Авторизація | Реєстрація

Інтерв’ю з С. Шиманським

 • 10.06.2010 11:58
 • 9
 • 12356

Ми поцікавились у пана Сергія, як він погодився у такий скрутний час очолити команду і які в нього плани на майбутнє.

У нового коуча «Ниви» є бажання об’єднати «Ниву» і СДЮШОР

Вдруге тернопільську «Ниву» очолив корінний тернополянин, у недавньому минулому гравець цієї команди Сергій Шиманський. Як і п’ять років тому, коли «Нива» виступала у другій лізі, так і нині, в першій лізі, – команда перебуває у хвості турнірної таблиці. Журналісти «Номер один» поцікавились у пана Сергія безпосередньо перед виїздом команди на чергову календарну гру до Молодіжного, як він погодився у такий скрутний час очолити команду і які в нього плани на майбутнє.

Кістяк «Ниви» буде з місцевих вихованців!

– На яких умовах співпрацюватиме з ФК «Нива»?

– Президент ФК Степан Рубай після останніх незадовільних результатів запропонував мені очолити «Ниву» та готувати її вже на наступний сезон. Я ж погодився попрацювати з командою 4 матчі, які залишилися до завершення чемпіонату, а тоді ще раз маємо зустрітися з керівництвом та детальніше обговорити умови співпраці. Зрозуміло, що «Нива» вже вилетіла з першої ліги, а тому в матчах, що залишились, жодних турнірних завдань не ставимо. Продивлюся футболістів і для себе буду вирішувати, з ким варто продовжувати працювати, а з ким доведеться розпрощатися.

– Тобто Ви у команді на посаді виконуючого обов’язки головного тренера?

– Для себе так вирішив. Згодом тренерський та адміністративний штаб, з яким я б хотів працювати, викладуть свою позицію майбутнього «Ниви», натомість керівництву клубу вирішувати – приймати її чи відхиляти.

– Кого Ви бачите своїми помічниками?

– Моїми помічниками бачу Сергія Хоменка, Матвія Николайчука та Андрія Яблонського. У людей, які в тій чи іншій мірі творили історію тернопільського футболу, є бажання відродити колишню славу «Ниву». І це відродження бачу завдяки залученню левової частки місцевих футболістів. Водночас розумію, що без гравців з інших регіонів нам не обійтися, але вони мають бути хоча б на голову сильнішими за доморощених гравців.

– А як же подолати той стереотип, згідно з яким тренери, які працювали в Тернополі, не бачили у тернопільських футболістах перспективи?

– Часто задаю собі питання: чому тернопільські тренери та місцеві вихованці не затребувані в Україні? За це потрібно комусь відповідати, адже щороку ДЮСШ випускають футболів, які не можуть ніде зіграти. Відповідь проста: тренери, які останнім часом працювали в Тернополі, не зацікавлені працювати з місцевими, на них не звертають уваги, а привозять з собою футболістів, і коли їх звільняють, усі вони залишають «Ниву». Називати можна будь-які причини, навіть те, що вони не вміють грати у футбол, і до певної міри це правильно. У молодого футболіста основний недолік – його потрібно вчити, водити за руку, постійно розповідати, адже дитячий і дорослий футбол – це дві різні категорії. А цього ніхто не хоче робити, бо їм потрібен результат уже сьогодні.

– А чи є у нас молодь, яка вже сьогодні готова гідно представляти область на майстрівському рівні?

– Вона є, її лише потрібно вчасно розгледіти. Скажімо, ті ж вихованці тернопільського СДЮШОР Тарас Кутко та Андрій Шмигельський, які виступали за козлівські «Товтри» (пан Сергій тренував тамтешню команду – авт.) на першість області були футболістами досить хорошого рівня. Вони погоджувались виступати за «Ниву» за мінімальні гроші, «рубатися» за неї, але, на жаль, у них тренери не бачили перспективи й обидва подалися до… Америки. Окрім них, є ще молоді гравці відповідного рівня. До того ж є розуміння з боку тренерів СДЮШОР, «Педліцей», «Соколят» щодо співпраці з «Нивою», адже ми працюємо на один результат і метою кожного тренера є те, щоб вихованець «засвітився» у великому футболі.

– А чи немає бажання стати ініціатором об’єднання всього футболу на Тернопіллі з «Нивою»?

– Якщо дасть Бог, і я залишусь у «Ниві», то спробую об’єднати «Ниву» та СДЮШОР. Директор футбольної школи Володимир Філіп уже погодився на співпрацю. Якщо «Нива» не матиме своєї дитячої школи, то немає змісту там працювати.

«За належно виконану роботу має бути відповідна винагорода»

– Ваш попередник працював безоплатно, футболісти практично не отримували платні. Чи погоджуєтесь Ви і Ваша команда працювати на таких же умовах?

– Немає змісту працювати там, де немає мінімально необхідних умов. Є дуже багато роботи, але я і люди, з якими планую працювати, не боїмося цього. Але щоб вимагати від футболістів віддачі на футбольному полі, повинна бути фінансова мотивація. Якщо кожен віддає футболу своє здоров’я, час і т.п., відповідно все це має покриватися. Я не хочу працювати у професійній команді, футболісти якої шукали б шляхи, як підзаробити виступаючи на «область» чи «район». У гравців має бути патріотизм за той клуб, кольори якого вони захищають, водночас вони мають знати, що за належно виконану роботу має бути відповідна винагорода. У когось є сім’ї, яку треба годувати, комусь за навчання потрібно платити, а хто знімає квартиру…

– Який відсоток з нинішнього складу «Ниви» відповідає Вашим критеріям гри?

