Любеновіч
-Ніканович +
Зборовський

Як козаки у футбол грали
Газон тернопільського стадіону був у незадовільному стані. Ще б пак, адже недавно тут проводився фінал Кубку Українки з регбі-15, виду спорту, який не може похвалитись зайвою акуратністю. Та оскільки арбітр дозволив грати, матч все-таки розпочався (поле оцінили в 3 бали). Першими розводили тернополяни - і відразу в бій! М'яч дійшов до Вадима Кирилова, який пробив з доволі легкої для голкіпера позиції, тож для Саши Тодіча не склало труднощів нейтралізувати цю атаку. "Таврія" одразу ж пішла вперед, зрозуміло, що вони хотіли забити швидкий гол, але захист "Ниви" діяв досить злагоджено і не давав жодного шансу для кримчан. Після цієї стартової навали, гра набула плавного характеру. Гості більше володіли м'ячем, проте навіть в площину воріт вдарити не могли. "Нива" почала гру другим номером, адже відкритись перед суперником, вищим за класом, було дуже ризиковано. Звісно мали місце нечисленні контратаки, внаслідок однієї з них Микола Грешта красиво вдарив у "дев'ятку", проте Тодіч зміг дістати "шкіряного". Так і закінчився перший тайм, команди поспішили у роздягальні, щоб почути настанови на тайм другий. Mustang (c) fcnyva.te.ua

To be or not to be...
Друга половина зустрічі повинна була вирішувати все. Обидві команди розуміли, що щоб пройти до чвертьфіналу обов'язково потрібно забивати. "Таврія" знову пішла вперед. За 2-3 хвилин після свистка арбітра нападники гостей розвели захист "Ниви" (це було ледь не єдиною його помилкою) і одразу двоє - Йокшас і Любеновіч вийшли на ударну позицію, та не розібравшись, хто саме має вдарити вони зіткнулись і м'яч спокійно відкотився до рук Юрія Паньківа. На 50-ій хвилині за фол арбітр призначив штрафний метрів з тридцяти. До м'яча підійшов той-таки Любеновіч і майтсерно закрутив у дальню від кіпера дев'ятку, проте Паньків сьогодній піймав кураж і в карколомному стрибку вибив м'яч на кутовий (Юрію потрібно подякувати окремо, він був справжнім героєм матчу, весь час діяв надійно і навіть... А що навіть, читайте далі). А вже за 10 хвилин право на схожий штрафний отримали тернополяни. Пробивати взявся капітан - Тарас Дурай. Він "фірмово" сильно пробив, але Тодіч зміг накрити м'яч після рикошету від землі. А за чверть години, яка пройшла в не дуже небезпечних атаках кримчан, вже Микола Грешта з лівого флангу закрутив м'яч під перекладину, але і тут кіпер "Таврії" опинився в потрібному місці в потрібний час. Вже коли арбітр зустрічі позиравна годинник ще один стовідсотковий момент виник біля воріт "Ниви" - Юрій Паньків невдало вийшов з воріт і м'яч потрапив до Гоменюка, який пробивав вже мимо кіпера, але досвідчений Сергій Задорожний виніс м'яча ледь не з лінії воріт. Отже, основний час 0:0 і попереду нас чекав овертайм.

"Нива" - Арбітр ("Таврія") 0:0
За такої гри у основний час, сам факт овертайму вселяв думку про неминучість серії пенальті. Та й замучені 90-ма хвилинами матчу гравці вже не показували того рівня гри, якого від них очкували тренерські штаби. Обидва додаткових тайми пройшли досить рівно - без небезпечних моментів і взагалі без нічого, що можна б було згадати. Лише під кінець 2 п'ятнадцятихвилинки обидві команди не реалізували свої стовідсоткові моменти. Спочатку після навісу зі своєї половини поля Андрій Драголюк не зміг обробити м'яч і пробив з 10-ти метрів набагато вище воріт. А далі... Маркович з правого флангу навісив у штрафну на Гоменюка, Олег Лівіцький який мав би прикривати нападника наблизився, щоб вибити м'яча, Гоменюк театрально впав і Сергій Шебек сміливо вказав на точку. Варто сказати, що киянин всі ці 120 хвилин був прихильнішим до сімферопольців. Як на мене, жоден нормальний арбітр при рахунку 0:0, якби хоч трішки сумнівався у порушенні правил не призначив би пенальті. А тут... Сам постраждалий капітан "Тварії" і пішов пробивати. Проте переграти Юрія Паньківа йому не вдалось. І після додаткового часу 0:0. Всі десять тисяч вболівальників не шкодуючи горла підтримували "Ниву", на моїй пам'яті вперше весь стадіон на протязі цілого матчу (від кінця другого тайму і до пенальті Зборовського) так кричав, бажаючи лише перемоги рідної комнади.

Лотерея...
Обов'язкових 10 пенальті були реалізовані - Дурай, Суспіцин, Гринченко, Задорожний та Драголюк, а також Галюза, Голайдо, Гоменюк, Кутарба та Любеновіч своїх шансів не змарнували. Прийшов час до додаткових пенальті. До позначки підійшов Ніканович і пробив, пробив сильно, пробив у лічених сантиметрах над поперечкою. Стадіон завмер, а Андрій впав на коліна... Тепер до точки підійшов Зборовський і використав свій шанс, обігравши Паньківа. 5:6...

Дякуємо за все
Так, ми не пройшли до чвертьфіналу. Але давайте оглянемось назад - перемоги над вищими у класі "Феніксом-Іллічівцем" і "Кривбасом", "Таврія" змогла здолати нас лише у серії післяматчевих пенальті - футбольній лотереї. Я хотів би подякувати за це всім тим, хто причетний до кубкового успіху "Ниви". Насамперед тренерському штабу - Юрію Ковалю та Саміру Гасанову, яким, як сказав один з відвідувачів нашого сайту за досягнення при житті потрібно ставити пам'ятник. Також, звісно футболістам, які самовіддано грали зі всіма суперниками, які викладались на максимум заради перемоги, байдуже що в останньому матчі не вдалось... І вболівальникам, не залежно від того "ультраси" вони, "хулігани" чи просто люди які приходили на всі матчі і всією душею бажали перемоги "Ниви".
Ще я хотів би підтримати Андрія Нікановича, не зважаючи на його невдачу. З ким не буває... Андрій, тримайся, ми віримо, що ця чорна смуга твого життя пройде і ти і надалі будеш радувати вболівальників своєю чудовою грою. Mustang (c) fcnyva.te.ua