Перше очко у 2010-му році «Нива» здобула у домашньому поєдинку проти бурштинського «Енергетика» з Івано-Франківщини

Голи: Вонс, 9; Сокіл, 23 — Микуш, 19; Гребинський, 23

«Нива»: Вірковський, Лівіцький, Біскуп (Слука, 46), Огаль, Білик (Мельник, 52), Вонс, Петрик, Сокіл, Майдан (Городецький, 82), Єжижанський (Задойко, 87), Скакун (Ключик, 62)

«Енергетик»: Хомин, Прокопович, Лазорик, Срібний, Данищук, Гребинський, Василів, Семенюк, Чернов, Микуш (Єнілєєв, 80), Гордієнко (Козлюк, 46, Долотко, 79)

Попередження: Майдан, Вонс

Сім поспіль поразок тернопільської "Ниви" із сумарним рахунком 1:16 до оптимізму і перед звітним матчем налаштовували слабо. І все ж – в такому випадку на першу роль виходила мотивація команди на поєдинок. Для "Енергетика" у даному випадку вона суттєво відрізнялася від тернопільської команди. Для останніх гра з бурштинцями повинна була стати однією із вирішальних у боротьбі за збереження прописки у першій лізі. Адже незважаючи на те, що "Енергетик" суттєво випереджає тернополян у турнірній таблиці, сказати, що між цими командами присутня суттєва різниця у класі не повертається язик.

Поєдинок першого кола між цими суперниками завершився миром – 1:1. Таким чином це здобуте очко залишилося єдиним для тернополян у виїзних поєдинках. Не виграв "Енергетик" і на цей раз, чим вкотре довів, що грати підопічним Пристая із аутсайдерами дуже непросто. Адже у першому колі окрім матчу із "Нивою", "Енергетик" втрачав "свої" очки і у протистояннях з "Прикарпаттям" та "Харковом".

Розпочався матч із незначною перевагою гостей. І зовсім нелогічно пропустили у свої ворота. Після передачі із лівого флангу захисники господарів доволі невдало вибили м’яч точно на ногу Ігоря Вонса, який із 22 метрів пробив точно під поперечину воріт Хомина. У цьому випадку страж воріт "Енергетика" не мав шансів – 1:0.

Вслід за пропущеним м’ячем, гості відповіли доволі швидко своїм. Після виконання кутового удару з лівого флангу доволі невпевнено зіграв Микола Вірковський та центральні захисники "Ниви", у підсумку гравці гостей двічі пробивали по воротах із вбивчої відстані. Однак, якщо після першого удару захисники встигли вибити м’яч вже із лінії воріт, то із добиванням у виконанні Микуша були безсилими.

Якщо перший гол на совість голкіпера можна записати із поправкою на невпевнену гру захисників, то другий вже повністю на його совісті. Після несильного удару із-за меж штрафної страж воріт "Ниви" не зумів зафіксувати м’яч в руках, той відскочив до Гребинського, який безперешкодно пробив вже у порожні ворота. Тож за п’ять хвилин гості зуміли переламати хід зустрічі, а ще за мить, несподівано "Нива" відігралася. Після розіграшу штрафного з позиції правого інсайду Білик відкинув м’яч назад на Петра Сокола. Той прийнявши "снаряд" на куті штрафної наважився на удар, який вияивився результативним – м’яч по дузі влетів у ліву дев'ятку воріт Хомина.

Такий результативний футбол не міг не подобатися тернопільським глядачам, однак варто відзначити, що незначною ініціативою все ж володіла саме бурштинська команда. Ще до перерви гості втратили кілька реальних нагод схилити шальки терезів на свою користь, проте на завершальній стадії форвардам не хватало влучності.

Після перерви загальна картина гри змінилась лише з поправкою за фізичні кондиції тернопільських футболістів. У зв’язку з відсутністю нормальних умов для тренувань та не проведеними жодними зборами у зимове міжсезоння, наразі команду вистачає лише на один тайм. Так сталось і цього разу. Якщо до перерви гра тривала на зустрічних курсах, то після центр поля повністю зайняли гравці команди гостей. Проте попри таку облогу, реальну нагоду забити втретє вони втратили лише раз. Вже в середині другого тайму Василів підхопив м’яч у центрі поля, накрутив кількох захисників "Ниви" та вийшов на побачення із Вірковським. Пробивав у проти хід голкіперу – м’яч розминувся зі стійкою кількома сантиметрами.

Другий тайм тернополяни провели захищаючи свої ворота, не особливо продумуючи про атаки воріт суперника. Як підсумок – фінальний свисток арбітра зафіксував нічийний рахунок. Фактично результат за грою,з чим і погодились на після матчевій прес-конференції тренери команд. Здобуте очко дозволило тернополянам наблизитись до рятівного, 16 місця. Проте, все вирішуватиметься у наступних матчах. Зокрема ключовий поєдинок очікує "Ниву" через два тури, коли на івано-франківському стадіоні "Рух" вони в очному матчі зійдуться із "Прикарпаттям"