Авторизація | Реєстрація

Інтерв’ю зі С. Рубаєм

  • 09.06.2010 22:30
  • 0
  • 12400

Своїми враженнями про фактично зіграний сезон, а також майбутнє клубу поділився президент ФК «Нива» Степан Рубай.

Хоча ФК "Нива" не зуміла зберегти прописку у першій лізі, проте продовжує перебувати у складі команд-майстрів.

Причина провалу - складне фінансове становище клубу. Своїми враженнями про фактично зіграний сезон, а також майбутнє клубу з кореспондентом "RІА плюс" поділився президент тернопільської команди Степан Рубай.

Допомога облради – на першочергове

- Торік "Нива" повернулася у першу лігу. Як це сприймали тоді, влітку минулого року? Які стояли завдання перед спортсменами?

- Вихід у першу лігу всі сприйняли з великим ентузіазмом. Було багато вітань від влади. Але той період закінчився і треба було починати змагання в першій лізі. Буду відвертим: на той час у першу лігу ми виходили, досягнувши межі своїх фінансових можливостей. Відтак наш керівний і тренерський склад зустрілися з головами облради й обладміністрації. Сказали їм відверто, що першу лігу ми самі не потягнемо. Треба було ще тоді спільно визначити, чи починати змагання там, чи відмовлятися від здобутої путівки і залишатися в другій лізі.

Була важкувата ситуація і в країні, і в клубі. Але на початках розуміння ми начебто знайшли. Облрада зобов’язалася сплатити 380 тис. грн – суму, що відповідала тоді першоліговим внескам. Голова обладміністрації пообіцяв купити автобус і зібрати бізнесменів області, які могли б допомогти команді. Про це йшлося на початку сезону. Відтак ми тоді планували чи не найслабший бюджет у лізі – приблизно 2,5 млн грн. Розрахували, що половину сплатимо ми, а з іншою - нам допоможе влада. Лише маючи таку інформацію, ми заявилися у першу лігу.

- І яка доля чекала на кошти виділені облрадою?

- Ті, обіцяні облрадою 380 тисяч, котрі перерахували на громадську організацію "Нива", чітко розділили – на харчування, на транспорт і на інше.

Проте вони надійшли у наше розпорядження пізніше, аніж потрібно було зробити внесок. Зважаючи на скруту, нам довелося вибирати, на що ці кошти спрямовувати першочергово – платити за харчування, за переїзди чи... Відтак внески відійшли на задній план, адже головне було, щоб команда жила. Втім, ми дякуємо облраді за ту фінансову допомогу. Адже якби її не було, нам було б ще сутужніше.

Автобуса так і не дочекалися

- Минулого літа команду покинула група ключових футболістів. Із чим пов’язані такі зміни?

- Гравців не влаштовувала фінансова складова, адже перша ліга вимагає значніших фінансових вливань. Тому наші ключові гравці знайшли собі місце в інших клубах. Відтак нам довелося фактично повністю міняти склад. Попри всі біди, вважаю, перше коло ми провели достойно, як для команди, котра з такими проблемами повернулася у першу лігу. Адже зберегти у ній прописку було нашим завданням ще перед сезоном.

Останніми ми не були, позаду залишалися "Прикарпаття" та ФК "Харків". Покладали надії на те, що після зими посилимося та збережемо прописку в першій лізі. Однак ситуація не покращилася. Подальшої фінансової допомоги, як і обіцяного автобуса, ми від обладміністрації не дочекалися. Звичайно, це змінило всі плани. Адже гостро поставало інше питання: як не допустити зняття команди зі змагань.

- Тобто результатом першого кола ви були задоволені?

- Звісно, не зовсім. Адже значну кількість матчів тоді "під завісу" команда програла. Могли розраховувати на більшу кількість очок. Проте закінчення першого кола ще нічого поганого для нашої команди не передбачало. Тоді були надії зберегти команду.

Потрібна жорсткіша людина

- У зимову перерву команда не провела жодного збору...

- Так, і причина все та ж - фінансова складова. Посилати команду на збори не було коштів. Зуміли зібратися лише в Тернополі, однак якісних зборів тут не проведеш.

- Взимку Нива" змінила головного тренера. Клуб покинув Віктор Ряшко. Причина – у тій же фінансовій складовій чи у запропонованій йому кращій посаді - кріслі тренера-селекціонера у ФК "Львів"?

- Коли Віктор Ряшко покидав клуб, він ще не був у ФК "Львів". Я просто не мав морального права просити його затриматися у нас. Ситуація в команді була дуже напруженою. Просити допомоги у влади ми не могли. До того ж, Держбюджет на той час ще не затвердили...

Тим не менше, про Віктора Ряшка можу сказати лише хороше. Це - людина та тренер з великої букви. Я радий, що він знайшов собі краще місце у титулованішому клубі.

- Посаду головного тренера після нього обійняв Ігор Біскуп. Команда тоді не показувала змістовної гри. На вашу думку, причина - в тренері чи у відсутності нормальних умов для його роботи?

- Звичайно, команда не провела жодних зимових зборів. Тож підготуватися до змагань належно не змогла. Ігор Біскуп багато зробив для клубу і на посаді начальника команди, і на тренерському містку. Вважаю, що у значній мірі завдяки йому команда не припинила свого існування. Але як на мене, він не може бути головним тренером через м’який характер. У цьому кріслі нині має сидіти жорсткіша людина.

Роботу Павлова оцінюють двояко

- Завдання втримати клуб у першій лізі стояло і перед Едуардом Павловим. Як ви оцінюєте його роботу?

- Коли Едуард прийшов, він дав слово, навіть за тих умов, які є в клубі, зберегти місце у першій лізі за нашою командою. Його роботу оцінюю двояко. Як тренер він додав щось нове, змінив тренувальний процес. Однак обіцяного не виконав. Очікуваної гри команда не показала.

- Рішення про звільнення Едуарда Павлова ви прийняли перед грою з "Харковом". Може, варто було тоді залишити тренерський штаб без змін?

- Той матч уже нічого не вирішував. "Прикарпаття" тоді вирвалося вперед на недосяжну для нас кількість очок. Відтак результат у Харкові був звичайною формальністю.

- Крім Сергія Шиманського, ще були кандидати на посаду головного тренера?

- Ні, ми не розглядали інших варіантів. Ситуація – напружена. Я бачу лише один вихід – робити ставку на місцевих футболістів. У такій ситуації тернополянин Сергій Шиманський - хороша кандидатура.

- Як ви вважаєте, теперішні гравці відповідають рівню команди чи це той склад, який просто вдалося зібрати?

- Це молоді гравці, з ними ще треба багато працювати. Час усе покаже. Думаю, серед теперішніх нивівців є гравці, на яких чекає велике майбутнє. Проте є й такі хлопці, які погано ставляться до роботи.

"Ця команда за 3,5 року – найслабша..."

- Чи згідні ви, що цей склад команди - один зі слабших за останні роки?

- Можу сказати лише, що за 3,5 року мого президента ця команда - найслабша.

- Як надалі проходитиме селекційна робота - через співпрацю з діючими ДЮСШ чи створення нових шкіл?

- Ставку слід робити на місцевих вихованців, це - однозначно. Хоча ми готові до розмови з будь-якими гравцями чи командами, щоб достойні з них представляли честь нашого міста у команді майстрів. Наші двері завжди відкриті для переговорів.

За час, проведений у команді переконався, що більше бруду, аніж у сучасному футболі, є, мабуть, лише в політиці. Адже тоді, коли команді було складно, її ще "добивали" арбітри.

До того ж, у теперішніх умовах команду у першій лізі утримувати одна чи дві людини не можуть. Один - у полі не воїн. Має бути порозуміння із місцевою владою.

Від нього залежить не все

- Яка ж ваша найбільша заслуга на посту президента клубу?

- Вихід команди у першу лігу своєю заслугою не вважаю. Значно важче було зберегти команду серед майстрів у поточному сезоні. Хочу подякувати футболістам, що, попри все, вони зуміли дограти сезон.

Щодо подальшої долі клубу, то вважаю: якщо до фінансування команди не підключиться влада, перспектив у "Ниви" не буде навіть у другій лізі. Якщо мене не бачать на посаді президента клубу, я готовий у будь-який момент скласти повноваження на користь людини, яка зможе хоча б три з половиною роки витягувати гроші зі своєї кишені для утримання клубу. При цьому я чим зможу, буду їй допомагати.

Коли брав команду, знав, що ця справа - невдячна. Ніхто не подякував попереднім президентам Ковалю, Мариновському, Кривому, Садовському. Думаю, ніхто не скаже "дякую" і мені. За великим рахунком я цього не потребую. Головне - моя совість чиста, бо я робив справу, яку люблю. Проте у теперішній ситуації від мене залежить не все.


Коментарі

Коментарі відсутні


Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів