«Геліос» – «Нива» 2:0

• 14.03.2010 16:05
  • 2
  • 4936

У першому матчі весни «Нива» на виїзді поступилась харківському «Геліосу» з рахунком 2:0.

«Нива»: 1. Вірковський (к), 19. Лівіцький, 2. Слука, 17. Сокіл, 5. Біскуп, 3. Ключик (14. Міщишин, 42), 7. Скакун, 10. Беркита, 9. Огаль, 8. Мельник, 11. Єжижанський.
Запас: 34. Мазур, 18. Петрик, 4. Кормило, 20. Білик, 15. Грінченко.
В.о. головного тренера — Ігор Біскуп.

«Геліос»: 19. Качоренко (к), 6. Бочкур, 22. Даценко, 5. Лобойко, 25. Борзенко, 17. Колесник, 27. Соломаха, 10. Сумцов, 7. Даудов, 9. Тарасенко, 24. Яровенко.
Запас: 1. Скрипник, 4. Шатило, 20. Фоменко, 11. Романчук, 29. Костюк, 13. Євстафієв, 90. Воронін.
Головний тренер — Сергій Кандауров.

Арбітр — Юрий Фощій (Черкаси)
Асистенти арбітра — Володимир Пилипенко (Фастів), Наталя Рачинська (Київ).
Резервний арбітр — Костянтин Труханов (Харків)
Делегат ФФУ — Сергій Качкаров (Київ)

Голи: 58, Тарасенко; 77, Борзенко
Попередження: 52, Тарасенко — 26, Вірковський; 45+1, Лівіцький

Перемогою харківського «Геліоса» над тернопільською «Нивою» із рахунком 2:0 завершився поєдинок 17-го туру першості України з футбол. Обидва голи були забиті вже у другій половині гри.

Тільки лінивий у зимове міжсезоння не говорив про всі проблеми тернопільської «Ниви». Спершу вони стосувались сплати заявкового внеску, згодом – кадрових проблем. Як наслідок, вже до останнього залишався невідомий склад команди, який вийде на поле стадіону у Харкові.

У зв’язку із складними погодними умовами матч було перенесено із рідної для «Геліоса» арени на поле зі штучним покриттям комплексу ОСК «Металіст». Забігаючи наперед варто відзначити – що рішення було цілком вірним, адже попри морозяну погоду поле стадіону зберігало цілком придатний для проведення гри вигляд.
Склад «Ниви» у тому стані, в якому зараз команда перебуває не здивував. Із гравців, що виступали в першому колі вийшли лише голкіпер Микола Вірковський, захисник Олег Лівіцький та гравець центру півзахисту Юрій Беркита. Петро Сокіл та Віталій Скакун в основному виходили на поле лише під завісу матчу.

У стані ж «Геліоса» ніхто не приховував, що плани на цей матч, рівно як і на наступне протистояння із чернігівською «Десною» – лише перемога. І навряд-чи багато хто вірив у те, що «Нива» все ж зуміє у Харкові продемонструвати достойний футбол.

І всі прогнози справдились повністю. За виключенням всього лиш результату. У першому таймі «Геліос» володів тотальною перевагою. У кількох моментах господарі були зобов’язані відкривати рахунок. Особливою активністю відзначались на вістрі атаки відзначалися Даудов, Тарасенко та Яровенко, однак всі їх зусилля нівелювала вдала гра голкіпера «Ниви» Миколи Вірковського. Також у центрі уваги голкіпер «Ниви» виявився у середині тайму, коли арбітр зустрічі Юрій Фощій показав йому «гірчичник» за нецензурну лайку на свою адресу.

Побудувавши повністю гру від оборони, гості навіть не подумували йти в атаку. У тих рідких випадках, коли м’ячем на половині поля господарів володіли «жовто-зелені» явно кидалася взнаки повна незіграність колективу. За таких проблем досягнути позитивного результату можна було лише не пропустивши у свої ворота...

«Сталінград» поблизу своїх воріт тернополяни утримували до 60-ї хвилини, допоки Тарасенко все ж своїм ударом із лінії воротарського майданчика не замкнув передачу Даудова, відкривши рахунок у матчі. Гол цілком заслужений, харків’яни на нього награли протягом матчу. Зрозуміло, що і після забитого голу господарі не віддали ініціативи у руки «Ниві», а продовжували нагнітати обстановку поблизу воріт Вірковського. Вдруге забити у ворота тернополян «сонячні» зуміли вже на старті заключної 15-хвилинки. Захист тернополян проґавив на ближній стійці Сергія Борзенко, який ударом головою розстріляв ворота «Ниви».

Отже, поразка «Ниви» цілком закономірна. Хоча й не можна сказати, що шансів забити у ворота Качоренка у підопічних Ігоря Біскупа не було. На старті другого тайму в стійку після удару з-за меж штрафного майданчика влучив Міщишин, кілька раз перспективно на ворота гостей виходив Єжижанський, проте – безрезультатно. Тим менше можна констатувати, що тернополяни здивували – адже попри всю не зіграність команда не посипалась після атак «сонячних». Із такою грою, хоча й боротись із лідерами не до снаги, проте зберегти прописку у першій лізі є цілком ймовірним завданням.