• 22.07.2009 19:17
  • 5
  • 5590

novyna

Нарешті дочекались. Тернопільська «Нива» після шести років перерви повернулась до першої ліги Українського футболу. Однак це не той випадок, коли успіх - той компонент, якого можна один раз досягнути, і все життя після цього почивати на лаврах. Тут потрібно постійно перебувати на плаву і доводити, що команда достойна статусу першолігової.

Роман Мороз, прес-служба ФК «Нива»

novyna

«Нива» (Терноіпль) - ФК «Львів» 0:4

Тернопільський міський стадіон, 18.07.2009, 18.00, +29С

Арбітр: Євген Арановський (Київ)
Асистенти: Ольшанецький (Івано-Франківськ), Криянов (Київ)

«Нива»: Вірковський, Трефіловський, В’ячеслав Куянов, Вишняк, Путраш, Жерш (Семенина, 24), Романчук, Гончар (Розман, 46), Рябий (Сокіл, 72), Віталій Куянов (Притуляк, 50), Малий (Чорний, 78)

«Львів»: Марущак, Розгон, Ільків, Гальчук, Романюк, Федорчук (Ліщук, 80), Худзік (Зозуля, 64), Б.Баранець (Мандзюк, 52), Лупашко, Грицай (Козак, 70), Панас (Чепурненко, 57) Попередження: В’ячеслав Куянов (5), Віталій Куянов (35) - Розгон (27), Ільків (45)

Не хочеться концентрувати увагу на історії виступів там нашої команди. Адже відверто позитиву там мало. Результат, який показала команда Валерія Повстенка у поки що єдиному сезоні у першій лізі 2001/2002 до сих пір доволі міцно тримається у неприємному статусі «Антирекорд ліги в історії футболу незалежної України». 13 набраних очок у 34 поєдинках - по-іншому як катастрофічним такий підсумок назвати язик не повернеться. Із гравців, які не за слухами пам’ятають той сезон залишився хіба що теперішній начальник команди Ігор Біскуп, який у тому сезоні виступав у ролі граючого тренера.

Волею календаря свій перший поєдинок у ранзі команд першої ліги «Ниві» довелось із ФК «Львів». Ще перед початком сезону фахівці віднесли львів’ян до фаворитів ліги. І відверто кажучи всі передумови для цього є. Склад, який ще кілька місяців тому тріпав нерви прем’єр-ліговим грандам, вдалось зберегти фактично повністю. Змінився хіба що головний тренер - Ковальця замінив гравець «бронзового» складу «Карпат» Юрій Беньо.

Натомість абсолютна полярна ситуація склалась у «Ниві». Із того складу, який виборов путівку у першу лігу в основі з’явилось всього лише три гравці. Всі ж решта у команді - нові лиця. Часу щоб зігратись між собою у гравців фактично не було. Тому відверто шанси вирвати бодай нічию для нашої команди перед цим поєдинком виглядали дуже примарними. І гра це показала.

Щоправда поєдинок розпочався на рівних. Вже на 6-й хвилині «жовото-зелені» втратили першу нагоду, щоб вийти вперед. Павло Малий після діагональної передачі партнера опинився на хорошій позиції, однак на його удар зреагував Мар’ян Марущак. Відразу ж через кілька хвилин вже свою нагоду змарнували гості - після навісної передачі Федорчка пробивав Вадим Панас, однак тут на руку господарям зіграла стійка воріт. Згодом той же Федорчук у подібній манері знову прострілював у штрафну «Ниви» - на цей раз на висоті опинився Вірковський.

Із перших хвилин захист тернополян ще справлявся із наступами львів’ян. Зокрема активністю відзначався форвард гостей Вадим Панас, якого із перших хвилин вдалось нейтралізувати. Однак попри це все - ініціатива перейшла до рук гостей, і вони дедалі вільніше почувались на половині поля господарів. На 20-й хвилині чудову нагоду відкрити рахунок втратив Худзік, однак його удар по воротах зі штрафного метрів із 20 прийшовся вище рамки. Тернополяни ж не забували про контратаки, і одній із них ледь не повели у рахунку. Спершу удар Романа Романчука із вбивчої позиції на кутовий зумів перевести Марущак, а після розіграшу стандарту лише поперечина врятувала гостей після того, як Малий намагався закинути м’яч «за комірець» кіперу львів’ян.

Однак гол у ворота господарів назрівав, і він дозрів на 33-й хвилині. Після провалу у центрі захисту господарів віч-на-віч із Миколою Вірковським опинився Грицай, і без особливих труднощів переграв першого, перекинувши м’яч у ворота - 0:1.
Ключовим видався момент на 45-й хвилині. Владислав Лупашко наважився на удар із-за меж штрафного майданчика, м’яч по дорозі зрикошетив від захисника господарів, і повільно, немов знущаючись, закотився у ворота Вірковського - 0:2. Відразу ж після цього моменту господарів втратили прекрасний момент відіграти один м’яч - однак на удар Семенини зі штрафного зреагував Марущак, а добивання прийшлось повз ворота. По-перерві гра особливих змін не зазнала. Хіба що тернополяни до кінця поєдинку так і більше не зуміли бодай створити щось небезпечне біля воріт Марущака. Натомість гості ще двічі розписались у воротах «Ниви». Спершу на 66-й хвилині після порушення правил на Грицаю арбітр вказав на одинадцятиметрову позначку. Бити пішов Валерій Федорчук і ударом у ліву «дев’ятку» не залишив жодного шансу Вірковському - 0:3.
А згодом через 7 хвилин Мандзюк скористався помилкою у центрі захисту господарів, і вийшовши віч-на-віч з Вірковсьим переграв його та відправив четвертий м’яч у сітку воріт «Ниви».

На післяматчевій прес-конференції головний тренер львів’ян Юрій Беньо зауважив, що незважаючи на рахунок його команді все ж було не просто зламати опір суперника, і «Нива» незважаючи на пропущені голи все ж постала досить добротним колективом. Натомість його тернопільський колега Віктор Ряшко сказав, що у цей день тернопільська «Нива» програла найкращій команді ліги, а його команді все ж ще належить будувати гідний колектив. «Нам потрібно тримати удар, потрібно будувати команду, яка б могла в наступних матчах гідно протистояти старожилам першої ліги. Нічого страшного не сталось. Такі поразки приносять користь і вчать у майбутньому проводити роботу над помилками», зауважив головний тренер «Ниви».

Таким чином свій наступний поєдинок у першій лізі «Нива» проведе вже цієї суботи у Бахчисараї де проводить свої домашні матчі ПФК «Севастополь». Відверто - від цієї гри багато чого чекати теж не потрібно. «Севастополь» попри всі свої проблеми зі стадіоном все ж вважається командою рівня «топ» у першій лізі. Деякі висновки вже можна буде зробити після поєдинків 3 та 4 турів, у яких «жовто-зелені» на своєму полі прийматимуть відповідно ще одного новачка ліги кіровоградську «Зірку» та знекровлену проблемами чернігівську «Десну».