другій частині чемпіонату зумів відзначитися кількома м'ячами. Більші сподівання були на нападника Сергія Кушку. Він хоча і є нашим кращим бомбардиром, але останній проміжок чемпіонату зіграв відверто слабко, відповідно така гра не може влаштовувати тренерський склад.

«На сьогодні ніхто з гравців, у чиїх послуг ми зацікавлені, не виявив бажання покинути «Ниву»

- Ви згадали футболістів, у яких помилилися під час комплектації. Їх уже в команді немає?

- З двома гравцями ми розпрощалися ще по ходу сезону - це Скакун, Оксенюк. Перед відпусткою розірвали за згодою сторін контракти з воротарем Полуляховим, а також польовими гравцями - Гринишиним, Ревою, Лисюком та Рябцевим. Ще трьом гравцям - Кушці, Листопаду, Плішці дали останній шанс проявити себе на підготовчих зборах. Причому їм відверто сказали: якщо зимою тренерам вдасться на їх позиції знайти кращих виконавців і вони з ними не витримають конкуренції, ті шукатимуть собі нові команди.

- Які позиції потребують першочергового підсилення?

- У багатьох матчах «Ниві» не вистачало швидкості в середині поля і миттєвого виходу з оборони до атаки. На сьогодні вкрай потрібно підсилити всю середню лінію. Туди потрібно, по-перше, молодих футболістів, по-друге, швидкісних. Окрім того, дуже потрібен швидкісний нападник, який міг би створити конкуренцію і Кабанову, і Османову. За значний час, що є до початку весняної частини сезону, ми спробуємо підібрати потрібних виконавців з перспективою їх гри вже у першій лізі. Такі на олівці є, але як завершиться з ними переговорний процес, не відомо, тому озвучувати прізвище не стану. Разом з тим запросимо і кількох місцевих вихованців на перспективу. Можу сказати про одного з них. Це хлопчина 1995 р. н. зі Збаража, котрого запримітив наш тренер з молоддю Ігор Біскуп.

- Чи не боїтеся, що хтось з лідерів команди покине «Ниву», адже навіть Ви згадували, що пропозиції вже є?

- Ні - боюся, позаяк з кожним гравцем у клубу є діючий контракт. Разом з тим, з усіма в мене була чоловіча розмова і якщо ФК «Нива» платитимуть хороші гроші за того чи іншого виконавця, то ми не будемо заперечувати проти такого переходу. Натомість за виручені кошти, можливо, вдасться запросити ще кращих футболістів. Водночас, можу сказати, що на сьогодні ніхто з гравців, у чиїх послуг ми зацікавлені, не виявив бажання покинути «Ниву». Всі готові здобути путівку до першої ліги!

- Чи зверстано план зимових підготовчих зборів?

- 23 листопада ми команду розпустили. Наразі кожен футболіст отримав від тренерів завдання, яке він повинен виконати самостійно. Гравці мають прибути на перший тренувальний збір у боєздатному, а не розбірному стані. Водночас ще до перших зборів плануємо зібрати гравців 10 грудня, щоб на зустрічі із вболівальниками відчитатися за пророблену роботу. А власне сама підготовка до весняної частини сезону розпочнеться після Різдвяних свят (орієнтовно 15-20 січня). Спершу готуватимемось у Тернополі, згодом, якщо фінанси дозволять, поїдемо до Трускавця. А останній етап підготовки з великою кількістю спарингів на хороших полях хочемо провести в Криму.

- Свого часу Ви говорили, що основним суперником «Ниви», зважаючи на великий відрив від «Десни», є черкаський «Славутич». Ви і сьогодні вважаєте його прямим конкурентом тернопільської команди?

- Від своїх слів не відмовляюся. Не по чутках знаю, як багато допомагає «Славутичу» губернатор Черкаської області Тулуб. Тому можу стверджувати, що черкаська команда серйозно налаштована поборотися за підвищення в класі. Разом з тим нам у спину дихають і інші команди. Але я переконаний, що футболісти «Ниви» зроблять все можливе, щоб здобути путівку в першу лігу!


Коментарі


Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів