«Нива» на класі перемогла у тернопільському дербі

«Нива» (Тернопіль) -- ФК «Тернопіль» - 2:0 (1:0)

«Нива»:  Новак, Данищук (Шляховий, 90+3), Лазорик-к, Лівіцький, Яневич, Гребинський, Войтович, Маткевич, Антонюк (Януш, 87), Кабанов (Османов, 90+2), Лакуста (Рябцев, 63).
ФК «Тернопіль»: Данкович, Курило, Атласюк (Трофімчук, 85), Клекот, Дубчак, Кондзьолка-к, Чорний, Богданов (Полянчук, 73), Сороцький (Куріцький, 78), Козелко, Семенець.

Голи: 1:0 - Ю. Войтович (45+3, з пен.), 2:0 - С. Рябцев (90+1).
Попереджені: В. Чорний (4), С. Клекот (45+2), І. Курило (83), С. Полянчук (90+1).

На 83 хвилині вилучений С. Клекот (друге попередження).

У надпринциповому футбольному поєдинку друзів-суперників - «Ниви» і ФК «Тернопіль», переміг «старший» брат, команда, якій на даному етапі ця перемога була більш потрібною, позаяк саме «Нива» веде боротьбу за підвищення в класі.

До тернопільського дербі №2 (у першому, нагадаємо, «Нива» перемогла муніципалів - 1:0) команди підійшли з різними настроями. Якщо ФК «Тернопіль» мав просто феноменальну суху серію з п'яти перемог (різниця м'ячів - 12:0), до того ж клубний лазарет після того, як у стрій повернувся Сергій Атласюк, став порожнім, то футболісти «Ниви» перебували в певній психологічній ямі після не зовсім впевненої гри в Черкасах (нічия - 1:1). А ще тренери «Ниви» ламали голову ким замінити травмованих - флангового півзахисника Ігоря Швеця та нападника Сергія Кушку.

У підсумку коуч «Ниви» Ігор Яворський тактично переграв свого візаві Василя Івегеша, підопічні котрого просто стушувалися перед відомими іменами гравців «Ниви». Разом з тим матч носив жорсткий характер, кожна з команд не хотіла програвати, футболісти грали «кістка в кістку», а тому не випадково, що за такої гри виникали постійні суперечки як між гравцями, так і між футболістами і суддями. І все це в підсумку переросло в необов'язкове вилучення Степана Клекота та… заслужену перемогу «Ниви» Однак розповімо все за порядком.

З перших хвилин ініціативою заволоділа «Нива» і практично перших 30-ть хвилини виключно її гравці створювали гольові моменти. Так, після ювелірної передачі Тараса Кабанова досвідчений Анатолій Маткевич не зумів приборкати не складний м'яч, тим самимі було втрачено перспективний вихід на одного воротаря. За кілька хвилин все той ж Кабанов скинув м'яч під удар Ігорю Гребинському, але удар того з близької відставні прийняв на себе оборонець. І насамкінець Кабанов з яким не справлявся персональний опікун Сергій Атласюк,розіграв «спартаківську» стінку з Маткевичем і сам вийшов на побачення з кіпером ФК «Тернопіль» Романом Данковичем. Однак і цього разу переграти Романа не «нивівці» не зуміли. Був у «Ниви» і ще один небезпечний момент після удару головою Миколи Лазорика, а далі настала десятихвилинка муніципалів. Так Маткевич «подарував» м'яча Ігореві Козелку, той змістився з лівого краю атаки в центр і без опіки з боку гравців «Ниви» зряче пробивав, але у ціль не влучив. Як і не став гольовим удар зі штрафного у виконанні того ж Козелка. Однак, кінцівка тайму пройшла за сценарієм «Ниви». І якщо з проходом і ударом з місця лівого крайнього Олександра Антонюка справився страж воріт ФК «Тернопіль», то на останній хвилині тайму і він не зумів зупинити м'яча на шляху до сітки воріт. Муніципали мабуть по думками вже були в роздягальні і не дограли тайм до кінця. Довгу передачу Лазорика зі своєї половини поля ніхто з гравців ФК «Тернопіль» не зумів перервати, як підсумок хав «Ниви» Антонюк виграв позицію в штрафному майданчику в оборонця Атласюка і тому нічого не залишалося, як руками затримати суперника. Вдруге в історії протистоянь цих команд було призначено пенальті і вдруге «Нива» при його пробитті була точною. Хоча Данкович був близьким продовжити свого «суху», адже він вгадав напрямок польоту м'яча і навіть зумів до нього дотягнутися, однак удар був настільки сильним, що змінити напрямок польоту м'яча кіперу не вдалося (1:0).

На другий тайм гравці ФК «Тернопіль» вийшли з серйозними намірами відігратися і були дуже близькими до цього. Так, на 50 хвилині Ігор Сороцький мав забивати, але високу майстерність продемонстрував кіпер «Ниви» Андрій Новак, котрий витягнув м'яча з самісінької «дев'ятки». А за хвилину Козелко пробивав метрів з 10-ти, однак поцілив м'ячем у оборонця «Ниви».  Далі, гравці муніципального клубу стали. Чому? У команді не знайшлося гравця, який міг би притримати м'яча в середині поля і віддати його точно форварду (таким свого часу був Ростислав Ціх). А так, довгі закидання шкіряного на прудконогого Богдана Семенця небезпеки не становили, адже його добре пильнували Лівіцький та Лазорик. І коли у ФК «Тернопіль» нічого не виходило в атаці, вже гравці «Ниви» почали не відсиджуватися в обороні, граючи на утримання рахунку, а раз-по-раз турбували кіпера муніципалів. І якщо в моментах, коли м'яч здавався вже мав бути воротах, гравцям «Ниви» постійно не вистачало дещиці (двічі після штрафних ударів Антонюка, пострілу з лінії карного майданчика Лівіцького та дальньої гармати Маткевича), гол прийшов у епізоді, який нічого поганого для ФК «Тернопіль» не віщував. Фланговий навіс, невпевнені дії оборонців і нерішучість Данковича призвела до того, що нападник «Ниви» Сергій Рябцев переправляв м'яча в порожні ворота фактично з метра (2:0). До честі муніципалів, вони маючи на одного гравця менше (друга жовта картка перетворилася на вилучення для Клекота) і програючи в два м'ячі, знайшли в собі сили на гострий випад, коли після подачі кутового ударом головою пробивав ніким не прикритий Ігор Курило. Але й цього разу надійно зіграв Новак, котрий у цьому матчі показав свій справжній воротарський клас...