• 20.10.2007 18:48
  • 2
  • 9277

Синдром повертається
Після семи поспіль перемог і розгромної перемоги (8:1) в передостанньому турі над долинським “Нафтовиком”, “Нива” вдома сенсаційно зіграла внічию (1:1) з аутсайдером ліги.

“НИВА” (ТЕРНОПІЛЬ) – “НАФКОМ” (БРОВАРИ) 1:1
11 жовтня. Тернопіль. 4 000 глядачів.
Тернопіль:
Вірковський, Дурай-к, Задорожний, Суспіцин, Гринченко, Грешта (Лівіцький, 86), Ніканович, Саркіс (Лукашук, 61), Семенець (Лопушняк, 76), Драголюк (Семенюк, 46), Кирилов (Кривий, 20).
Арбітр: О.Бондар (Хмельницький).
Асистенти: В.Папірович, А.Папірович (Хмельницький).
Делегат ФФУ: Б.Карп’як (Львів).
Попередження: М.Грешта, 36 – С.Грона, 16, Д.Панченко, 23, О.Башкіров, 53.
Голи: В.Кирилов, 1 – А.Коляда, 58.

Даєш скальп “Нафкома”?
Всі ми добре пам’ятаємо старт “Ниви” у новому чемпіонаті. В перших турах над командою висіло ніби якесь закляття. Тернополяни не могли перемогти відразу чотири гри поспіль, “розписуючи мирові” із не найсильнішими суперниками. Важко сказати, що трапилося згодом, і які земні, чи не земні сили в це втрутилися, але до нашої команди повернувся фарт. Сім поспіль разів “нивівці” змушували свого суперника повертатися після гри в роздягальну з опущеною головою. Різниця забитих та пропущених голів при цьому склала – 18:2. Більше того, в останньому турі “жовто-зелені” на виїзді просто таки розбомбили долинський “Нафтовик” із непристойним рахунком – 8:1. І що цікаво, це було не найгірша команда чемпіонату. За іронією долі, із найгіршим представником ліги наші земляки мали зустрічатися вже в наступному турі. У грі, та ще й домашній, проти “Нафкому” вболівальники “Ниви” очікували не менш видовищного знущання над суперником, ніж у попередньому турі.

Недооцінку передбачали
Щоправда, не давав спокою один єдиний момент. А чи не відчує себе команда після такої впевненої перемоги “футбольними богами” у наступній грі проти аутсайдера? Схоже запитання було адресоване після поєдинку з “Нафтовиком” головному тренеру “Ниви” Юрію Ковалю. Його він прокоментував наступним чином: “– Ми професіонали. Після цієї перемоги турнірна боротьба не закінчується. Після гри в роздягальні я попрохав хлопців забути про цю перемогу і вже починаючи з цього моменту налаштовуватися на “Нафком”. Свої слова тренер підкріпив ділом. Наступного дня, після феєричної перемоги, команда не беручи вихідного, розпочала підготовку до чергової гри. Не дрімав і наш суперник. Броварчани прибули до Тернополя аж за два (!) дні до гри, чого не робив жоден їх попередник. Це свідчило лише про одне – команда з Київщини налаштована на серйозну боротьбу.

Продуктивний Кирилов
Гра для “Ниви” розпочалася за ідентичним сценарієм, як і з “Нафтовиком”. Вже перша хвилина гри принесла успіх тернополянам. Фланговий простріл Саркіса вдало завершив Кирилов, який у один дотик переправив м’яча у ворота – 1:0. Згодом, у автора гола далася взнаки стара травма, через що він був змушений вже на 20-ій хвилині покинути гру. Хоча і з цілком чистою совістю, адже цей проміжок часу він провів на полі досить продуктивно. Що не скажеш про решту гравців команди. Зокрема, на 22-ій хвилині той же Семенець міг подвоювати рахунок під час невдалої організації суперником штучного офсайду, але використати очне побачення з кіпером так і не зміг.

Втрата очок і Грешти
Другу половину гри бадьоріше розпочали гості. І вже в першій її 10-хвилинці могли зрівняти рахунок. Кіпер “Ниви” Вірковський лише дивом зреагував на постріл головою Яценка, перевівши м’яча на кутовий. Втім, уже через хвилину “смугастий” все ж таки опинився у сітці воріт – 1:1. Після пропущеного голу тернополяни розпочали масований штурм на ворота суперника. Особливо близькими до перемоги вони були в останні хвилини гри. Та удари зі стандартів Семенюка та Суспіцина прийняла на себе стійка. Як результат – наша команда завершила поєдинок унічию. І водночас втратила гравця основи Грешту, який пропустить наступну гру через перебір жовтих карток.

Можливо випадковість?
Хочеться вірити в те, що ця нічия є швидше випадковістю, ніж поверненням старого синдрому. Окрім того не може не тішити, що розрив між “Нивою” та “Княжою” залишився на відстані однієї перемоги. Тільки є одне “але” – наші земляки вже не мають права на осічку. В наступному турі тернополяни зіграють на виїзді із білоцерківським “Арсеналом”, більшість гравців якого мають досвід виступів у Першій лізі. Саме ця гра буде чудовим шансом довести, що нічия з “Нафкомом” була нічим іншим, ніж випадковістю.