СКА (Одеса) – «Нива» (Тернопіль) – 2:1 (2:0)

11 серпня. Одеса. 300 глядачів. +27°C.
«Нива»: Новак – Лазорик, Лівіцький, Яневич, Данищук – Плішка, Войтович, Оксенюк, Гребинський – Кушка, Лакуста. На заміну виходили: Януш, Гринишин, Шляховий.

Голи: В. Яворський (21), В. Яворський (33, з пен.) — С. Кушка (55).

Тернопільська «Нива» програла третій матч поспіль у чемпіонаті України серед команд другої ліги (група «А» ) одеському СКА – 1:2, хоча по грі не заслуговувала привести нуль очок з Одеси.

Матч він був поділений на дві частини не лише у часовому відрізку, а й в ігровому. Якщо у перші 45 хвилин гри одесити володіли перевагою, яка в кінцевому результаті призвела до двох забитих голів у ворота «Ниви», то в другому таймі вже тернопільська команда міцно утримувала гру в своїх руках, її гравці зуміли один раз відзначитися, але для загального прийнятного результату цього виявилося замало.

Голи у ворота тернопільського кіпера Андрія Новака стали підсумком двох грубих помилок Володимира Плішки. Спершу він спокійно дав супернику прийняти м’яч, розвернутися і зробити прострільну передачу, після якої Вадим Яворський (однофамілець головного тренера «Ниви» Ігоря Яворського, котрий, до речі, того дня через сімейні обставини не зміг бути присутнім на грі в Одесі) ударом зльоту відкрив у матчі рахунок (1:0). Незадовго Плішка, який грав на незвичній для нього позиції опорного півзахисника, обрізався у центрі поля, суперник перехопив м’яча і викотився на ворота Новака. У чоловічій силовій боротьбі оборонець «Ниви» Олег Лівіцький намагався завадити одеситу завдати влучного удару, але арбітр матчу з Кривого Рога був іншої думки і…призначив пенальті у ворота «Ниви», яке реалізував все той же Вадим Яворський (2:0).

У дебюті другого тайму «Ниві» вдалося один гол відквитати. Після того, як суперник у карній зоні руками зупинив прохід Олександра Лакусти, арбітр без вагань вдруге у матчі показав на одинадцятиметрову позначку. Вирок судді не бездоганно, але все ж таки реалізував Сергій Кушка (2:1). Далі тернополяни затиснули суперника на його половині поля, раз по раз створюючи гольові моменти. Найреальніший з яких організував Орест Януш, котрий на підступах до штрафного обіграв трьох опікунів і з близької відстані пробив у ближній кут воріт, де і стояв кіпер господарів, хоча на передачу Ореста чекали три його партнери, котрі йшли паралельним курсом.

Були ще слушні нагоди відзначитися у Гребінського, Гринишина, Кушки, але кожного разу тернополянам щось заважало на завершальній стадії атаки.

Отож чергова поразка «Ниви» призвела до того, що тернопільський клуб з трьома здобутими очками після чотирьох зіграних поєдинків обіймає доволі низьку 9 позицію у турнірній таблиці.