• 29.05.2009 18:36
  • 11
  • 18691

novyna

У матчах 30-го та 31-го турів тернопільська «Нива» впевнено здобула максимальні шість очок і тепер для виходу в Першу Лігу «жовто-зеленим» у суботу достатньо зіграти внічию з броварським «Нафкомом».
Тернопільські оголошення

novyna

“Нива” (Тернопіль) – МФК “Миколаїв” 2:0
20 травня. Тернопіль. 3 800 глядачів.
Тернопіль: Вірковський, Первак-к, Лівіцький, Тарновський, Путраш, Лукашук, Ворона (Винник, 84), Семенина (Сокіл, 75), Теплий (Скакун, 88), Малий (Чорний, 71), Розман (Пердута, 80)
Головний тренер - Віктор Ряшко
Миколаїв: Чоларія, Хлапонін, Гончаренко, Охрименко (Шевченко, 63), Горобець, Велієв, Довжик, Комягін, Білоус (Прошенко, 86), Ротань, Можаєв (Лілик, 55)
Головний тренер - Михайло Калита
Арбітри: Кривоносов, Петраков, Папірович
Попередження: Первак, 34; Лукашук, 36; Путраш, 64 - Хлапонін, 32; Комягін, 36
Голи: Малий, 20; Ворона, 49

Після перемоги над вінничанами, «Нива» позбавилась основного конкурента за чемпіонство у цьому сезоні. Відтоді теоретичні шанси на успіх залишалися у білоцерківського «Арсенала», але гандикап у дев’ять очок за останні декілька турів подолати йому буде вкрай важко. Отож віримо, що супротивникам не вдасться спинити нашу «Ниву» на шляху до Першої ліги.

Звичним складом із Павлом Малим Віктор Ряшко починає у свої звичні 4-4-2. Павло Малий, звільняючи місце Ігорю Семенині пересувається з лівого флангу у напад, де компанію йому складе Олександр Розман, що непогано зарекомендував себе у попередньому матчі.

Вже на 4-ій хвилині зустрічі Павло Малий після довгої навісної передачі «перевірив» воротаря гостей ударом з середньої відстані. «Нива» комбінувала і збільшувала тиск на ворота миколаївців. Володимир Лукашук бє з лінії карного майданчика, але голкіпер МФК і цього разу виявився на місці. Футболісти «Ниви» руйнували усі атакувальні спроби гостей, які навіть не могли вивести на ударну позицію жодного з своїх гравців.

На 20-ій хвилині матчу після чергової невдалої атаки гостей, Теплий сильно вибиває м’яча вперед у напрямку своїх нападників. Мяч підхоплює Розман, звільняється від опіки миколаївського захисника і виходить віч-на-віч з голкіпером муніципального клубу. Зблизившись із Тимуром Чоларієй, Олександр прицільно б’є у дальній кут. М’яч влучає у стійку та відскакує до Павла Малого, що набігав з правого флангу. Павло від несподіваності ледве вціляє по м’ячу та падає, але таких дій вистачило для відкриття рахунку! 1-0!

Гості перейшли у наступ і от першого удару у сторону воріт Миколи Вірковського завдає Олексій Ротань – неточно. Павло Малий у відповідь – вище воріт. На 27 хвилині матчу з глибини поля на Довжика Романа спрямовується довга навісна передача. Віталій Тарнавський у боротьбі за м’яч на думку арбітра порушує правила у власному штрафному майданчику. Пенальті за затримку суперника. «Постраждалий» береться власноруч за виконання стандарту і б’є у правий від голкіпера кут воріт. Але Микола Вірковський вгадує напрям польоту м’яча та у блискавичному стрибку рятує команду від голу!

Після таких подій миколаївці все ж не знітилися і до перерви гра проходила у рівній боротьбі. Слід відзначити удар Ігоря Семенини зі штрафного, коли воротар гостей не без труднощів вибив м’яч. Миколаївці також мали нагоду для взяття воріт суперника. Після невдалої скидки головою Володимира Лукашука на воротаря «Ниви», Максим Можаєв мало не переправив шкіряного у сітку господарів. Але знову «Ниву» виручив Микола Вірковський, що встиг на таку не зручну передачу від партнера та вибив м’яча.

Не встиг розпочатися другий тайм, як господарі святкували вже другий забитий м’яч. після чудової комбінації відзначився Анатолій Ворона, що після передачі Володимира Лукашука з близької відстані розстріляв воротаря миколаївців. 2:0!

Надалі, гравці «Ниви» грамотно обороняючись практично не дозволяли супернику наблизитись до воріт Миколи Вірковського, проте ататакувальний тиск не зменшили. На 62 хвилині зустрічі Павло Малий обігрує голкіпера гостей, але не влучає з лівого кута у порожні ворота. Невеличкий сплеск активності виявили миколаївці у середині другого тайму, але удари Андрія Білоуса та Віталія Лілика не досягли цілі. У останню двадцятихвилинку Віктор Ряшко провів п’ять замін, дозволяючи пограти ледь не усім запасним гравцям. І хоча небезпечних моментів «Нива» більше не створила, проте загалом справила дуже позитивне враження і впевнено провела гру як і личить лідерові чемпіонату.

“Рось” (Біла Церква) – “Нива” (Тернопіль) 1:3
23 травня. Обухів. 50 глядачів.
Біла Церква: Налікашвілі (Довжанський, 55), Ямборко (Глушко, 46), Блавацький (Клешня, 40), Денисов, Андрощук (Титомир, 46), Юрченко (Пархоменко, 70), Соловйов (Булкін, 65), Соботюк (Ткачук, 60), Ніколаєв, Недяк, Рябцев.
Головний тренер - Ігор Химич
Тернопіль: Вірковський, Первак, Лівіцький, Годований, Сокіл, Лукашук (Скакун, 83), Семенина (Пердута, 55), Винник, Теплий (Тарновський, 50), Малий (Чорний, 74), Розман
Арбітри: Монзуль, Курбанов, Лазєєв
Попередження: Блавацький, 31; Ямборко, 35; - Теплий, 45+1
Голи: Андрощук, 3 – Малий, 52; Розман, 60, 85

З гарним настроєм після домашньої перемоги тернопільська команда вирушила вже вдруге у цьому році до Білої Церкви. Нагадаємо, у 27-му турі «Нива» з мінімальним рахунком поступилася «Арсеналу», що не втрачає надії та продовжує боротися за першу сходинку у турнірній таблиці. Тому росівці мали б допомогти землякам у плані відбору очок у чинного лідера групи та викластися для цього на всі сто відсотків у цьому матчі.

Господарі жваво розпочали зустріч і вже на третій хвилині гравці «Росі» відкрили рахунок. Після подачі від кутового прапорця, Юрій Андрощук з району воротарського майданчика головою увігнав м’яча у сітку воріт гостей. 1:0.

Відразу ж «Нива» мала чудову нагоду відігратися. Ігор Семенина з свого лівого флангу відмінною передачею адресованою на Павло Малого «обрізав» трьох захисників «Росі». Після чого Павлу залишалося тільки розстрілювати голкіпера господарів, але удар не вийшов і рахунок залишився незмінним. До кінця першого тайму гра проходила при незначній перевазі тернополян, хоча відзначитися могли обидва супротивники.

Другий тайм «Нива» традиційно діяла активніше і невдовзі після флангової навісної передачі Степана Винника, Павло Малий у оточенні двох захисників примудряється у падінні головою переправити м’яча у ворота білоцерківців! 1:1!

Схвильовані господарі почали все частіше помилятися і через кілька хвилин після гострої контратаки «Ниви», Ігор Ямборко відверто збиває у власній штрафній Олександра Розмана. Пенальті!

Стандарт виконує Павло Малий, але його удар відбиває воротар «Росі» Налікашвілі Микола, нападник «Ниви» бє удруге, але і цього разу спритнішим виявляється суперник. Втретє удару вже завдавав Степан Винник, що підбіг на допомогу партнеру, але знову виверткий білоцерківець рятує свою команду. Проте гості невдовзі зуміли вийти вперед.

На 60-ій хвилині матчу після передачі Петра Сокола у карну зону «Росі», Олександр Розман вдало переправив м’яча у сітку. 1:2!

Після цього росівці знітились, натомість футболісти «Ниви» продовжували атакувати. За п’ять хвилин до завершення основного часу Олександр Розман з власної половини поля, самотужки обігруючи один за одним футболістів «Росі», добіг до карної зони господарів, обійшов голкіпера та відправив м’яч вже у пусті ворота! 1:3!

Отож, у трьох турах, що залишилися, для здобуття омріяної путівки до Першої ліги тернопільській «Ниві» достатньо набрати лише одне очко!