«Нива» (Тернопіль) - ФК «Севастополь» - 0:2 (0:1)

Арбітр: Олександр Головков (Луганська обл.)
Арбітри на лінії: Михайло Маланчук (Чернівці), Анатолій Дудчик (Чернігів).
Інспектор ФФУ: Михайло Овчар (Калуш)

«Нива»: Новак, Данищук (Шляховий, 61), Лівіцький, Лазорик-к, Яневич, Гребинський (Януш, 84), Войтович, Маткевич, Антонюк, Кабанов, Кушка (Лакуста, 35).
ФК «Севастополь»: Махновский, Федорів, Є. Новак, Мате, Неплях, Дуляй-к, Крамар, 51), Левандовскі, Караваєв (Жабокрицький, 86), Танчик, Карноза (Маліновський, 66), Коваль.

Голи: 1:0 - В. Коваль (4), 2:0 - В. Коваль (48).

Тернопільська «Нива» подарувала справжнє свято своїм вболівальникам, адже не кожен день до Тернополя приїздить команда, яка однією ногою вже зайшла на підніжку поїзда під назвою «Прем'єр-ліга України». І нехай у 1/8 фіналу кубку України тернополяни й поступилися ФК «Севастополь» - 0:2, але лише за те, що команда дійшла до четвертої стадії кубка і стояла в кроці в повторення клубного рекорду, що футболісти віддавалися на полі в міру своєї кваліфікації з першої і до останньої хвилини, заслуговує від багаточисельної армії вболівальників, а їх того вечірнього осіннього дня зібралося понад вісім тисяч, лише слів вдячності. «Спасибі «Ниві» за свято!», говорити глядачі залишаючи чашу тернопільського стадіону.

До відповідального кубкового матчу проти ФК «Севастополь» тернопільська «Нива» підійшла дещо втомленою. Адже мала в порівнянні з суперником на один день менше відпочинку, до того ж у тернопільському дербі пртио ФК «Тернопіль» було віддано дуже багато сил, чого не скажеш про матч севастопольців, яким у останньому турі першої ліги протистояв відвертий аутсайдера - київське «Динамо-2». Окрім того, тренери «Ниви» ламали голову над питанням кого поставити в пару до нападника Тараса Кабанова. Оскільки Сергій Кушка лікувався, а Олександр Лакуста не має досвіду виступів на такому рівні, то наставники тернопільської команди прислухалися до порад лікарів та самого футболіста і випустили на поле зі стартових хвилин саме Кушку. Але як показав перебіг подій, Сергій не виправдав сподівань (очевидно до кінця не залікував травму), тому він вже в першому таймі був замінений, відповідно по перерві наставники «Ниви» втратили можливість підсилити гру за рахунок виходу на поле ще одного свіжого футболіста. Однак це було згодом. Натомість розповімо за порядком, як розвивалися події на полі.

Стартові хвилювання гравців «Ниви» одразу далися взнаки. Суперник з першої хвилини показав, що гратиме виключно на перемогу і його гравців міцно захопили ініціативу. І якщо в першими двома вилазками гостей тернопільська оборона і воротар справилися - Микола Лазорик ліквідував перспективну атаку севастопольців, а Андрій Новак справився з фланговим навісом поляка Маріуша Левандовскі, то третя серйозна атака суперника, на жаль, завершилася голом. Олександр Караваєв вкинув аут на Євгена Непляха, той з лівого краю атаки зробив вивірену передачу на свого нападника Володимира Коваля, котрий не зустрівши будь-якого опору з боку центральних оборонців Миколи Лазорика та Олега Лівицького, точним ударом головою переправив м'яча під поперечину (0:1).

Гравці «Ниви» спробували перехопити ініціативу, здійснивши дві навісні передачі з різних флангів з прицілом на Кабанова та Кушку, але в обох випадках захист севастопольців був сильніший. Але то був невеликий сплеск активності тернополян. До 15 хвилини гри гості знову створюють кілька «пожеж» біля воріт Новака. Спершу капітан ФК «Севастополь» Ігор Дуляй вільно увійшов у карну зону «Ниви», на замаху прибирав свого візаві - тернопільського капітана Лазорика та завдав удару з близької відстані. Однак, на щастя, під удар серба вдало постелився Лівіцький. Незадовго Караваєв пройшов лівим флангом, без серйозного опору ввійшов у штрафний майданчик і поцілив у сітку, але з зовнішньої сторони. А далі вже самісінький Артур Карноза отримує м'яч на лінії карної зони, розвертається і завдає прицільного удару -  кіпер «Ниви» Андрій Новак зіграв надійно, як і загалом у всьому матчі (став справжнім героєм поєдинку), вибивши м'яча кулаком.

