Авторизація | Реєстрація

Перегляд теми

Інтервю Коваля

Vovan

Зареєстровано:
26 February 2007, 16:20

14 October 2007, 01:04  #1
    Старіньке проте когосьможе зацікавити.

Юрій Коваль приїхав до Тернополя здобувати путівку до першої ліги
    Тернопільська "Нива", перебуваючи в останній лізі професійного футболу, не приваблювала футбольних спеціалістів. Однак цього року до Тернополя приїхав фахівець з іменем, якому поставлене одне єдине завдання – здобути путівку до першої ліги. Про те, що "Ниву" може очолити кіровоградський фахівець Юрій Коваль, в кулуарах говорилося вже давно. Однак лише кілька днів тому стало відомо, хто став новим тренером "Ниви". Команду таки очолив коуч із ПРО-дипломом, тренер, який виводив кілька команд до вищої ліги. Із запитання, чому Юрій Григорович приїхав до провінційного у футбольному відношенні Тернополя, і розпочалася наша розмова.

– Мій агент вів переговори, – почав бесіду Юрій Коваль, – з кількома клубами першої ліги, навіть із зарубіжними, однак предметна розмова відбулася саме з керівництвом ФК "Нива". До першої ліги не мав бажання йти, бо клуби були без завдань, а із закордонним працевлаштуванням треба було зачекати. Президент "Ниви" Степан Рубай вималював завдання, яке потрібно вирішувати, а це цікавіше, аніж просто грати. Якщо хтось вважає, що в Тернополі я можу втратити кваліфікацію, то це не так. Як у вищій лізі, так і в другій – працюватиму однаково професійно.
    – Ви приїхали до нашого міста вирішити те, чого не вдавалося вашим попередникам – вивести "Ниву" до першої ліги?
    – Вважаю, що перед тим, як щось робити, треба створити професійний ФК. Це наявність відповідної клубної структури та інфраструктури. Коли я приїхав і побачив заміську тренувальну базу "Ниви" – був шокований. Як можна в антисанітарних, нелюдських умовах готуватися до ігор, відновлюватися. За короткий проміжок часу вдалося зрушити кілька питань. На базі проходить ремонт, вирішили проблему тренувального поля. Ним стало природне футбольне поле в с. Товстолуг, яке обгородили, стрижуть, катають. Придбали медичні апарати, починаючи від пульсометра і закінчуючи вагами. З'явилася нова форма, йде мова про придбання клубного автобуса. На сьогодні моє завдання в Тернополі, окрім вирішення вузького питання виходу до першої ліги, допомогти організувати всю структуру футбольного клубу. Так, окрім ДЮСШ, при команді має бути друга команда, в якій би проходили “обкатку” молоді футболісти. Попередньо з президентом було обумовлено, що така команда виступатиме в чемпіонаті області.
    – Кого ви вважаєте головними суперниками "Ниви" в боротьбі за одну єдину путівку до першої ліги?
    – У "Княжі" все поставлено на професійні рейки. За цією командою я спостерігав минулого сезону, бачив, як працює клуб. Все ро***ть для того, щоб команда пробилася до першої ліги. Непогана база в броварського "Нафкома", новачок другої ліги вінницька "Нива" має хорошого тренера та непоганий підбір виконавців. Ще один дебютант – "Арсенал" з Білої Церкви, має у своєму складі 6-7 гравців, які пройшли школу першої ліги. Може вистрелити команда із Західної України, те ж хмельницьке "Поділля". Вважаю, до зимової перерви визначаться команди, які боротимуться за вихід до першої ліги.
    – Не секрет, що новий тренер привозить із собою нових футболістів?
    – Щоб вирішувати поставлені завдання потрібно мати відповідний кадровий потенціал. Під своє бачення футболу я запросив до "Ниви" гравців, які пограли у вищій та першій лігах, мають відповідний досвід. Це воротар Юрій Паньків із чернігівської "Десни", який свого часу пограв у "Карпатах-2" та ФК "Львів", викликали його в молодіжну збірну. Оборону цементуватиме Сергій Задорожний, за плечима якого виступи в дніпропетровському "Дніпрі", "Кривбасі", "Зорі", шість товариських матчів за збірну України. Останньою командою для Сергія було "Закарпаття". Володимир Лукашук – лінійний гравець, що з однаковим успіхом може зіграти як в обороні, так і в півзахисті. Володимир прийшов до Тернополя з ФК "Львів". Відгукнувся на мою пропозицію і нападник Вадим Кирилов, якого ще рік тому запрошували до збірної Молдови. Останній його клуб – "Десна". Окрім того Вадим пограв за запорізький "Металург", "Карпати", "Зорю", "Зірку". На позиції плеймейкера зможе зіграти Карім Хенду з луганської "Зорі". У нього мати українка, а батько – з Алжиру. Карім пройшов школу донецького "Шахтаря", шість років знаходився в структурі клубу, виступав за третю та другі команди "гірників". Щоправда, всі перелічені гравці нині не в найкращій формі, їм треба тиждень-другий потренуватися. Хоча я впевнений, що вони допоможуть "Ниві". Також до команди прийшла група молодих гравців 1990 р. н. – Назар Лопушняк, Роман Мельник, Олександр Ільющенков (усі з СДЮШОР), Богдан Семенець ("Педліцей"-Бережани). Такий регламент змагань – на полі повинен бути хоча б один гравець цього віку.
    – До речі, ви і перелічені гравці вже підписали з ФК "Нива" контракти?
    – Я і мої помічники підписали контракт на півтора року, решта гравців теж оформили всі документи з ФК, три з них – Задорожний, Лукашук, Кирилов, дісталися "Ниві" безкоштовно, оскільки були вільними агентами. Всі мають чинні контракти, жоден гравець не перебуває в оренді. Скажу вам, що були переглянуті у сторону покращення фінансових умов контракти нині діючих футболістів. Хлопці задоволені, залишається грати і досягати результату.
    – Хто вам допомагатиме в тренерській роботі?
    – Першим моїм помічником буде Самір Гасанов, якого я знаю ще як гравця по виступах за кіровоградську "Зірку". Самір виконував обов'язки головного тренера "Ниви" наприкінці минулого сезону, тому в питанні взаєморозуміння нам буде легко. В команді з'явився новий лікар Андрій Баглаєнко, який працював з усіма збірними України, яких тренував Павло Яковенко. Любомир Вовчук у важкий для "Ниви" час не залишив її, допомагав як гравець і як тренер, тому він теж в тренерському складі та відповідатиме за селекцію. А безпосередньо на полі керуватиме партнерами по команді 30-річний Сергій Задорожний, який виконуватиме функції граючого тренера. Відомий у минулому тернопільський арбітр Олександр Циганков став начальником команди.
    – Підтвердьте чи спростуйте чутки про те, що тренерський тандем Коваль – Гасанов запросив у керівництва ФК "Нива" 100 тис. доларів "підйомних"?
    – Мені приємно, що мене так дорого оцінюють, значить чогось я у футболі та й вартий. Щодо вашого запитання, то з цього приводу є такий анекдот. Стоїть у зоопарку слон, а біля нього табличка із надписом: "З'їдає 8 ящиків апельсинів, 23 ящики бананів, випиває 400 літрів соку". Дитина запитує батька, невже слон зможе це все з'їсти та випити. Батько відповідає: "Так, він на це спроможний, але хто це все йому дасть?" Маючи 100 тис. доларів – лігу можна виграти і без Коваля. Скажу вам так – умови в Тернополі нормальні, однак надприродного нічого немає. Просто є певний рівень тренерської кваліфікації і від цього й відштовхувалися. Для мене фінансовий фактор зіграв не першочергову роль. Було дві причини того, що я погодився працювати в Тернополі. Коли я зустрівся з Степаном Рубаєм, то моє перше запитання до нього було таким: "Для чого це все вам потрібно?" Той відповів, що хоче щось зробити для Тернополя. А по-друге, я прагнув працювати з командою, яка боротиметься за високі місця. Це все поєдналося, тому я тут.
    P.S.: Перша спроба для Юрія Коваля була невдалою. У неділю тернопільська "Нива" на власному полі не зуміла переграти абсолютного дебютанта другої ліги – ФК "Коростень" (0:0). Штанга, вихід віч-на-віч з воротарем Кирилова, дві слушні нагоди Грешти так і не призвели до взяття воріт.

Віталій Попович
    НИВА НАЗАВЖДИ !!!

OLEG SADOVSKIY

Зареєстровано:
    17 November 2006, 16:02

14 October 2007, 13:09  #2
    Що тут можна сказати ...?
    Дубровний був баран ..бараном...
    Червень взагалі лахмадєй...і клоун!!!!
    ..Коваль ти Красавик!!!! ...Принаймі слова є логічні ...хоча мені наприклад незрозуміло.
    Чому кофіцієнт корисної дії ...в половини футболістів, яких Коваль разом з Вовчуком поназбирували .дорівнює нулю ...!!!!
    Врятуємо "Ниву"

milanista

Зареєстровано:
    15 April 2007, 19:38

16 October 2007, 01:23  #3
    katleta написав:
    Що тут можна сказати ...?
    Дубровний був баран ..бараном...
    Червень взагалі лахмадєй...і клоун!!!!
    ..Коваль ти Красавик!!!! ...Принаймі слова є логічні ...хоча мені наприклад незрозуміло.
    Чому кофіцієнт корисної дії ...в половини футболістів, яких Коваль разом з Вовчуком поназбирували .дорівнює нулю ...!!!!

якби він був хороший тренер, то не був би в 2 лізі! а так ІМХО, звичайний коуч, яких сотні, не твердолобий як попередники,тому бажаю удачі і процвітання!
    Milan in cuore!

Vovan

Зареєстровано:
    26 February 2007, 16:20

16 October 2007, 13:32  #4
      milanista
      В країні багато тренерів які не хочуть працювати з командами без певного завдання за які та там гроші, хоча і непогані. Ця робота така для простого існування клубу не іде на користь тренеру він просто починає привикати працювати раді прікола і деградує.
      НИВА НАЗАВЖДИ !!!

Boris

Зареєстровано:
      29 February 2008, 19:52

29 February 2008, 19:59  #5
        А хто в Ниві тренер воротарів????

bRain

Зареєстровано:
        7 March 2008, 23:33

7 March 2008, 23:43  #6
          Ковалю задорожному и Вадику Кириллову огромный привет из Луганска
          если бы не бывший наш козел Шпичка, то играли бы все в Луганске в вышке.
          Насчет Коваля:
          почему не тренирует высшую или 1-ю лигу??
          вышку не дают, а 1-ю так он максималист. он Зарю в вышку вывел со 2-го раза (первый раз Шпичка слил, 2-й не успел продать место). а так у нас в 1-й лиге болото. в вышку не хотят выходить. бабла нада на порядок больше + аттестация и т.д. и т.п.
          его бы в Луганске с удовольствием взяли бы (болельщики) вместо Косевича.
          Вадик классный форвард, травму он ток у нас получил некислую, а так молодца забивала. Задорожный неплохой защитник уровня вышки (был во всяком случае).

До встречи в высшей лиге. Вашей команде давно пора там быть вместо силиконового ФК Харьков. Желаю успехов. Еще раз привет Ковалю из Луганска:)

k26_mike

Зареєстровано:
          25 July 2007, 23:00

8 March 2008, 10:35  #7
            мда....Коваль хороший тренир.....норм настроював Ниву на кожну ігру...і результат майже всі виграші і пару нічейок........і 0 в графі поразок )))))):)

Pavlo pistolet

Зареєстровано:
            8 March 2008, 21:26

8 March 2008, 22:48  #8
              Коваль хороший тренер він знає як настроювати команду він ставить себе на їх місті і розуміє як це а не як інші головне бабло бабло і шераз бабло він хороший тренер хай продовжує так само.
              Файне місто Тернопіль!!!