Авторизація | Реєстрація

Амбітні плани «Ниви»

  • 18.07.2012 12:09
  • 1
  • 4779

У планах «Ниви» – здобути путівку до першої ліги

Футбольна команда «Нива» у сезоні-2012/13 має намір вибороти путівку до першої ліги. Про це 16 липня заявив президент ФК «Нива» Автанділ Мдінарадзе на спільній прес-конференції за участю головного тренера Ігоря Яворського та капітана команди Ігоря Гребінського.

У заміську базу потрібно вкласти 1,5 мільйона

– «Нива» – це команда з великими традиціями, вона являється брендом Тернополя та області загалом. І ці традиції, які похитнулися за кілька останніх років, обов'язково треба відновити. Для «Ниви» виступати у другій лізі – принизливо, і на сьогодні перед тренерським штабом та гравцями стоїть чітке завдання: за підсумками сезону здобути путівку до першої ліги, закріпитися там, а далі життя покаже, яке буде наше майбутнє, – заявив новий президент ФК «Нива» Автанділ Мдінарадзе.

Автанділ Мамійович розповів, що бюджет футбольного клубу на нинішній сезон складає 6 мільйонів гривень, при цьому немає жодної бюджетної копійки: «У нас з'явився серйозний спонсор в особі нашого земляка, мецената  Дмитра Фірташа і його бізнес-структури  «Надра банк», котрі, згідно з домовленістю, будуть допомагати клубу в сумі 3 млн. грн., решту коштів ФК має заробити самостійно, в тому числі і згуртувавши навколо себе бізнесові кола». 

Згадав президент ФК  «Ниви» і про плачевний стан клубної інфраструктури. У тренувальну базу, яку обласна рада передала ФК у річну оренду і яка нині перебуває в жалюгідному стані, потрібно вкласти мінімум 1,5 млн. грн. Це, за словами пана Автанділа, доволі великі капіталовкладення, які доречно робити, якби база була передана хоча б на 10 років. У цьому плані нині ведуться перемовини з головою облради Олексієм Кайдою і, переконаний президент ФК «Нива», спільні точки дотику вдасться знайти. Також з весни 2013 року в «Ниви» має з'явитися клубний автобус, відсутність якого – це головний біль керівництва тернопільського клубу. А першим кроком у питанні підняття іміджу команди стало забезпечення футболістів екіпіруванням відомої фірми «Joma» з клубною символікою.  

Не оминув президент ФК «Ниви» Автанділ Мдінарадзе і делікатної теми боргів, яку нещодавно озвучив очільник ПФЛ Мілентій Бальчос.

– Тема боргів ФК «Нива» дещо надумана. Відколи ми почали опікуватися клубом, з 20 спірних питань, щодо яких винесені рішення різними органами ПФЛ і ФФУ, вдалося закрити вже 16-ть. Залишилося чотири, з якими ми ще до кінця не розібралися. Справа в тому, що не існує жодних документів, що наші попередники заборгували цим футболістам, тренерам і працівникам клубу. Ми працюємо з юридичною компанію, яка має зробити висновок: винні цим людям чи ні? ФК «Нива» дуже дисципліновано підходить до фінансових питань, клуб вчасно сплатив внесок за участь у чемпіонаті, також вчасно сплачуємо й інші платежі, відповідно якщо виявиться, що ми ще комусь боргуємо і на це будуть юридичні підстави, то ми обов'язково погасимо борги, – резюмував Автанділ Мдінарадзе.

У «Ниві» підсилення потребує півзахист і напад

Головний тренер «Ниви» Ігор Яворський розповів, що за час підготовчих зборів було проглянуто 70 футболістів (у тому числі близько 20 вихованці тернопільського футболу), більшість з яких не відповідали рівню тернопільської «Ниви». На момент прес-конференції з клубом підписали контракти 18 гравців, ще троє це зроблять у найближчий день-два. А загалом у команди є певний проміжок часу до завершення заявкового періоду, щоб сформувати повний комплект, який, за словами коуча, нараховуватиме 23 футболісти (20 польових гравців і три воротарі). Разом з тим, зазначив тренер, на сьогодні склад «Ниви» укомплектований на 99%, а якщо нові гравці і приходитимуть, то вже взимку. Хоча Ігор Петрович не приховує, що варто було в підсилити висококласними виконавцями лінії півзахисту й атаки, але знайти їх нині майже не можливо. Отож хто вони – гравці «Ниви-2012».

– Я задоволений воротарською ланкою. Основним голкіпером є Андрій Новак, котрий має досвід виступів на хорошому рівні за львівські «Карпати» та «Енергетик» з Бурштина. Його дублером буде Олександр Полуляхов, який грав за дубль донецького «Металурга». На підстраховці маємо молодого вихованця тернопільського футболу Руслана Мазура. Центр оборони цементуватимуть два місцевих футболісти – Володимир Плішка та Олег Лівіцький. Останній два сезони провів у донецькому «Олімпіку». Мають великий досвід виступів за клуб першої ліги «Енергетик» крайні оборонці – капітан Ігор Гребінський та Віктор Яневич. Практично завершилися перемовини з центральним оборонцем Миколою Лазориком, який перебував у розташуванні казахської команди «Тобол» (Костанай). В опорній зоні півзахисту можуть зіграти досвідчений Юрій Войтович, котрий вже знайомий тернопільській публіці за виступами в «Ниві» у минулому році, та молодий Олександр Лисюк з Чернівців. Зліва у півзахисті гратиме Андрій Оксенюк із Сум, справа – Орест Янош із Бурштина. Піднападником діятиме, мабуть, найкваліфікованіший футболіст з досвідом гри у вищій лізі Анатолій Маткевич, котрого при необхідності зможе замінити тернопільський вихованець Віталій Скакун. У ланці атаки гратимуть швидкісний та технічний Сергій Рябцев із Сум, Олександр Лакуста з Чернівеччини, який приглянувся за грою у студентській лізі. Нещодавно запрошено також Сергія Кушку, котрий у першому ж своєму контрольному матчі відзначився хет-триком. Є ще ряд футболістів, які також тренуються з командою і вони власне формують найближчий резерв «Ниви», – розповів наставник «Ниви».

Як підсумок, Ігоря Яворський зазначив, що кістяк «Ниви» – це футболісти, які народились і живуть у західному регіоні, тому їм не потрібно говорити про патріотизм, адже він у них в крові. Ці гравці переживають за край, за який будуть виступати, і зроблять все можливе, щоб досягнути поставленого керівництвом клубу результату та повернути на тернопільський стадіон для початку хоча б 10 тисяч вболівальників. 

P.S.: 18 липня о 18:00 у Тернопільській обласній філармонії відбудеться зустріч уболівальників «Ниви» з футболістами та тренерським штабом. Керівництво ФК «Ниви» запрошує всіх прихильників «жовто-зелених» прийти та познайомитись з оновленою командою напередодні старту команди у новому футбольному сезоні.

Віталій Попович

Спаринги «Ниви» у міжсезонні:

  1. «Жемчужина» Ялта — 0:1
  2. ФК «Самбір» — 8:0
  3. «Скала» Стрий — 1:0
  4. «Скала» Стрий (резерв) — 1:3
  5. ФК «Миколаїв» — 1:0
  6. «Прикарпаття» Івано-Франківськ — 2:1
  7. «Збруч» Волочиськ — 4:0

Разом:  І-7, В-5, Н-0, П-2, м'ячі 17:5


Коментарі


Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів