«Реал Фарм» (Южний) - «Нива» (Тернопіль) - 2:0 (1:0)

«Реал Фарм»: Кравченко, Андрєєв, Галезник, Лоскутов, Базан, Ільницький, Продан, Лиховидов (Сердюченко, 31, Лисий, 89), Копко, Галаган (Прохода, 85), Ємельянов (Рудий, 20).
«Нива»: Новак, Данищук, Лівіцький, Лазорик, Антонюк, Войтович (Листопад, 72), Маткевич, Януш (Кушка, 46), Османов (Лакуста, 66), Кабанов, Рябцев.

Голи: В. Рудий (45+1, 72).
Попереджені: Р. Османов (31), Д. Сердюченко (66).

Цього сезону футболісти тернопільської «Ниви» двічі грали офіційні матчі на полі зі штучним покриттям, але за свідченням очевидців, якщо порівняти штучні поля в Кременчуку і в Южному - це небо і земля не на користь останнього. В Южному покриття нагадує бетон, де «летять» меніски, спини тощо. На цьому газоні грати дуже важко будь-якій команді, відповідно «Нива» добре розмірковувала - їхати на календарний матч 15-го туру чемпіонату Україну серед команд другої ліги заздалегідь, щоб там тренуватися, чи приїхати одразу на гру. Тренерами був вибраний другий варіант, який, щоправда, успіху не приніс, хоча поберіг здоров'я футболістів (щоправда, не всім).

- В Южному на полі зі штучним покриття футболісти «Ниви» зовсім не тренуватися. Ми вирішили приїхати ввечері перед грою в Южний, зробити інтенсивну розминку і на наступний день зіграти матч. Часу, щоб звикнути до такого поля все рівно не було б (одне тренування погоди не зробить - авт.), натомість прагнули звести до мінімуму ризик отримання травми, пошкодження чи «забиття» ікроножних м'язів ще до початку матчу, - розповів головний тренер «Ниви» Ігор Яворський.

По першому таймі нічого не передвіщало поганого для «Ниви». Команда більше атакувала, мала ігрову перевагу, створила кілька хороших моментів для взяття воріт (Кабанов, Януш, Рябцев), але наприкінці першої 45-хвилинки сталася прикрість для «Ниви» - був пропущений необов'язковий гол зі стандарту. Тернопільський оборонець Олег Лівіцький порушив правила і суперник миттєво зробив навісну передачу з правого флангу. Той ж Лівіцький не встиг повернутися за позицію, не вислідкувавши тим самим за своїм гравцем і півзахисник господарів Віталія Рудий перекинув м'яча через кіпера тернополян Андрія Новака (1:0). На початку другого тайму гравці «Ниви» намагалися перехопити ініціативу, але їм цього зробити не вдалося, до того ж вони пропустили разючу контратаку, яка й вирішила долю матчу. Гола можна було уникнути, однак тернопільський захисник Микола Лазорик, намагаючись розрядити ситуацію, потрапив м'ячем у спину партнеру і той ж самий Рудий «розстрілював» Новака з 14 метрів (2:0). На останній хвилині основного часу Сергій Кушка мав нагоду скоротити рахунок у матчі, але з вбивчої відстані (до воріт було не більше 10-ти метрів) примудрився пробити вище воріт....

У післяматчевому коментарі Ігоря Яворського, той зазначив, що загалом у матчі команда зіграло погано, при чому погано діяли всі без винятку футболісти.

- Але ситуація не є безнадійною, трагедії з поразки не робимо і за умови вдало проведених кількох наступних матчів, можемо вийти на друге місце в турнірній таблиці. Разом з тим прикро констатувати, що досвідчені гравці допускаються простих дитячих помилок у верховій боротьбі, які в кінцевому випадку призводять до прикрих поразок, - резюмував наставник «Ниви».

Варто зазначити, що в матчі в Южному тренери мали серйозні кадрові втрати, адже до кількох раніше травмованих футболістів (Рева, Полуляхов) додалися ще троє гравців основного складу. І якщо оборонець Ігор Гребинський пропускав матч через перебір жовтих карток, то Віктор Яневич та Ігор Швець не змогли вийти на поле в Южному по хворобі. Перший затемпературив (понад 40 град.), другий - травмував коліно під час матчу з «Десною» і йому накладено гіпс. До того ж, вже під час матчу, наприкінці першого тайму отримав травму Орест Януш, котрого тренери змушені були замінити...