«Нива» (Тернопіль) — «Славутич» (Черкаси) — 1:1 (0:0)

Голи: Нечипорук (пен.), 56 — Гуд (пен.), 49.
Попередження: Нечипорук, Костюченко, Онисько, Коваленко — Листопад, Кошелюк, Лобов.

Тернопіль: 32. Козенко, 5. Рудий (15. Цимбалістий, 90), 4. Шишкін (14. Музика, 77), 3. Костюченко, 2. Башлай, 18. Нечипорук (20. Ільїн, 85), 17. Войтович, 8. Коваленко, 9. Галенко, 11. Сокол (21. Гребенюк, 25), 13. Онисько (10. Піцик, 80).
Запас: 1. Чоларія, 7. Плішка.

Черкаси: 30. Крупниченко, 5. Лисоконь, 20. Тарасенко, 22. Листопад, 14. Фаворов, 8. Лобов, 7. Сергійчук, 9. Шуляк (18. Кобіков, 38), 17. Гуд, 13. Таран, 15. Атаманюк (11. Кошелюк, 64).
Запас: 1. Ленчінков, 3. Кононихін, 4. Котов, 6. Кобзістий, 10. Сірий.

Продовжується домашня безпрограшна серія тернопільської «Ниви» у другій лізі. У чотирнадцятому турі наша команда розписала нічию із черкаським «Славутичем». Долю матчу вирішили два одинадцятиметрових штрафних удари. Тернопільська публіка проводжала арбітра свистом

Перед початком поєдинку з’явилася інформація, що футболісти тернопільської «Ниви» можуть не вийти на футбольне поле через заборгованість перед ними зі сторони команди. Нагадаємо, у попередній грі тернопільські футболісти вже страйкували, тому матч проти новокахзовської «Енергії» довелося затримати.

Не вистачило майстерності

Проте, схоже, що команда таки погасила борги перед гравцями, адже на гру проти черкаського «Славутича» «Нива» вийшла без запізнень. До матчу відвертого фаворита поєдинку не було. «Славутич» наразі перебуває серед лідерів та намагається вибороти путівку до першої ліги. А от «Нива» є міцним середняком другої ліги. Проте після перемоги над «Енергією» із Нової Каховки багато вболівальників вважали, що наша команда здатна здолати і черкащан. Що ж до перемоги, нам не вистачило трішки майстерності у завершальній стадії атаки та трішки фарту.

Вже вкотре у жовто-зелених на поле зі старту вийшла трійка атакерів - Онисько, Сокол та Галенко. Саме вони повинні були створювати основну масу загрози на ворота опонентів. Втім, Ярослав Сокол ще в першому таймі покинув поле через травму.

Матч розпочався за переваги «Славутича». Гості із Черкас зі стартовим свистком арбітра пішли вперед та намагалися забити швидкий гол у ворота Дениса Козенка. До третьої хвилини гри черкащани вже подали кілька кутових із правого флангу, але наша оборона з честю вистояла та не допустила взяття воріт.

Активним був Онисько

Згодом гості спробували вразити ворота «Ниви» іншим способом. Спершу футболісти у білій формі спробували пробити із дальньої дистанції, проте і ці намагання користі не принесли. А вже у наступному епізоді хтось із футболістів «Славутича» спробував прорватися на побачення із кіпером господарів, але був зафіксований офсайд.

Витримавши стартовий штурм у виконанні суперників, «Нива» теж спробували створити небезпеку біля чужих володінь. Хоча це відбувалося в більшості випадків шляхом проведення контратак. Активним був 33-річний Павло Онисько, який з кожним матчем доводить, що в нього ще є запас сил, щоб грати на високому рівні. Саме він спершу пробивав по воротах із 30 метрів, а згодом прорвався по флангу, але в обох випадках удари нашого ветерана успіхом не увінчалися.

У грі проти «Славутича» проблеми у «Ниви» частенько виникали у середній лінії. Гравці центру поля кілька разів грубо «обрізалися» та дозволяли супернику переходити у швидку атаку.

Ближче до завершення першої половини гри у Тернополі ігрова перевага перейшла на бік господарів. «Нива» вдало переходила від захисту до атаки та старалася навантажувати форвардів небезпечними передачами. Хоча вже на доданих арбітром хвилинах до першого тайму гості могли відкривати рахунок. Це гравець «Славутича» Сергійчук вийшов сам на сам із голкіпером «Ниви», але із вигідної позиції не влучив у ворота.

Засвистали рефері

Всі найцікавіші події на полі розгорнулися вже по перерві. Обидва колективи вийшли на поле зарядженими на боротьбу. З перших хвилин другої частини матчу м’яч контролювали футболісти «Славутича». В одному із епізодів арбітр угледів порушення правил у штрафному майданчику «Ниви» і вказав рукою на «точку».

Весь стадіон одразу ж зреагував на рішення судді, образливими викриками на його адресу. Поштовхалися з рефері і тернопільські футболісти. Проте головний арбітр гри свого рішення не змінив. Та ще й нагородив нашого Олега Коваленка за поштовх у груди.

Одинадцятиметровий штрафний удар чітко реалізував капітан та лідер «Славутича» Євген Гуд. Наш голкіпер Денис Козенко напрямок польоту м’яча не вгадав - 1:0.

Втім, вже за десять хвилин рахунок був рівний. За гру рукою у штрафному майданчику наших суперників пенальті вже призначили в інші ворота. Вирок реалізував штатний пенальтист «Ниви» Олександр Нечипорук - 1:1.

Згодом у ворота «Славутича» влетів ще один гол. Проте у момент удару півзахисник жовто-зелених Олег Коваленко знаходився у положенні поза грою.

Трибуни тернопільського стадіону гнали команду вперед та прагнули побачити перемогу. Однак втома далася в знаки і наші гравці вже не так активно діяли, як у першому таймі. Ряд замін від Богдана Стронціцького теж не приніс своїх дивідендів. До завершення гри нагоди збільшити рахунок були в обох команд, проте жоден із моментів футболісти не реалізували.

У підсумку арбітр із Києва зафіксував нічийний результат - 1:1. Ця нічия все ж не принесла жодної користі обом командам. «Славутич» втратив нагоду підібратися до лідера, а «Нива» залишилася у середині турнірної таблиці.