• 22.09.2009 16:19
  • 2
  • 7689

novyna

Після виїзного фіаско у Олександрії уболівальники тернопільської «Ниви» із нетерпінням очікували на наступний домашній поєдинок проти овідіопольського «Дністра». Ще б пак – цей матч був покликаний дати відповідь відразу на декілька запитань.

novyna

«Нива» - «Дністер» 2:0 (1:0)

"Нива": Вірковський, Дручик(Годований, 46), Куянов, Ковальчук, Путраш, Гурка, Захаревич(Розман,78), Беркита(Рябий,78), Боргун, Семенина (Жерш,63), Малий (Лівіцький,87)

"Дністер": - Красовський, Хромих(Ковальчук,70), Лещук, Немачанінов, Вишталюк, Полтавець, Мочуляк, Пархоменко, Продан(Каблаш,80), Кошка (Піцик, 56), Качур (Залевський,46)

Арбітр: Олександр Іванов (Макіївка),
Асистенти: Руслан Кисельов (Суми), Олег Паращук (Суми)

Попередження: Жерш, Куянов – Пархоменко

Голи: Захаревич 28, Беркита 50

Закономірність перемог доводять… перемогами

Після виїзного фіаско у Олександрії уболівальники тернопільської «Ниви» із нетерпінням очікували на наступний домашній поєдинок проти овідіопольського «Дністра». Ще б пак – цей матч був покликаний дати відповідь відразу на декілька запитань. Перше із них стоїть окремим пунктом – наскільки був закономірним перший тріумф нашої команди, що стався туром раніше у поєдинку проти івано-франківського «Прикарпаття». Звичайно – перемога була, і переможців не судять, проте, як кажуть – раз в рік і палка стріляє. Такі речі потрібно доказувати систематично.

Доводити не випадковість тої перемоги наставник тернополян Віктор Ряшко довірив найбільш оптимальному складу із того, що можна було собі дозволити із наявного підбору гравців. Позицію у воротах зайняв Микола Вірковський, який при цьому ще й вдягнув капітанську пов’язку. Оборонні редути команди склали Юрій Дручик та В’ячеслав Куянов у центрі, а також Юрій Путраш та Максим Ковальчук на лівому та правому фланзі відповідно. У півзахисті (зліва на право) – Михайло Гурка, Степан Боргун, Юрій Беркита та Ярослав Захаревич, й у атаці пара форвардів – Павло Малий та Ігор Семенина.

Не пропускати – вже традиція

Натомість жодної зміни у порівнянні із минулим поєдинком проти ПФК «Севастополь» не зробив наставник гостей Андрій Пархоменко. Особливо приємно було спостерігати на полі колишніх «нивівців» - Олега Мочуляка, який захищав кольори «жовто-зелених» ще у легендарній команді 1994 року, та більш молодого Валентина Вишталюка. Останній грав у «Ниві» зовсім нещодавно – у 2008 році. Не останнім буде нагадати, що й наставник гостей свого часу грав у нашій команді – у 1996 році. Ось у такому складі овідіопольці, які не залишили у минулому турі дома каменя на камені від лідера першості, ПФК «Севастополь» (4:1) вийшли на поєдинок проти тернопільської «Ниви».

До звітної зустрічі команди зустрічалися двічі. У сезоні 2006/2007, який став тріумфальним для «Дністра» у другій лізі тим не менше – обидві команди не зуміли забити жодного голу, двічі зігравши унічию із однаковим рахунком 0:0. Як виявилось пізніше – тернополянам вдалось зберегти для себе приємну традицію не пропускати від цього суперника, однак – про все за порядком.

Зі стартових хвилин стало зрозуміло, що легкою прогулянкою для жодної із цих команд матч не стане. Не відряджаючи основної сили вперед, небезпечні моменти у обох команд виникали вкрай рідко. У тернополян нагода відкрити рахунок тим не менше – з’явилася вже у дебюті поєдинку. Із небезпечної позиції метрів так із 22 штрафний удар виконував Ігор Семенина. Однак його удар під поперечину голкіпер гостей Григорій Красовський без над зусиль кулаками перевів на кутовий. Перші ж небезпечні ж моменти біля воріт Миколи Вірковського виникли вже ближче до середини тайму. Спершу небезпечно після прориву правим флангом у штрафну суперників прострілював Андрій Хромих, однак на передачу партнера ніхто не відгукнувся. Вже через одну хвилину Валентин Полтавець ледь не скористався провалом центра захисту команди, однак в останній момент один із «винуватців» події Юрій Дручик у підкаті вибив м’яч на кутовий. Іще що можна віднести до цієї ударної п’ятихвилинки – удар із-за меж штрафної Олега Мочуляка – далеко повз ворота.

І один у полі воїн

Натомість, хоча нічого й не віщували біди біля воріт Красовського – тернополяни зуміли відкрити рахунок у поєдинку. На 28-й хвилині правий інсайд команди Ярослав Захаревич підхопив м’яч поблизу центральної лінії поля, на шляху до штрафного майданчика «прибрав» зі свого шляху кілька гравців суперника, вже у межах штрафної вийшов на ударну позицію, й невідпорно для голкіпера пробив по воротах. Останній у цій ситуації залишився просто статистом – 1:0. Вже у третьому офіційному матчі за нову команду Захаревич відзначився забитим м’ячем.

Після голу гра особливо не змінилася. Тим не менше – у такій ситуації «Дністер» втратив чи не єдину свою нагоду відновити рівновагу у матчі. Василь Продан після чергового провалу центру захисту завдавав удару фактично із лінії штрафного майданчика. Однак у цій ситуації фортуна повернулась спиною до форварда гостей – м’яч влучив у стійку та залишив межі поля. Що ж до «Ниви», то незважаючи на ініціативу до завершення тайму, створити щось небезпечне біля воріт гостей нашій команді вже так і не вдалось.

У перерві наставник «Ниви» провів лише одну заміну – замість Юрія Дручика на поле вийшов Роман Годований, якому вдалось вдало «закрити» позицію центрального оборонця, не підпускаючи суперників до своїх володінь. А сам старт другого тайму відзначився ще більш приємною подією. Вже на 49-й хвилині атака нашої команди, що розвивалась правим флангом атаки привела до взяття воріт. Сергій Ковальчук робив навісну передачу у штрафний майданчик, голкіпер гостей Григорій Красовський кулаками вибив м’яч за межі штрафної, звідки на удар наважився Юрій Беркита. Те, що м’яч обере таку траєкторію мабуть не очікував ні голкіпер «Дністра», ні сам Юрій. Гол-красень, точно у «дев’ятку», без шансів щось змінити на останньому рубежі гостей – 2:0.

Після другого пропущеного м’яча гра помітно заспокоїлась. Лише час від часу «вибухаючи» напів небезпечними нагодами. І що приємно – абсолютна більшість із них виникали біля воріт овідідопольців. Так у одній із них на 67-й хвилині Роман Жерш, що не задовго до цього вийшов на заміну, із меж штрафної пробивав по воротах гостей – голкіпер відбив перед собою, а на добивання ніхто не поспів. Гості ж фактично нічим конструктивним не запам’ятались, фактично змирившись із фіаско. Фінальний свисток арбітра зафіксував закономірну перемогу тернополян – 2:0. Вона ж і довела не випадковість перемоги над «Прикарпаттям».

Наступний свій матч «жовто-зелені» проведуть вже цієї середи, 23 вересня у луцьку проти «Волині». Однак, якщо цей матч доволі слабо обіцяє нашій команді «розжитися» на очки, то поєдинок 12-го туру, який відбудеться у Тернополі вже цієї неділі проти «Нафтовика-Укрнафти» вже дає більше шансів. Однак без підтримки рідних уболівальників це зробити буде непросто. Тому запрошуємо підтримати свою команду! Зауважимо, що початок матчу о 16.00 годині.