Авторизація | Реєстрація

«Ниві» — 30. Сторінки історії

 • 30.10.2009 17:50
 • 14
 • 27216

18 листопада у РК “Марципан” (вул. М. Кривоноса, 2б) відбудеться презентація книги «Ниві» — 30. Сторінки історії.

На сучасному етапі становлення і розбудови молодої української держави, духовного відродження нації дедалі більше відкриваються призабуті сторінки українського футболу. Відомий тернопільський журналіст Віталій Попович та футбольний статист Віктор Зарванський винесли на широкий читацький загал свою першу серйозну працю з історії тернопільського футболу.

Маючи до того чимало публікацій про тернопільський футбол, починаючи від зародження футболу на Тернопіллі й закінчуючи її сьогоденням, автори цього разу представили громадськості цікавий, неординарний твір, який по праву може бути зарахований до анналів футбольних дослідницьких робіт. Адже в ньому подано невідомі загалові сторінки історії футбольної команди «Нива», вперше подано повний список футболістів (у більшості випадків зі світлинами), які впродовж усіх періодів одягали клубні футболки тернопільської (бережанської, підгаєцької) «Ниви».

Автори у коротких біографічних портретах розповіли про основні віхи того чи іншого футболіста «Ниви». Після ознайомлення з цими текстами, читачам стає зрозуміло, скільки праці вклав гравець у здобуття титулу чемпіона та кубка Тернопільської області, кубка України, путівки до ліги майстрів, срібних та бронзових медалей другої Союзної ліги тощо. Всю книгу – від початку і до кінця читати легко, матеріали подані так, щоб їх постійно можна було використати як футбольним фахівцям у різній полеміці, журналістам при підготовці газетних публікацій, так і футбольним уболівальникам при простому спілкуванні чи нагадувані про минулі часи.

«Ниві-30. Сторінки історії» – це також свого роду навчальний посібник для юних та молодих футболістів, які роблять перші кроки у футболі. А вони ніколи не бувають легкими і простими. Футбольна слава не приходить сама собою. Її здобувають важкою, копіткою, виснажливою до змору працею. Завдяки новій книзі ми вкотре пересвідчуємося, що футбол посилює й інтелектуальний рівень нації, давно став своєрідним барометром, який надзвичайно чутливо впливає на морально-політичний клімат мільйонів людей і може зробити для престижу міста Тернополя, Тернопільської області набагато більше, ніж десятки всіляких виборів, з’їздів, візитів, форумів, виставок тощо.

Гортаючи сторінки книги «Ниві-30. Сторінки історії (ювілейне видання)», вкотре торкаємося славної футбольної минувшини і через неї впевненіше дивимось у футбольне майбутнє, бо твердо переконані – ґрунт, на якому зародилася підгаєцька «Нива», є міцним і надійним. А вихід тернопільського клубу «Нива» до першої ліги є черговим підтвердженням цього.

Богдан Мельничук, член Спілки журналістів і письменників України, заслужений діяч мистецтв України, почесний краєзнавець України

P.S.: Книга «Ниві-30. Сторінки історії” в твердій палітурці. 496 ст. 16-ти кольорова вставка з фото (32 фотографії). Тираж: 100 екз.

Оновлено. 18 листопада у РК “Марципан” (вул. М. Кривоноса, 2б) відбудеться презентація книги. Захід розпочнеться о 19.00, а о 20.00 усі вболіватимемо за збірну України в повторному матчі плей-оф проти збірної Греції.

З питань придбання звертайтеся: 067-601-21-30, vital-ter@mail.ru


Коментарі

 • 48

  Viktor 5 November 2009, 16:55

  Да на словах багато шанувальників "Ниви", а реально...? Навіть зареєстрованих на сайті більше 2500, а коменти залишає в основному чоловік 20. А чи багато з Вас історію рідного клубу знає? Чи В Тернополі часто щось такого плану виходить? А щоб обсудити книгу - її хоча пролистати треба...
 • 806

  marlboro 9 November 2009, 06:52

  ну якщо я не залишаю коментарів то що я вболіваю за НИВУ??
 • 1753

  Barc@ 14 November 2009, 11:00

  Я б тож почитала таку книжку, та от де її взяти...?Cool
 • 566

  BORN 14 November 2009, 11:54

  З питань придбання звертайтеся: 067-601-21-30,

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів