Авторизація | Реєстрація

Інтерв'ю з В. Ряшком

 • 20.06.2009 16:09
 • 9
 • 14068

novyna

Інтерв'ю з В. Ряшком

Переоцінити внесок у вихід "Ниви" до першої ліги її головного тренера Віктора Ряшка дуже важко. Не випадково ПФЛ відзначила його роботу спеціальним дипломом, який після закінчення матчу з "Карпатами-2" вручив Віктору Івановичу президент профліги Святослав Сирота. А вже наступного дня головний тренер "Ниви" погодився підбити підсумки непростого, але тріумфального сезону з журналістом "НОВОЇ..."
Нова тернопільська газета

novyna

Інтерв'ю з В. Ряшком

Переоцінити внесок у вихід "Ниви" до першої ліги її головного тренера Віктора Ряшка дуже важко. Не випадково ПФЛ відзначила його роботу спеціальним дипломом, який після закінчення матчу з "Карпатами-2" вручив Віктору Івановичу президент профліги Святослав Сирота. А вже наступного дня головний тренер "Ниви" погодився підбити підсумки непростого, але тріумфального сезону з журналістом "НОВОЇ..."

- Вікторе Івановичу, торік ви прийшли до "Ниви" уже під час чемпіонату, під готовий склад, сформований іншим наставником. Очевидно, гра далеко не всіх футболістів вас задовольняла. А влітку "Нива" за складом уже відповідала вашим вимогам?

- Я прийняв від свого попередника загалом досить добре укомплектовану команду. Інша річ, що влітку нас залишила ціла група футболістів: в одних завершилися контракти, інші не підійшли нам за рівнем гри. Тож довелося суттєво підсилювати команду. Незважаючи на коротке міжсезоння, нам вдалося нормально укомплектуватися, але часу на підготовку практично не залишилося. Тому стартували ми не дуже вдало, але швидко знайшли свою гру і осінню частину чемпіонату провели досить сильно. На щастя, саме в цей період ми зіграли з головними своїми конку­рентами — "Дніпром", ЦСКА та вінницькою "Нивою", Вважаю, що успіх у цих іграх багато в чому і забезпечив нам підсумкову перемогу.

- Взимку "Ниву" знову залишила ціла група провідних гравців, тож довелося знову практично все розпочнати з нуля. У вас руки не опустилися, не захотілося залишити команду?


- Так, справді, через фінансові труднощі від нас пішли 10 гравців. Ми не провели жодного збору за межами Тернопільської області і змушені були готуватися у непростих умовах, на засніжених полях. Чи хотів я піти? Знаєте, я не хочу говорити високі слова, але звик, розпочавши справу, доводити її до кінця.

- Перед початком весняної частини першості ви бідкалися, що у "Ниві" більш-менш укомплектований лише основний склад, а на лаві запасних — винятково молоді хлопці. Як же вдавалося перемагати? Інші були ще слабші?


- На щастя, ми не провалили старт другого кола і не дали відчути суперникам у нас слабинку. Я вдячний хлопцям — вони грали до кінця, і ми на морально-вольових якостях "вирвали" важкі матчі у Хмельницькому та Вінниці після чого перед "Нивою" відкрилася пряма дорога до першої ліги.
Я не можу сказати, що наші суперники були слабкими. Наприклад, і у Хмельницькому, і у Вінниці досить добре укомплектовані команди, але як заслугу нашого тренерського штабу відзначу, що нам швидко вдалося досить добре організувати гру команди, футболісти вправно виконували тренерські настанови, і за рахунок цього ми вигідно відрізнялися від суперників.

- Вікторе Івановичу, важко ке­рувати командою без зарплати?

- (Сміється — ред.). Це риторичне запитання. Я дуже вдячний хлопцям, що вони поставилися з розумінням до проблем клубу, хоча сказати, що все було гладко, я не можу. Проте це наша "сімейна кухня", і виносити цю проблему на широкий загал я би не хотів.
Найголовніше, що у команді збереглася довіра до керівництва клубу. Ми чудово розуміли, що президент клубу Степан Рубай та його оточення робили все можливе, щоб команда гідно фінансувалася, але криза боляче вдарила по власниках клубу.
Приємно було, коли на останній наш матч на стадіон з привітаннями завітали і голова ТОДА Юрій Чижмарь, і голова облради Олексій Кайда, і міський голова Тернополя Роман Застав­ний. Тепер дуже хочеться, щоб їхні обіцянки втілилися у життя, адже переконаний, що без їх суттєвої допомоги команда у Тернополі взагалі зникне. У "Ниві" нині дуже багато молодих футболістів, які, можливо, з часом заграють, а можливо, й ні.

- Ви тренували команди і вищої, і першої ліг, тож, на вашу думку, хто у теперішній "Ниві" уже нині готовий виступати у першій лізі?

- Я би не хотів переходити на особистості, зауважу лише, що молодим нашим гравцям, якщо вони хочуть вирости у кваліфікованих футболістів, треба ще дуже багато працювати. До того ж вони вимагають великої уваги тренерського штабу.
А для виступів у першій лізі очевидно, що "Нива" потребує підсилення. Причому не "точкового", а масового, і відразу усіх ланок, ми знали це ще перед початком другої частини цього чемпіонату. Але для такої доукомплектації необхідні суттєві фінансові вливання...

- Вікторе Івановичу, коли "Нива" приступить до підготовки до наступного чемпіонату?

- Перший наш збір розпочнеться 29 червня. Ми збираємося у Тернополі, де у перші дні напевно зіграємо тренувальну гру. Суперник ще уточнюється (можливо, це навіть буде харківський "Металіст" — ред.). Запланований також збір у Мукачевому, але терміни будуть відомі пізніше, коли ми дізнаємося, з якими фінансами входимо у сезон. На завершення, користуючись нагодою, хотів би подякувати за чудовий сезон керівництву клубу, команді, обслуговуючому персоналу — усі працювали дуже ефективно та злагоджено. Ну і величезна подяка вам, журналістам та уболівальникам. Переконаний, що без вашої підтримки такий успіх був би неможливий.

“Нова тернопільська газета”


Коментарі

 • 1179

  djgarik 20 June 2009, 18:28

  Ряшко умнічка):nyva1:
 • 1567

  Dragon 20 June 2009, 19:31

  Респект Ряшку, You'll Never Play Alone!!!
 • 274

  Gad 20 June 2009, 22:01

  Побільше б таких інтерв"ю
 • 734

  PoMaHTuK 20 June 2009, 22:05

  респект йому!!!!!
 • 1203

  Nikulin 21 June 2009, 12:18

  Вклад Івановича і вправду тяжко переоцінити! Тепер тре нормально підсилитись і на збори!
 • 379

  Vic 21 June 2009, 17:52

  Гарне інтерв’ю, але трохи мале.
  Хотілось би ще почитати інтерв’ю з Рубаєм Smile
 • 884

  Vitaha 22 June 2009, 11:28

  Ряшко умнічка) А ви думали!!!! Не просто умнічка,а красавец!!!!! Я його просто взяв і зауважав,без питань....
 • 784

  Provokator 22 June 2009, 14:26

  #6 | Vic . 21.06.2009 17:52
  Почекай, за тиждень-два буде і з Рубаєм. Поки нема про що питати. Точніше є, але все може змінитися.
 • 13

  OLEG SADOVSKIY 22 June 2009, 15:18

  Нічого нового.

Додати коментар

Будь-ласка, зареєструйтесь для додавання коментарів