З 15 хвилини вже «Нива» починає час від часу «огризатися», хоча і пропускає непоодинокі атаки суперника. Так, Лазорик своєю фірмовою довгою передачею знаходить на лівому краю атаки Антонюка, той виходить віч-на-віч з кіпером, та арбітр фіксує сумнівний офсайд. Згодом Сергій Кушка наважується на удар з ходу метрів з 20-ти, але м'яч у рамку не вцілив, натомість на удар Антонюка після скидки Кабанова вже реагує кіпер гостей. Мабуть найреальніша нагода зрівняти рахунок була в досвідченого форварда «Ниви» Кабанова. Тарас вправно прийняв м'яча від Лазорика, залишив позаду себе опікунів і не зближуючись з воротарем пробив низом у кут воріт, однак м'яч у лічених сантиметрах пройшов повз стійку. Свої нагоди, хоча й не 100%, у першому таймі також не використали - Анатолій Маткевич, м'яч після удару котрого просвистів над поперечино; Віктор Данищук, якому м'яч не ліг як слід на гонгу, коли той перебував у центральній зоні карного майданчика; Антонюк, котрого суперники забули на дальній штанзі, однак удар Сашка прийшовся прямо в кіпера севастопольців.

У гостей в першій 45-хвилинці гостроту створили Танчик, Левандовскі, Караваєв та… тернопільський оборонець Лівіцький, який невиправдано скидав м'яча на свого воротаря, але в більшості випадків наднадійну гру продемонстрував кіпер «Ниви» Андрій Новак.

Другий тайм розпочався для шанувальників «Ниви» знову з неприємностей. Ігор Дуляй запустив по правій бровці Володимира Танчика, той зробив точну передачу на дальню штангу, де Володимир Коваль знову ж таки не зустрівшись з опікуном (цього разу тернопільський захисник Ігор Гребинський не закрив свою зону), точно пробив в один дотик (0:2). Власне цей гол поламав всі плани тернопільських тренерів на другий тайм. Адже відіграти два голи в матчі з такою сильною командою для гравців «Ниви» виявилося справою надважкою, яку в підсумку втілити в життя не вдалося. Хоча в бажанні тернополянам не відмовиш, але клас суперника виявився значно вищим. І добре, що футболісти ФК «Севастополь» ще більше не збільшили свою перевагу. Тут знову і вкотре треба відзначити воротаря «Ниви». Так, Андрій Новак виявився переможцем у дуелях, коли той ж Коваль тричі(!) виходив один з ним на побачення. Що ж до «Ниви», то її футболісти, яких гнав тернопільський вболівальник (до честі, того дня своїх земляків вони несамовито підтримували), теж не цуралися ходили в атаку. І це вже були більш осмислені атаки, ніж у першому таймі. Зокрема, Лакуста наважується на удар з 30-ти метрів - воротар «читає» такий розвиток подій; Ігор Гребинський обігравшись в «спартаківську» стінку, перспективно прострілював вздовж воріт, однак оборонець гостей не дав в останню мить пробити Кабанову; Антонюк скидає м'яч під удар Маткевичу - кіпер гостей у падінні фіксує «смугастого»;

після обрізки Левандовского, Кабанов зряче віддав м'яча під удар Войтовичу, але удар Юрія захист вдало блокує. І вже в доданий арбітром час, після перспективної  подачі зі штрафного у виконанні Антонюка, Олександр Лакуста програв дуель з севастопольським воротарем, який небезпеку ліквідував переводом м'яча на кутовий...

Отож, дорогу «Ниви» на шляху до кубку зупинено. Але це, безперечно, був хороших кубкових сезон. П'ять років тернопільський клуб не пробивався до 1/8 фіналу національного кубку. Рівно п'ять років тому, 31 жовтня 2007 року, тернополяни теж гідно протистояли сильному суперникові - сімферопольській «Таврія». І в 2012 році “Ниву» теж зупинив кримський клуб - ФК «Севастополь». Однак,  попри дану поразку, позитивних емоцій все ж таки було більше, адже «Нива» по ходу змагань подолала у гостях «Реал-Фарм» (Южний) та «Кремінь» (Кременчук) та удома - першолігову кіровоградську «Зірку». А те, що тернопільський вболівальник наприкінці зустрічі стоячи заспівав гімн України, ще раз підтверджує, що футбол у Тернополі живий, його люблять, як і команду «Нива», яка цього року поставилися перед собою амбітні завдання і яка планомірно йде на шляху до його виконання.