Перемогу присвятили сину Олега Лівіцького

«Нива» (Тернопіль) – «Зірка» (Кіровоград) - 1:1 (по пен. 4:2)

22 серпня. Тернопіль. Міський стадіон. 2500 гл. +27 град.
«Нива»: Новак, Данищук (Османов, 77), Лазорик, Лівіцький, Яневич, Листопад, Войнович (Янош, 55), Гребинський Кушка, Кабанов (Лакуста, 88), Антонюк.
«Зірка»: Ширяєв, Олефір, Родіна, Горбаненко, Бушман (Рудницький, 63), Галенко, Новицький (Пінчук, 33), Бурдіян, Нємчанінов, Войтенко, Насібулін.

Голи: Яневич (5) — В. Насібулін (47).

На 100 хв. через нецензурну лайку на адресу арбітра вилучений з поля Д. Немчанінов («Зірка»).

Після серії невдалих матчів у чемпіонаті України серед команд другої ліги, тернопільська «Нива» потішила свої шанувальників кубковою перемогою над першоліговою кіровоградською «Зіркою». Матч став справжнім святом для тих, хто прийшов на стадіон, адже в ньому було все – гол-красень «Ниви», курйозний гол у ворота Андрія Новака, вилучення, додатковий час та серія пенальті. На щастя, усе це в кінцевому випадку  призвело до перемоги «Ниви», якої вже, по правді кажучи, зачекалися справжні вболівальники тернопільського клубу.

Тренер тернополян Ігор Яворський продовжує експериментувати з тактичною розстановкою гравців на полі. Якщо позицій кіпера Андрія Новака не викликає сумнівів, то в обороні в порівнянні з останніми матчами сталися певні зміни. І далі у центрі захисту діяли Микола Лазорик та Олег Лівіцький, зліва – Віктор Яневич, натомість на позицію правого захисника повернувся капітан команди Ігор Гребинський. На правому ж краю півзахисту сталася зворотна заміна – замість капітана діяв Віктор Данищук, натомість зліва вперше з’явився 33-річний Олександр Антонюк. У центрі півзахисту все було без змін – Тимофій Листопад (опорний), Юрій Войтович (піднападник), як і в нападі – Тарас Кабановта Сергій Кушка.

Незважаючи на вищий статус суперника, «Нива» розпочала гру активніше і вже на 5-й хвилині повела у рахунку. Оборонець Віктор Яневич наважився на удар з 25-ти метрів. Кіпер гостей Євген Ширяєв не очікував такого розвитку подій і відверто проґавив момент пострілу, відповідно його кидок виявився запізнілим. До того ж удар Яневича був доволі точним – м’яч потрапив прямісінько в «дев’ятку» - 1:0. Цей гол (як і перемогу загалом) гравці «Ниви» присвятили своєму колезі, оборонцю Олегу Лівіцькому, в якого саме в день матчу народився син.

Не дивлячись нате, що гостям потрібно було відіграватися, вони цього не особливо домагалися зробити, натомість футболісти «Ниви» раз-по-раз турбували кіпера «Зірки». Найреальнішу нагоду ще в першому таймі подвоїти рахунок мав Олександр Антонюк, котрий розіграв комбінацію на лівому краю атаки з Тарасом Кабановим. На жаль, на потужний удар Антонюка зреагував воротар, а під час добивання нападника «Ниви” Сергія Кушку оборонці просто відтерли від м’яча, вививши тим самим шкіряного на кутовий.

Не стигли після перерви глядачі розміститися на своїх місцях, як стався прикрий епізод біля воріт «Ниви», який призвів до взяття їх воріт. Після нескладного навісу з лівого краю атаки кіровоградців, не пішов на м’яч кіпер Андрій Новак, як і не впевнено зіграла оборона «Ниви”, яка залишила на дальній стійці одного Владислава Насібуліна. Останньому не склало великих зусиль, ударом головою буквально з метра, переправити м’яча в ворота (1:1).

Далі, обидві команди почали грати в відкритий футбол, створюючи один біля одного велику кількість гольових моментів. Більше їх було в гравців «Ниви». Зразково-показовою була комбінація за участю Листопада-Кабанова-Данищука.

Перший діагональною передачею знайшов на підступах до штрафної другого, той легким дотиком до м’яча, перекинув шкіряного повз голови кількох захисників на Данищука. Фланговий півзахисник «Ниви» вийшов сам по побачення з кіпером «Зірки», але зі зручної позиції примудрився пробити повз воріт. У «Зірки» ж був доволі хороший момент у Івана Рудницького (між іншим, вихованця тернопільського футболу, батько якого – Віталій Рудницький, свого часу був одним лідерів «Ниви»). З потужним ударом останнього з над зусиллями справився Андрій Новак.

За нічийного рахунку так і завершився основний час матчу – 1:1. А оскільки переможця кубкового протистояння потрібно було визначати того вечора - було призначено два додаткових тайми по 15 хвилин. Більше в ці хвилини атакували тернополяни, але це й не дивно, по-перше, їх підганяли трибуни, по-друге, у гостей за нецензурні висловлювання на адресу арбітра зі Львова Андрія Грисьо вилучели з поля Дмитра Нємчанінова. Вирішувати долю матчу ще в додатковий час повинен був Ігор Гребинський, але у епізоді коли кіпер гостей залишив ворота, капітан «Ниви» навісним ударом влучив у поперечину. Гравці тернопільської команди все ж таки намагалися вразити ворота суперника і не переводити гру в футбольну лотерею, але цього не сталося, бо кіровоградці грамотно тримали м’яча, а в епізодах коли тернополяни «насідали» – вдало діяв воротар «Зірки» Євген Ширяєв.

Серія пенальті стало бенефісом стража тернопільських воріт Андрія Новака. Спершу він, якоюсь магією причарував капітана «Зірки» Ярослава Галенка, і той пробив повз ворота, натомість на  другий удар гостей у виконанні Вадима Родіни вже кіпер «Ниви» зреагував. Був ще один удар з «точки» кіровоградців, який Новак мав брати, однак м’яч по зрадницьки від його рук залетів у ворота. Але ця незначна прикрість не сплинула на загальний результат у серії одинадцятиметрових. Гравці «Ниви» холоднокровно пробивали свої пенальті, тим самим навіть п’ятого удару вже було не потрібно завдавати, оскільки і чотири взяття воріт - Яневич, Османов, Кушка, Лакуста, було достатньо для загально перемоги тернопільської команди…