• 26.08.2011 16:40
  • 0
  • 2333

Фото — karacool.com.ua

Поразкою завершився матч п’ятого туру у другій футбольній лізі для тернопільської «Ниви». Минулими вихідними наші футболісти їздили у гості до чернігівської «Десни». Напривеликий жаль підопічним Петра Червіна не вдалося здобути бодай очко.

Перед матчем фахівці називали поєдинок у Чернігові – центральним матчем туру. Проте, своїх сподівань гра не виправдала абсолютно. «Нива» так само як і «Десна» не продемонстрували тієї гри на футбольному полі, якої від них чекали вболівальники. Проте більше пощастило нашим суперникам, які завдяки єдиному голу здобули важливі для себе три очки.

Гра з «Нивою» представила чернігівській публіці ще двох новачків «Десни». В другому таймі дебютували в формі чернігівчан Роман Полтавець (28-річний форвард перейшов з МФК «Миколаїв») і захисник Ігор Ніконов, який ще рік тому виступав за «Фенікс-Іллічівець». Вони разом з іншими футболістами в другому таймі зіграли дуже дисципліновано, не давши гостям шансів для завоювання очок в Чернігові. А по першому тайму здавалося, що «Ниві» вдасться зачепитися хоча би за нічию.

Розпочали активно

«Нива» розпочала поєдинок у Чернігові досить активно. Було помітно, що тренер налаштував своїх підопічних на швидкий гол, який повинен був дезорієнтувати суперника. Протягом перших хвилин тернополяни могли двічі відкрити рахунок. Спочатку Ярослав Сокол і Євген Піцик швидко обігралися в дотик біля чужого штрафного майданчика, і останній, обігравши захисника небезпечно прострілив вздовж воріт. Голкіпер «Десни» Євген Ширяєв не зміг дотягнутися до м’яча, але і наш нападник Ярослав Галенко не встиг на добивання. А ще за пару хвилин чернігівську команду врятував Володимир Чуланов, який зумів наздогнати Ярослава Сокола, що виходив сам на сам, відтіснив його корпусом на фланг і змусив форварда бити з гострого кута. Удар у тернополянина відверто не вдався – він влучив у захисника.

Помітно було, що обидва суперники хочуть перемогти. Боротьби у цьому матчі було достатньо, а арбітр поєдинку частенько «нагороджував» футболістів жовтими картками. Наші футболісти кілька разів фолили біля власного штрафного майданчика і тим самим надавали нагоди суперникам аби відкрити рахунок.

Спершу «Десна», отримавши право на штрафний розіграла оригінальну комбінацію. Кобець замість удару несподівано віддав коротку передачу на лінію штрафного, звідки Андрій Кругляк пробив прямо в руки голкіперу тернопільської «Ниви» Денису Козенку.

Згодом ще один удар чернігівців зі штрафного пролетів у кількох метрах від стійки.

«Нива» в свою чергу продовжувала проводити свої атаки. Нападник «жовто-зелених» Ярослав Галенко розібрався з Анеліковим на своєму правому фланзі і прострілив вздовж воріт. На передачу з партнерів форварда ніхто не встиг. Згодом дві поспіль атаки ударами з лінії штрафного майданчика завершував Нечипорук. Одного разу м’яч розминувся з ціллю на метр, а вдруге Ширяєв зумів відбити потужний удар тернополянина.

Втратили кілька нагод

Наші футболісти старалися більше контролювати м’яч та грати на половині поля суперника. Та все ж господарі поля в більшості випадків не давали можливості тернополянам щоб відзначитися. «Десна» сповна використовувала стандартні положення, аби потурбувати голкіпера нашої команди. Одного разу господарі поля навіть відкрили рахунок у грі. Черговий штрафний біля володінь «Ниви» завершився подачею із лівого флангу. Мяч потрапив до Андрія Кругляка і той відправив його у сітку воріт Дениса Козенка. Та зробив це форвард «Десни» – рукою. За це він отримав «гірчичник» від судді.

У відповідь на не зарахований гол, «Нива» ледь не добилася свого. Капітан нашої команди Юрій Войтович виграв повітря в чужому штрафному і скинув м’яч на кут воротарського, де абсолютно один опинився Ярослав Галенко. Наш форвард замешкався і не ризикнув бити з льоту, а за секунду-другу під його удар встигли кинутися Чуланов, Анеліков і Ширяєв. Трійця футболістів «Десни» відверто врятувала свої ворота від неминучого голу.

Як говорить відоме футбольне правило – «не забиваєш ти, забивають тобі». За хвилину до завершення першої половини матчу тернопільська «Нива» умудрилася пропустити прикрий гол. Півзахисник «Десни» Анеліков прийняв м’яч на лівому фланзі та протягнув його вздовж бокової лінії. Потім віл легко обіграв Рудого та прострілив у район 11-метрової позначки. Там на «круглого» вже чатував екс-нападник київського «Динамо» Андрій Кругляк. Йому залишалося лише підставити голову та розстріляти рамку воріт Дениса Козенка. Наш голкіпер не зміг нічого вдіяти із потужним ударом суперника. Майже одразу після взяття воріт, головний арбітр матчу сповістив про завершення першого тайму.

Незважаючи на моменти, які мала «Нива», переможцями першого тайму стали наші опоненти, які просто напросто скористалися своєю можливістю забити. Наші ж гравці на завершальній стадії атаки просто розгублювалися і не могли нанести точного удару.

Після перерви «Нива» замість того, щоб нарощувати перевагу та спробувати відігратися взагалі віддала ініціативу супернику. Знову повернулася «стара добра» «Нива», яка у першому таймі створювала гольові нагоди та пресенгувала. А у другій половині зустрічі тернополяни повністю «розклеювалися» і віддавали ініціативу своєму супернику.

Ініціативу віддали

Новачок «Десни» Роман Полтавець міг першим же дотиком забити вдруге, але його удар з лінії штрафного парирував Денис Козенко. Загалом у нашого голкіпера було досить багато роботи, але у більшості випадків він діяв бездоганно.

Згодом Кондратюк пробив по воротах «Ниви» трішечки вище поперечини, а все той же Полтавець після подачі з кутового на дальній штанзі звільнився від опіки і зльоту пробив у зовнішній бік сітки воріт. Команди немов помінялися ролями. У другому таймі чернігівці втратили масу нагод аби подвоїти рахунок та остаточно добити тернопільську команду. Проте нам невимовно щастило.

Втім, гості все ж могли зрівняти рахунок. Спочатку Ярослав Галенко швидко промайнув флангом повз Анелікова і навісив. Павло Онисько, який зявився на полі у середині другого тайму, до м’яча не дострибнув на кілька сантиметрів, а з під ніг Ярослава Сокола, який набігав паралельним курсом в останню мить вибив м‘яч у підкаті Чуланов. А вже на останній хвилині все той же вихованець київського футболу Ярослав Сокол змарнував швидку атаку неточним ударом метрів з 20-22.

До завершення поєдинку рахунок не змінився. Тернопліьська «Нива» мінімально поступилася чернігівській команді. Відверто розчарувала гра наших у другому таймі. І поки чиновники роблять гучні заяви про першу лігу, перш за все потрібно розібратися у грі самої команди. Адже просто так підвищитися у класі не дано нікому. Для цього потрібно перемагати у кожному матчі. Поки що «Нива» не дотягує до команди першої ліги.