– Десь близько 50%. І це як доморощені гравці, так і приїжджі. З останніми вже мав розмову на предмет подальшого співробітництва з «Нивою», і вони, якщо будуть виконані певні умови, погодилися залишитись у Тернополі. У тих іграх, які залишились, кожен ще має можливість довести, що може гідно виступати у «Ниві».

– А чи немає бажання вийти самому на футбольне поле?

– Бажання є, але для себе зробив висновок: щоб бути кваліфікованим тренером –потрібно забути по ігрову кар’єру.

– Ви бачите можливість повернення «Ниви» хоча б до першої ліги?

– Той тренерський штаб, про який говорив вище, перед собою ці цілі ставив. Однозначно, що це завдання не одного дня. Один сезон потрібен на обкатку команди, а вже на наступний сезон можна ставити конкретні завдання. Для чого тоді працювати, коли не бачити перед собою цілі?

– Щоб ставити перед командою високі цілі, потрібно належне фінансування. Зрозуміло, що одного Степана Рубая не вистачить. Чи можна очікувати на прихильність до «Ниви» з боку влади?

– Це питання треба спрямувати до керівництва клубу. Від себе можу сказати, що мені не зрозуміла позиція людей, які протягом багатьох років грали у «Ниві», а нині «копають» під командою яму. Чому разом не взятися і не піти до нового губернатора, щоб і влада чимось допомогла команді? Піднявши імідж «Ниви», влада буде комфортно почуватися перед місцевою громадою. На жаль, багато колишніх футболістів переслідують свої особисті інтереси, а не працюють на благо тернопільського футболу.

– Немає образи на долю, адже 5 років тому Ви теж очолили команду, яка була практично без фінансів і сьогодні ситуація повторюється?

– Образа є, але в першу чергу за той стан, в який потрапила «Нива», її емблема та кольори. Мені це болить, адже я цьому клубу віддав багато років свого життя, згодом працював у її тренерському штабі…

– Наскільки відомо, у вас закінчилась тренерська ліцензія.

– Я збираюся рости як тренер, але це можливо, коли ростиме команда. А їхати на переліцензування і не бачити перспективи – немає змісту.

– Що буде з досить перспективною дитячою командою вихованців 1998-2000 р.н., яку Ви тренували?

– Нікому цю команду не віддам, бо неможливо залишити дітей, з якими понад три роки працював. Як тільки батьки дізналися, що я очолив «Ниву», вони телефонують і розповідають, що в дітей з’явилися сльози на очах. В мене немає морального права їх залишити, буду намагатись тренування дітей підлаштовувати під щільний графік «Ниви». Відпочиватиму на тому світі!

Віталій Попович (газета «НОМЕР ОДИН» за 9 червня 2010 року)


Коментарі

 • 2542

  DynamoFan 10 June 2010, 21:16

  Образа є, але в першу чергу за той стан, в який потрапила «Нива», її емблема та кольори. Мені це болить, адже я цьому клубу віддав багато років свого життя, згодом працював у її тренерському штабі…
  оце напевно перевага над Павловим-те що Шиманський заінтерисований у результатах "Ниви" як вболівальник, колишній гравець в цілому як частина цього клубу...
 • 1619

  yura23 15 June 2010, 02:29

  Якщо Шиманському дадуть спокійно працювати,то в нас буде команда,яку ми всі хочемо бачити Bravo
 • 133

  ORK 15 June 2010, 21:19

  ой, сумніваюсь дуже...Шиманський не той тренер, який команду може зліпити.
 • 2950

  terminator 25 June 2010, 15:26

  Шима,ми тобі вірим...повір і в нас)))
 • 3047

  natalia 17 September 2010, 15:43

  shumania italia bolie za vasssssss....:nyva2:
 • 3062

  karpaty 27 September 2010, 09:34

  Колись, пригадую, і Нива і Прикарпаття (Івано-Франківське) грало у Вищій Лізі, не тільки Карпати, та й Волинь там десь на підході була постійно!
 • 4563

  suihe 27 September 2012, 04:02

  Henry Do, Kyle Kochevar and Billy Kennerly have been among the many other folks who were being equipped to handle the opposite leading 6 positions in 2011 American Junior Golfing Association's Rolex Match of Champions. Many of the AJGA alumni have absent on to be a number of the world's hottest golfers. All of these rose to your leading of novice, replica alain silberstein swiss replica alain silberstein swiss collegiate and qualified golfing tournaments. In excess of one hundred sixty previous AJGA juniors at present perform about the PGA and LPGA Excursions and also have compiled a lot more than three hundred wins chronoswiss replica chronoswiss replica . Phil Mickelson, Tiger Woods iwc swiss watch iwc swiss watch pocket watches men pocket watches men , Davis Adore III, Mike Weir, Charles Howell III replica breguet swiss watch replica breguet swiss watch , www.knewwatches.net/images/thumbnails/vacheronconstantin/1139414520_9428.jpg breitling replica watches breitling replica watches hublot swiss replica watch hublot swiss replica watch Jim Furyk, Grace Park, Cristie Kerr, Candie Kung and Paula Creamer are a few from the major names who belong for the AJGA alumni. The Datejust Distinctive Version watches
 • 167137

  Donaldhauro 21 April 2017, 09:28

  levitra 20mg prix en pharmacie en france
  <a href=" http://vardenafil...acaen.com/ ">levitra 20mg prix en pharmacie </a>
 • 167591

  Damonfap 27 May 2017, 07:04

  priligy deutschland
  erfahrungen lovegra fГјr die frau
  apcalis sx oral jelly kaufen
  <a href=" http://apotheke-o...ialis-soft ">cialis soft tabs guenstig </a>
  <a href=" http://apotheke-o...ra-generic ">levitra generika apotheke </a>
  <a href=" http://apotheke-o...ialis-soft ">cialis soft tabs kaufen </a>

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів