Авторизація | Реєстрація

Перегляд теми

За крок до мети

Vitaha

Зареєстровано:
4 June 2008, 17:35

3 June 2013, 00:34  #1
    Де "Нива" зустріне наступний сезон, далі в болоті другої ліги, чи, нарешті повертаємось туди, де вже можна помріяти і, чим чорт не шуткує, зазіхнути через рік-два на приєднання до еліти українського футболу? Інтуіція і певні спостереження переконують мене, що з дуже і дуже великою ймовірністю в першій лізі у наступному сезоні ми таки будем. Зразу скажу, що написане нижче являється абсолютно суб’єктивною думкою і не претендує на істину, хай це буде просто прогноз.
    Отже, на даний момент в українських футбольних чемпіонатах все вже зрозуміло, крім обміну між першою і другою лігами, тобто хто з шести команд, які мають ще якісь турнірні завдання залишиться на наступний сезон в тій самій лізі або підвищиться чи понизиться в класі. Це такі клуби: "Динамо-2", ФК "Одеса", "Нива", "Украгроком", "Шахтар" Свердловськ, "Шахтар-3". І тут виникає найважливіше питання: а кому СПРАВДІ потрібна перша ліга? Спробую проаналізувати.
    «Динамо-2». Восени Суркіс в якомусь інтерв’ю на емоціях сказав, що подумає над доцільністю існування цієї команди, яка на той час займала останнє місце в першій лізі, але після того подібних заяв він не робив. Більше того, говорив, що «Динамо-2» безумовно буде існувати. Схиляюсь до того, що «Динамо-2» хоче і буде наступний сезон грати в першій лізі.
    ФК «Одеса». Команда, без перебільшення, в коматозному стані. Гравці грають без зарплати, тренер Пархоменко майже після кожної гри говорить, що ,можливо, ця гра для них остання. Допускаю, якщо називати речі своїми іменами, «Одеса» планує дотягнути до стикових ігор, а там або заробити певну суму за рахунок суперника, який хоче в першу лігу, або виграти стики і там продати місце в першій лізі тому, хто туди не потрапить, але хоче. Не сумніваюсь в тому, що цієї команди по закінченню сезону не стане і вона поповнить сумний список українських команд, які померли.
    «Нива». Тут все зрозуміло, «Нива» хоче в першу лігу, про що свідчать абсолютно усі речі, які відбувались з командою за останній рік.
    В групі 2 другої ліги для мене не до кінця зрозумілі бажання команд. Трійка притендентів перед останнім туром розташувалась так: "Украгроком"-64 очки, "Шахтар" Свердловськ-63, "Шахтар-3"-62.
    «Украгроком». Їх вихід до першої ліги виглядає нонсенсом і трохи передісторії. Ця команда і ПФК»Олександрія» це абсолютно одна структура в кордонах такого собі олександрійського анклаву. Президент «Украгрокому», такий собі Сергій Кузьменко, зимою стає президентом «Олександрії», формально купуючи клуб в свого близького бізнес-партнера і компаньйона Сергія Лавренка. Можливо, якби «Олександрія» вийшла до прем’єр-ліги, вихід «Украгрокома» до першої ліги виглядав би доцільно, але, схоже, Кузьменку зимою дали зрозуміти, що цього сезону вирішено, що на підвищення іде «Сталь» Алчевськ. Доречі, вважаю, що в наступному сезоні головними претендентами на вихід до пр’ємєр ліги буде «Металург» Запоріжжя і команда регіонала Сергія Кузьменка «Олександрія». Так от, якщо команди-фарми і команди-дочки в прем’єрці це для нас вже звично, то дві команди в першій лізі, які по суті, являються сіамськими близнятами, це буде ноу-хау українського футболу, і для мене виглядає незрозуміло і не логічно.
    «Шахтар» Свердловськ. Ризикну допустити, що саме вони підвищаться в класі з першого місця. Про це свідчить, їх фінішний спурт з чотирьох перемог в останніх чотирьох матчах, територіальна приналежність до того регіону, який сьогодні править бал і думаю, в першій лізі вони по прикладу краматорського «Авангарду» будуть в твердих середняках. Такі реалії нашого футболу зараз.
    «Шахтар-3». Можна, звичайно, допустити, що в голові Ахметова зріє ієзуітський план зайняти друге місце, і в стиках обіграти «Динамо-2», тим самим, ще раз і остаточно втоптати Суркіса самі знаєте куди. Але, все ж, такі плани виглядають трохи занадто вже фантастично і не реально, думаю «Шахта-3» продовжить виступати в другій лізі. Але, повторюсь, розклади і бажання команд в цій групі для мене до кінця не зрозумілі.
    Незрозуміла ситуація з "Кривбасом": буде існувати ця команда, не буде, а якщо буде, то в якій лізі, якщо допустити, що ця команда зникне, тоді в першій лізі з"являється ще одне вакантне місце і тоді все просто. З першої ліги на вихід "Оболонь", Арсенал" Б.Ц., "Одеса", на вхід- по дві кращі команди груп 1 і 2 другої ліги.
    Отже, включаєм абсолютний цинізм і переконання, що все куплено і вирішено і малюємо в уяві такий варіант. Нездригнувшись, рука функціонера ПФЛ на жеребкуванні стиків з підігрітих кульок формує пару «Динамо-2»-«Украгроком», а з холодних кульок пару «Нива»-«Одеса». За підсумком стиків, «Динамо-2» благополучно залишається в першій лізі, «Нива» благополучно туди заходить. Всі при своїх інтересах, всі задоволені.
    Звичайно, попередній абзац намальований лише в моїй уяві, думаю, все ж існують ідеалісти, які назвуть його брєдом, але, повірте, я на повному серйозі допускаю саме такий розвиток подій. А як воно буде насправді побачимо, чекати залишилось не довго, якихось 2 тижні…
    Змінено: Vitaha, 3 June 2013, 02:42

Nyva_Fan

Зареєстровано:
    3 August 2010, 13:04

3 June 2013, 10:12  #2
      Vitaha надіслано:
      Незрозуміла ситуація з "Кривбасом": буде існувати ця команда, не буде, а якщо буде, то в якій лізі, якщо допустити, що ця команда зникне, тоді в першій лізі з"являється ще одне вакантне місце і тоді все просто. З першої ліги на вихід "Оболонь", Арсенал" Б.Ц., "Одеса", на вхід- по дві кращі команди груп 1 і 2 другої ліги.

А чому при таких розкладах ФК Одеса має йти зразу на вихід?

Vitaha

Зареєстровано:
      4 June 2008, 17:35

3 June 2013, 13:16  #3
        Nyva_Fan, ну, я мав на увазі не зразу, а по кінцевому результату, тобто в сезоні 13-14 "Оболоні", Арсеналу" Б.Ц., "Одеси" в першій лізі не буде, а по дві кращі команди з груп другої ліги зайдуть в першу. Хоча тут не зрозуміло з перехідними іграми як буде, по логіці команди, які програють в стиках, мають ще зіграти між собою за ще одну путівку в першу лігу.

Nyva_Fan

Зареєстровано:
        3 August 2010, 13:04

3 June 2013, 15:08  #4
          зрозуміло

FCNT

Зареєстровано:
          9 February 2007, 00:35

3 June 2013, 17:32  #5
            в середу буде засідання ПФЛ, після якого будемо знати хто з ким і коли зіграє за право грати в 1 лізі.

belkin

Зареєстровано:
            22 May 2009, 15:26

4 June 2013, 21:01  #6
              Vitaha надіслано:
              Отже, включаєм абсолютний цинізм і переконання, що все куплено і вирішено і малюємо в уяві такий варіант. Нездригнувшись, рука функціонера ПФЛ на жеребкуванні стиків з підігрітих кульок формує пару «Динамо-2»-«Украгроком», а з холодних кульок пару «Нива»-«Одеса». За підсумком стиків, «Динамо-2» благополучно залишається в першій лізі, «Нива» благополучно туди заходить. Всі при своїх інтересах, всі задоволені.
              Звичайно, попередній абзац намальований лише в моїй уяві, думаю, все ж існують ідеалісти, які назвуть його брєдом, але, повірте, я на повному серйозі допускаю саме такий розвиток подій. А як воно буде насправді побачимо, чекати залишилось не довго, якихось 2 тижні…

Супер! Дуже схоже на правду.