• 10.10.2007 16:48
  • 1
  • 8179

“Ниву” прорвало
У виїзній грі проти долинського “Нафтовика” наші футболісти вісім (!) разів розписалися у воротах суперника.

“НАФТОВИК” (ДОЛИНА) – “НИВА” (ТЕРНОПІЛЬ) 1:8
4 жовтня. Долина. 500 глядачів.
Тернопіль:
Вірковський (Паньків, 89), Дурай-к, Задорожний (Саркіс, 80), Лукашук, Грінченко (Грешта, 65), Бугайчук, Ніканович (Лівіцький, 78), Суспіцин, Семенець (Мельник, 78), Кирилов (Кривий, 74), Семенюк (Драголюк, 67).
Арбітр: А.Грисьо (Львів).
Асистенти: П.Кравцов, Я.Коломис (Рівне).
Делегат ФФУ: В.Луцький (Івано-Франківськ).
Попередження: А.Панас 12, М.Басараб 42, І.Локатир, 45, Р.Гошовський, 56, В.Лаврінок, 58.
Голи: І.Сливка, 9 – В.Бугайчук, 1, Д.Суспіцин, 10, 43, 67, Т.Дурай, 61, В.Кирилов, 72,
Д.Кривий, 85, 90+2.

Темна конячка
Черговий свій виїзний вояж тернопільська “Нива” здійснила на Івано-Франківщину в містечко Долина, де базується місцевий “Нафтовик”. Команда, яку ще з 1987 року очолює Степан Штень, високих цілей у чемпіонаті не переслідує. Втім, час від часу може попсувати нерви далеко не найгіршим представникам Другої ліги. Щось схоже сталося із “Поділлям”, яке у 8-у турі при 6-тисячній підтримці своїх вболівальників примудрилося програти (0:1) долинській команді. В усіх решти поєдинках, окрім перемоги над аутсайдером ліги “Нафкомом” (1:0) та нічиєї з “Нивою-Світанок” (1:1), “Нафтовик” виступав у якості донора очок. Та це в жодному випадку не повинно було розслабляти наших футболістів, щоб не повторити долю хмельничан.

Холодний душ
Гра для “Ниви” розпочалася дуже вдало. Стрілка секундоміра ще не встигла зробити повне коло, як Бугайчук після подачі з кутового головою відправляє м’яча у сітку воріт – 0:1. 52-а секунда гри, а тернополяни вже попереду – про схоже годі й мріяти. Та ця радість тривала лише до 9-ої хвилини, коли господарям вдалося відігратися. В ситуації, коли м’яч після розіграшу штрафного влучив у стійку воріт, першим зорієнтувався Сливка, який практично з лінії воріт відновив “статус кво” – 1:1. Та, як-то кажуть, не довго музика грала. Менше ніж за хвилину “Нива” знову виходить вперед, завдяки точному пострілу Суспіцина – 1:2. На цьому досягненні Дмитро не зупинився, і за дві хвилини до перерви ідеальним обвідним ударом зі штрафного у ближній кут воріт змушує диктора стадіону оголошувати своє прізвище повторно – 1:3.

Хет-трик і дубль
На цьому, можливо, гольова феєрія і закінчитися б, якби під завісу другого тайму травми ключиці не зазнав основний голкіпер “Нафтовика” Локатир. Його партнер по амплуа Шмаль (паралельно виступає в чемпіонаті Долинського району) виявився далеко нерівноцінною заміною. Першим випробувати його на профпридатність взявся капітан “Ниви” Дурай. Удар Тараса зі штрафного, після двох рикошетів, впевнено досяг мети – 1:4. Згодом свій фірмовий штрафний на новому кіпері вирішив випробувати і Суспіцин. Експеримент вдався на відмінно, і Дмитро таким чином оформив хет-трик – 1:5.
Цікаво, що до цього моменту всі п’ять голів у складі “Ниви” забивали захисники (Дурай та Бугайчук) або півзахисники (Суспіцин). А от форварди (Семенюк і Кирилов) “мовчали”. І тут на 72-ій хвилині, коли наставник тернополян Юрій Коваль вирішив “зняти” з гри одного з них, а саме Кирилова, нападник теж сказав своє слово, відзначившись голом – 1:6. І тільки після цього, із почуттям виконаної справи, покинув поле. Кирилова замінив Кривий, який вдало перейняв на себе його місію. За 16 хвилин, які Дмитро провів на полі, він зміг оформити дубль. Більше того, якби в одному з епізодів на удар Кривого з близької відстані не відреагував кіпер господарів, то наш форвард повернувся б з Долини із хет-триком.

Історія свідчить
Цей результат є другим у Другій лізі. Більше було лише 2 сезони назад, у матчі "Десна" (Чернігів) - ФК "Боярка", тоді був зафіксований рахунок 12:0 на користь господарів. У цьому сезоні вже одного разу була зафіксована перемога з різницею у сім голів. У другому колі київська “Оболонь-2” на своєму полі розгромила з рахунком 7:0 рівненський “Верес”. Що ж до “Ниви”, то вона вже давненько не тішила своїх вболівальників такою “зливою” голів. Востаннє з такою великою різницею тернополяни перемагали ще у Вищій лізі. У квітні 1995 року “Нива” не залишила каменя на камені від кременчуцького “Кременя” (5:0). А в липні 1997 року із таким же рахунком наша команда познущалася над маріупольським “Металургом” (нині “Іллічівець”). Щоправда, ці феєричні перемоги тернополяни здобули на рідному стадіоні. Очікуємо наступну жертву!

Пресбол
Після гри ми звернулися за коментарями до головного тренера “Нафтовика” Степана Штеня, щоб він прокоментував таку невдалу гру своєї команди. На це Степан Йосипович відповів коротко: “Про що можна сьогодні говорити, якщо на сьогодні в команди повністю відсутнє фінансування”. Більше з вуст наставника долинської команди нічого не вдалося почути. А ось його візаві по тренерському цеху Юрій Коваль був більш багатослівний.
“Дуже інтенсивна розминка суперника перед грою мене дещо насторожила, – розпочав тренер “Ниви”. Була інформація, що ця команда дуже бойовита. І справді перша половина гри пройшла у рівній боротьбі. Втім, по перерві свій відбиток на “Нафтовик” наклав дальній переїзд у попередньому турі в Плиски (на виїзну гру з “Єдністю” – авт.). Окрім цього, травми зазнав основний воротар, тому нам вдалося забити стільки голів. Незважаючи на це, у нас надалі актуальна проблема низької реалізації гольових моментів.
Нас повинно було прорвати. Ми ніяк не могли багато забити. На мою думку, долинська команда не витримала запропонованого нами високого темпу гри. Адже в “Нафтовика”, по-перше, коротка лава запасних. А по-друге, нерівноцінні заміни, після яких команда відверто збавила оберти. Щодо моєї команди, то в мене є претензії до власних гравців, які у кінцівці матчу почали грати надто егоїстично. Кожен прагнув забити гол. Футболісти забули, що футбол – це командний вид спорту. Будемо робити висновки”.