«Нива» (Тернопіль) – «Кристал» (Херсон) – 3:2 (2:2)
2 жовтня. Тернопіль. Міський стадіон. 2000 гл. +18 град.

«Нива»: Новак, Данищук (Шляховий, 88), Гребдинський, Лазорик-к, Яневич, Швець (Османов, 62), Войтович (Листопад, 53), Маткевич (Януш, 57), Антонюк, Кабанов, Кушка (Лакуста, 46).
«Кристал»: Касперович, Лілик, Ситало, Кузнєцов (Кирик, 85), Олійник (Нікіщенко, 77), Мазуренко, Ком’ягін, Гайдаржі (Сомов, 82), Леонов, Кривий (Барладим), Грамм (Пилипчук, 90).

Голи: 1:0 - О. Антонюк (8), 1:1 – Д. Кривий (11), 2:1 – С. Кушка (15), 2:2 – Д. Кривий (39), 3:2 – О. Лакуста (46).
Попереджені: Ю. Войтович (37), А. Маткевич (57), Т. Кабанов  (72), І. Гребинський (81), Є. Нікіщенко (90+4).

У 13-му турі чемпіонату України з футболу серед команд другої ліги групи «А» тернопільська «Нива» перемогла херсонський «Кристал» - 3:2 і вийшла на третє місце.

Хоча у звітному матчі зустрічалися суперники з різних полюсів турнірної таблиці, в котрих і завдання на сезон різняться, але гра показала, що цьогоріч у змаганнях команд другої ліги клас суперників підрівнявся і в групі «А» немає відвертих аутсайдерів і незаперечних лідерів.

Старт поєдинку видався багатообіцяючим, адже за перших 15 хвилин було забито три голи. Відкрили лік голам у матчі господарі поля. Вже на 8-й хвилині фланговий навіс Ігоря Швеця ударом головою завершив Олександр Антонюк (1:0). Не минуло й п'яти хвилин, як гості відігралися. Неузгодженість тернопільських оборонців під час виконання корнера призвела до того, що м'яч випадково знайшов у воротарському майданчику екс-нападника «Ниви» Дмитра Кривого (у сезонах 2006-08 рр. провів за тернопільський клуб 25 матчів та відзначився 7-ма голами) і від нього шкіряний залетів у ворота (1:1). Тут варто зазначити, що сам Дмитро спершу не зрозумів, що сталося і лише коли партнери по команді почали його вітати, усвідомив, що вразив ворота своєї колишньої команди. Практично одразу гравці «Нива» відновили перевагу в один м’яч. Спрацювала зв’язка тернопільських нападників. Тарас Кабанов вивів на побачення з кіпером суперника Сергія Кушку і той пробив низом під воротарем (2:1). Далі гра заспокоїлася, хоча суперники і створювали час від часу небезпеку біля воріт один одного. Так, з боку «Ниви» Кабанов з зручної позиції не вцілив по м’ячу, а Маткевич намагався перекинути смугастого, коли кіпер херсонців невиправдано покинув ворота, однак удар-парашут виявився не точним. У гостей запам’ятався потужний, але не влучний постріл Валерія Гайдаржі та кілька флангових проходів, які, щоправда, ніхто до логічного завершення не довів. А коли час першого тайму добігав кінця знову чергова прикрість сталася біля тернопільських воріт. Чи то відсутність дискваліфікованого центрального оборонця Олега Лівіцького (пропускав матч, бо в попередньому поєдинку чемпіонату отримав червону картку), чи по якість іншій причині, але через неузгодженість Андрія Новака і захисників той самий Дмитро Кривий вдруге зумів відзначитися, переправивши м’яча в ворота буквально з двох метрів (2:2), при чому зробив це, коли гравці «Ниви» спокійно споглядали один на одного, очевидно, сподіваючись, що хтось таки нейтралізує небезпеку, але…

Приніс перемогу «Ниві» Олександр Лакуста, котрий до забитого голова провів на полі не більше 30 секунд. Після перерви тренери «Ниви» провели заміну, яка виявилася ключовою в матчі. Замість Сергія Кушки, який між іншим з шістьома забитими м’ячами вийшов у кращі бомбардири чемпіонату, вийшла одинадцята тернопільського клубу. Сашко одним дотиком до м'яча обіграв опікуна на лінії штрафного майданчика, а другим – поцілив у нижній правий від воротаря кут воріт (3:2). Після забитого м’яча тернополяни повністю віддали ініціативу супернику, лише зрідка контратакуючи. Що сталося з командою стало зрозуміло лише під час флеш-інтерв’ю головного тренера «Ниви» Ігоря Яворського, котрий по завершенні матчу розповів, що його підопічні  цілеспрямовано готуються до матчу з лідером другої ліги – чернігівською «Десною», відповідно у матчі з «Кристалом» його підопічні грали на фоні високих фізичних навантажень.

Тактичний хід тренерів тернопільської команди ледь не зіграв злий жар у матчі з херсонцями. Останні створили не менше п'яти гольових моментів. Чого вартий удар головою Юрія Ком’ягіна з близької відстані, постріл Олександра Леонова з гострого кута, потужний удар з середньої відстані Валерія Гайдаржі, гарматним пострілом під поперечину Віталія Лілика, вихід на одного воротаря Дмитра Пилипчука… Однак брак досвіду і майстерність Андрія Новака не дозволили гостях вивести з Тернополя бодай нічию. Разом з тим, варто згадати і вихід віч-на-віч тернопільського нападника Лакусти, однак той, пройшовши від центра поля до штрафного майданчика, очевидно, втратив усі сили і, почавши перекидати м'яча через воротаря, зробив це не сильно й до того ж не влучно.

Перемога над «Кристалом» дозволила «Ниві» піднятися на третє місце турнірної таблиці. Тепер у команди 18 очок і вона на два пункти поступається черкаському «Славутичу» і на один – випереджає южненський «Реал-Фарм».